.

.
Bumerang - Yazarkafe


19 MAYIS

19 MAYIS

YASAK SİTELER

8.12.12

0
Limon ve Sarımsak Dertlere Deva


PRATİK BİLGİLER (Sağlık)

ALTERNATİF TIPDA LİMON SUYU – SARIMSAK

Bilindiği gibi eski SSCB ülkeleri ile bugünün Rusya tıp bilim adamlarının Alternatif
tıpda ve bitkilerle doğal tedavi konusundaki uzmanlıkları tartışılmaz.

Her ne kadar ülkemizinde içinde bulunduğu batı bloku ile bu bloğun söz sahibi olduğu geri kalmış ülkelerde doğal tedavi yöntemleri, uluslar arası ilaç kartellerinin baskısıyla öcü gibi görülmüş olsada, Rusya ve onun bölgesindeki ülkelerin resmi ve özel sağlık kuruluşlarında bu yöntem, modern tıpla birlikte rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Genel olarak damar sertlikleri, damar yağlanması, damar tıkanıklıkları ve tansiyon gibi sorunları kalıcı olarak ortadan kaldıran ve Rusya Bölgesinde uzun zamandır başarıyla kullanılmakta olan Limon Suyu-Sarımsak karışımının tarifini ve kullanım şeklini sunacağız.

MALZEMELER : (Doğal tıpla uğraşan otoriteler bu karışımın yılda bir kere kullanılmasını öneriyor ve bu ölçü bir yıllık kullanım içindir)

2 Litre içinde hiçbir katkı sıvı bulunmayan Saf Limon Suyu.
40 Diş organik olarak üretilmiş Anadolu Sarımsağı.
1 Adet 2 Lt.lik Kavanoz, Cam Şişe yada Pet Şişe.(Şişe veya kavanozun kapağı sıkıca kapanabilir olacak ve dışı güneş ışınlarından korunmak için aliminyum folyo ile sarılacak)

HAZIRLANIŞI :

2 Lt.lik kabı dolduracak şekilde limon temin edin ve sıkarak kavanoza doldurun.
40 Diş orta boy Sarımsağı soyun, Yıkamadan ezin ve limon suyunun içine atın ve kabın kapağını sıkıca kapatın.

Karışımı 25 Gün oda sıcaklığı içinde biryere koyun ve günde birkaç kez çalkalayın, bu zaman sonrasında sarımsakların eridiği görülecektir.

KULLANILIŞI :
Karışım bitinceye kadar her gün sabah kahvaltasından önce ve mümkünse aynı saatlerde yarım Çay Bardağı için ve bunu her yıl tekrarlayın.
Karışımı kullanırken içine Şeker, tuz vs. gibi tat değiştirici madde katmayın.

DİKKAT :
Düşük Tansiyon problemi olanlar ile Kan İnceltici İlaçkullananlar, Dr.lara danışmadan bu karışımı almasınlar, denemek istiyenler ise vücut üzerindeki etkilerini takip takip etsinler ve duruma göre kürü sona erdirsinler.

YARARLARI :

1- Tüm damar iltihaplarını(vasküler) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.

2- Kolesterol ve lipidi düşürüyor, zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor(Bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için), iştahı açıyor, vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasın yenilenmesini sağlıyor.

3- Böbrek ve safra taşlarını eritiyor, idrar söktürüyor, vücuttaki şişkinliği yok ediyor ve dokularda ödem oluşmasını engelliyor.

4- Helvcobeacter pvlori adlı ülser mikrobunu öldürerek  mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.

5- Tüm romatizmal iltihapları önlediği gibi ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlıyor ve ağrıları kesiyor.

6- Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniliyor, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını artırıyor, felç ve inme riskini azaltıyor.

7- Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getiriyor ve her türlü alerjiyi, özelliklede damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini engelliyor, kanser oluşumlarına karşı vücudu koruyor.


BENZER KONULAR :
Şifalı Bitkiler Bölüm.1 A-B
Şifalı Bitkiler Bölüm.2 C-Ç-D
Şifalı Bitkiler Bölüm.3 E-F-G-H
Şifalı Bitkiler Bölüm.4 I-K-L
Şifalı Bitkiler Bölüm.5 M-N-O-Ö-P-R-S-Ş
Şifalı Bitkiler Bölüm 6.T-U-Ü-V-Y-Z
Çiçekler ve Tohumları

Yararlı Reçeteler Bölüm.1
Yararlı Reçeteler Bölüm.2
Yararlı Reçeteler Bölüm.3

Diğer tüm bitkiler-Reçeteler-Pratik bilgiler-vs.Kategoriler Bl.den Bulabilirsiniz.

BUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR :

Katliam Virüsü
Petrol tröstleri, silah sanayi gibi dünya ticaretini kendi alanında elinde bulunduran Dünya sağlık sektörüde servetlerine servet katmak için, her yıl adı duyulmamış gripler ortaya çıkarır ve aşılarını, ilaçlarını piyasaya sürer.
Şimdide Katliam Virüsü çıkarıyorlar, insanoğlu haberin olsun, özellikle islam dünyasınıda içine alan geri kalmış ülkelerde.Böğürtlen ve Yararları
Böğürtlen deyip geçmeyin , bu kendi kendine dağlarda , ovalarda kıyıda köşede yetişen ve yararları sayılamıyacak kadar çok olan güzelim dikenli böğürtlenleri bulduğunuz yerde atıştırın.
Kanser gibi, şeker gibi, kalp gibi ölümcül hastalıklara davet çıkaran et mamullerine hücum edeceğinize, genelde sahipsiz olan bu meyveler yazın heryerde elinizin altında. Dondurulmuş Limon
Evet limon da dondurulurmu demeyin , hemde harika olur dondurulmuş limon , suyunu çıkarmak için uğraşmak yok , ufalayın atın salataların , yemeklerin içine kabuklarıyle beraber , yararlanın her türlü vitaminlerinden.
Limon ve Sarımsak
Limon ve sarımsak , eh yanına birde soğan eklersek , değme keyfine , tabi dünya sağlık tröstlerinin
SS askerleri karşınıza dikilmezse , öyle ya zıkkımın kökünümü yesin zavallılar , dolarlarına dolarları nasıl katacaklar.
Boşverin onları , ne yaparsa yapsınlar , yeterki siz "Sarımsağı gelin ettmişler 40 gün kokusu çıkmamış" kandırmacısını bir kenara atın , ömrünüze ömür katın.

Serrin'in Sofrası
Beslenmek için aklınıza ne gelirse tamamı bu sitede dersek yalan olmaz. Çorbasından , tatlısından , turşusundan , limonatasına , kokteyline kadar derlenmiş , toplanmış bir araya getirilmiş.
Hiç yorum yok :

Yorum GönderBUNLARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİRTARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

FOREX
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
ADİL IŞIK