Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

9.11.19

0
Atatürk için Dünya Liderleri ne söylediİSTİKLAL SAVAŞI SONRASI DÜNYA LİDERLERİNİN 
ATATÜRK HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİ

Fransa Başbakanı Aristide Briand, Fransız Meclis Kürsüsünde(1921) :
Dağ  başındaki haydutlar diye isimlendirdiğiniz  Kahraman Mustafa Kemal ve O’nun tüm askerleri burada olsalardı, teker teker hapsinin heykellerini dikerdik. Böylesine kahramanla bir andlaşma imzalamaktan gurur duyuyorum.


İngiltere Başbakanı David L’loyd George Parlamentoda(1922) :
Arkadaşlar, yüzyıllar nadir olarak dahi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki, o büyük dahi, çağımızda Türk Milleti’ne nasip oldu. Mustafa Kemal’in dehasına karşı elden ne gelirdi.İngiltere Başbakanı Winston Churchill.(1938) :
Savaşta Türkiye’yi kurtaran, savaştan sonrada Türk Ulusu’nu yeniden dirilten Atatürk’ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de en büyük kayıptır. Her sınıf halkın O’nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahramana ve modern Türkiye’nin Ata’sına layık bir tezahürden başka bir şey değildir.

Yunanistan Başbakanı Eleftherios Venizelos.(1933) :
Bir ulusun hayatında bu kadar az sürede bu denli kökten değişiklik pek seyrek gerçekleşir… Bu olağan üstü işleri yapanlar, hiç kuşkusuz kelimenin tam anlamıyla büyük adam niteliğine hak kazanmışlardır. Bundan dolayı Türkiye övünebilir.


ABD Başkanı Franklin Roosvelt.(1938) :
Beyaz Saray’daki görevim tamamlanınca ilk yapmak istediğim şey, zamanımızın bu en dikkate değer şahsiyetini ülkesinde ziyaret etmekti. Kader bun izin vermedi… Bu çapta insanlar dünyaya sık gelmezler.Sosyalist İhtilal Lideri Vladimir İliç Lenin(1921) :
Mustfaf Kemal sosyalist değildi. Fakat görülüyorki iyi bir teşkilatçı, yüksek anlayışlı, ilerici,iyi düşünceli ve akıllı bir önderdir. O, soygunculara karşı bir kurtuluş savaşı yapıyor. Emperyalistlerin gururunu kıracağına ve Sultanıda yarenleriyle birlikte alt edeceğine inanıyorum.

SSCB Başkanı Nikita Kruşçev.(1963) :
Yakın ve Orta Doğu’da ilk cumhuriyet, doğuşunu O’na borçludur. Bu Cumhuriyet birçok ulusun milli özgürlük savaşlarına ışık tutmuştur. Atatürk’ün yönetimindeki Türkiye’nin uluslar arası otoritesi yükselmiş ve ülkesi dünya siyasetinde önemli bir rol oynamaya başlamıştır.YAZIMIZIN DEVAMI OLAN, Ölüme yaklaşırken zor günler, ölüm anı ve Ata'mızın kendilerine ait veciz sözleri ileride yayınlanacaktır. Bizi takip ediniz.


Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020