Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

28.7.19

0
CAN Gözleme ve Kahvaltı (Manisa-Balıkesir Karayolu)CAN GÖZLEME - KAHVALTI - YEMEK ve DİNLENME MEKANI 

Manisa - Balıkesir arası karayolu üzerinde, Akhisar çıkışından sonra 27 nci Km. de bulunan Kırkağaç İlçesine bağlı Gelembe Mahallesi merkezi karayol sağında bir doğa harikası ve cennet köşesi.


İki gün önce 2019 yılının 26 Temmuz günü İzmir dönüşünde çay - kahve içmek ve dinlenmek üzere tesadüfen mola verdiğimiz bir mekan Can Kahvaltı Salon ve Bahçesi.


İyiki uğramışız dedirten sıcak kanlı aile personeli , yemyeşil  ağaç ve çayırları ile harika doğası , Haiti  Adalarına has otsu bitkilerden yapılmış tek masalı kamelyaları ;


Ve hiç unutamıyacağım kendi ürünleri nefis ayran eşliğinde  çökelekli gözlemesi , bir gözlemenin yufkası bu kadarmı ince açılır ve dağılmadan mükemmel garnitürleri ile birlikte, beş yıldızlı hotel restoranlarını aratmayacak şekilde nazik , saygılı vede titizlikle misafirlere sunumu.

    Özel Türk Kahvesini içemedik ama ayran ve çay kahveyi aratmadı doğrusu    

Velhasıl herşey dört dörtlük bu dinlenme mekanında, kusur aramak , çok pahalı demek sadece , dünyada ve ülkemizde turizm ve ulaşım alanlarında hizmet veren tesislerdeki menü fiatlarını görmemek yada merak edip öğrenmemenin ortaya çıkardığı cehaletin ifadesidir.

    Dinlendiğimiz kamelyadan Gelenbe Mahallesine bakış, otomuzda tabloda yerini aldı.

Bu tür eleştiriyi kendilerine görev saymış olan dostlarımıza önerimiz odurki , çok ucuz ve keselerine uygun menü seçmek isterlerse ozaman , ne turizm beldelerinde nede ulaşım sahalarında yiyecek ,içecek aramasınlar,


En basit yolu , gitsinler bir yerleşim merkezine , hemen hemen her yerde bulunan güzel bir halk lokantasına veya esnaf aş evine keselerine göre temiz ve lezzetli menülerden seçerek açlık ihtiyaçlarını gidersinler.


Ancak ne varki doğanın insanlar için sunduğu bu ve buna benzer birçok dinlenme tesislerinin geleceği hiç de parlak görünmemekte, özelliklede yeşilliğin eksik olmadığı Marmara ve Ege Bölgelerinde.


Bunun başlıca nedeni ise tüm yurtta olduğu gibi medeniyetin ve gelişmişliğin getirisi olan oto yol yapımının hızla yaygınlaşması.


Bilindiği gibi İzmir - İstanbul oto yolunun bir bölümü tamamlanmış, geri kalanı da yakın zamanda tamamlanacak durumda.


Oto yolun hangi tarihte biteceği ve tamamının ne zaman ulaşıma açılacağı henüz bilinmemekle birlikte, açıldığı günden itibaren, karayol ulaşımına bağlı bu güzel doğa harikası dinlenme tesislerinin teker teker kapanma yada yerel halka hizmet sunması acı ama bir gerçek.


Çünkü doğanın cömertçe sunduğu böyle güzellikler, oto yol güzergahlarında ne yazıkki açılamıyor, daha doğrusu açılması mümkün olmuyor.


Oto yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri belirli kurallar ve anlaşmalar çerçevesi içinde , doğası elverişli olsun olmasın belirtilen kilometrelerde, çok büyük sermayelerle inşa edilmekte.


Bundan böyle karayolu ulaşımında böyle doğa harikası cennet köşelerini görmemiz çok çok zor olacak gibi, bırakın oto yollarını, sıradan iller arası duble yollarda da doğal tesislerin kullanımı  mümkün görünmüyor.


Artık yollarda seyir halinde iken , bir ağaç yada yeşillik gördüğümüzde , duralımda birer bardak çayımızı yudumlayalım arzuları mazide anı olarak kalacak.


Kapitalizm eşliğinde yükselen medeniyet değerlerinin vahşi yönünü ifade eden "Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar" deyimini sanırım bu güzelliklerin yok olmasında da kullanabileceğiz.


Onun için diyoruzki, gelin böyle tabiat harikası dinlenme tesislerini fırsat varken es geçmeyin, rastladığınızda, en azından bir yarım saat zaman ayırın ve gelecekte hayali dahi mümkün olamayacak güzeliklerin tadını çıkarın.

Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020