Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

8.6.19

0
Çin de Moda DefileleriHIZLA GELİŞEN KOMÜNİST ÇİN de MODA DÜNYASI da GERİ KALMIYOR


Kim derdiki dünyanın en büyük sosyalist ülkesi Çin Halk Cumhuriyeti'nin, moda-magazin konusunda başkenti Pekin'i, Asya'nın hatta dünyanın moda kenti haline getireceğini, toprakta, ticarette ve sanayide özel kuruluşlara ağırlık vereceğini, dünya serbest pazar ekonomi sine uygun olarak Dünya Ticaret  Örgütüne üye olacağını ve dış sermayeye kapılarını açacağını kimseler demezdi, diyemezdi ama burası Çin, ne zaman ne yapacağına kimsenin aklının ermiyeceği bir ülke.


Öyle bir ülke ki dünyanın dev ticaret ve sanayi ağababası ABD ni ticaret ve sanayi dalında zora sokacak duruma gelmiş ve o dev ülkeyi yeni yeni engelleme kararları almaya zorlamış.


Son yıllarda dünyanın en fazla dış yatırımı alan Çin, uyguladığı hızlı üretim ve düşük işçilik ücreti birlikteliği ile ürettiği özellikle tüketim dalındaki sanayi malları, başta Asya ülkeleri olmak üzere, bizim gibi gelişmekte olan ülkeler ile tüm az gelişmiş ülkelerin pazar paylarının maksimum çizgisinde yer almış, buda yetmemiş olacakki, gelişmiş ülkeler kategorisindeki başta ABD ve Kanada olmak üzere Avrupa Kıtasındaki hemen hemen tüm gelişmiş ülkelerin sanayi ara giri mallarında ise söz sahibi olmuştur.


Sanayi dalında dünyaya meydan okuyan Çin'de sosyal yaşam, kültürel değişim ve gelişimde yerinde saymamış, sosyalist bir yönetime sahip olmasına rağmen aynı batılı insanlar gibi, yaşam tarzında, tüketimde, giyim ve eğlence sektörlerinde de aynı hızlı gelişme gerçekleşmiştir.


Bu bağlamda Çin'in en gelişmiş kentlerinden birisi olan Başkent Pekin'in, ülkenin moda merkezi olmasının yanında aynı zamanda Asya Kıtası'nında moda merkezi konumundadır.
Fransa'nın Başkenti Paris, nasıl Avrupa'da moda merkezi olarak lanse ediliyorsa, Pekin'de Asya'nın moda merkezi olarak gösterilir.


Hemen hemen tüm Asya ülkelerinin moda tasarımcıları, tasarımlarını kendi moda mekanlarında sergiledikten sonra dünyaya açılmak istediklerinde gidecekleri ilk yer Pekin olmakta.


Pekin sadece Asya'nın moda merkezi değil, başta gelişmiş Avrupa ve Amerika ülkeleri olmak üzere hemen hemen tüm ülke moda kuruluşlarının uğrak yeri durumundadır.


Pekin kendi modacı ve mankenlerini diğer ülkelere göndererek defileler düzenlediği gibi, diğer ülkelerin modacılarınada kendi podyumlarında defile yaptırmak için davet eder. 


Çin'de belirlenmiş podyumlarda klasik defilelerle yapılan moda gösterilerinden başka çok ilginç ve
oldukçada etkili bir moda gösterisi sokaklarda, caddelerde yani kamuya açık olan tüm alanlarda, mankenlerin, sıradan insaların normal yaşamları sürdürdüğü gibi "Moda Sokak Gösterileri" adı altında yapılmakta.


Bu tür moda gösterilerinde mankenler, yolda yürüyen, alışveriş yapan, metroya binen, parklarda dolaşan bir veya ikili, karı koca, yada sevgili  gibi, hiç ama hiç manken veya model olduklarını sezdirmeden görevlerini sürdürür.


Şüphe çekmeleri hemen hemen mümkün değildir, görenler onları sadece sıradan insanlar zanneder, taki cesur giyimleri dikkat çekinceye yada tanıdık bir manken olduğu ortaya çıkıncaya kadar


Sokak Gösterileri adı altındaki moda tasarımlarının sergilenmesi Çin'de, ileride başka bölgelerede yayılması muhtemel olsada günümüzde yoğunluk olarak "Liaoning Eyaleti"nde yapılmakta, modeller gizli kameralarla kameraya alınmakta, sonrada çekilen videolar "weibo.com" ve benzeri Çin Sosyal İletişim Sitelerinde, gösteriyi yapan "Moda Blok Yazarları"nca yayınlanmaktadır.Bilindiği gibi başta ABD menşeli FaceBoox, Twitter ve benzeri popüler batı siteleri Çin'de güvenlik duvarına takıldığından, kendilerine has sosyal iletişim siteleri üstlenir sosyal iletişim bağlarını.


Bunlardan biriside Twitter'in bir benzeri olan "weibo.com (m.weibo.cn)" sitesidir ve genelde moda konusunda Liaoning Eyaleti'ndeki sokak gösterilerini organize eden blok yazarları bu sitenin faal üyesidir.


Biz Çin'de uygulanan, sokakta moda gösterileri hakkındaki sayfamızda bu işi organize edenlerden sadece "Meuti" ile "Sıcak Güzellik" adlı blog yazarlarının sokak gösterilerindeki mankenleri ve giysilerini gösterir resim ve videoların bir bölümünü yayınlıyacağız
Cesur pozlarıyle Çin Liaoning Eyaleti'nin mankenlerini ve giysilerini beğeneceğiniz umuduyla.

Meitu Moda Sokak Gösterileri için.. TIKLAYIN.
Sıcak Güzellik Moda Sokak Gösterileri için.. TIKLAYIN.

Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020