Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

22.5.19

0
PDF Dosyalarında Türkçe Karekter HatasıWORD'e DÖNÜŞTÜRÜLEN PDF DOSYALARINDA TÜRKÇE KAREKTER HATASI

Bilindiği gibi Web site sahiplerinin önemli sorunlarından bir tanesi de kopya korumalı PDF dosyalarının Kopyala/Yapıştır uygulamasında karşılaştıkları zorluktur.

Genelde yerli Web site sahiplerinin  bu tür dosyaları neden kopya korumalı olarak yayınladığına, doğrusu akıl erdirmek zor, bütün mesele bencillik, gereksinimi olanlar benim siteye gelsin, reklam tıklasın, başka sitelere gitmesin, ama sonuç nedir derseniz, korumayı koyan site lehine olmadığı apaçık.

Sen istediğin kadar yasakla, internet denen sanal alemde yasak kelimesinin anlamı kalmamıştır artık, dünya internet kullanıcıları boş durmuyor, her yasağa anında çözüm getiriyor.

Kaldıki engel koyacağına bu dosyalara, kaynak gösterilmek suretiyle  yayınlanabilir, yada bilgi alınır, başka makalelerde kullanılabilir ibaresini koysa, alın size binlerce site reklamı, belki yüzbinlerce.

Bunuda yapmayan dostlara önerim odurki, bıraksınlar düşüncelerini internette yayınlamayı, yazsınlar kilitli özel bir hatıra defterine atsınlar dolaba, canı isteyince açsın okusun, toplumla paylaşmayı, düşüncelerinden yararlanılmasını istemiyorsa.


Öte yandan böyle yasaklı dosyalar için tarama motorlarında yapılan aramalarda onlarca çözüm programı bulunmuş olsada, çoğunluğu ya virüs bulaştırır, ya ücretsiz der sonradan ücret talep eder, yada sadece reklam olsun site tıklansın amacı güder.

Bunlardan dolayı en uygun ve ücretsiz çözüm, bize göre OneDrive programı olsada, bu programla yapılan işlemde bir sorun çıkmakta ortaya, o da dönüştürülen PDF dosyasında Türkçe karekter hataları.
Biz bu sayfamızda, OneDrive ile dönüştürme işlevini ve meydana gelen Türkçe karekter hatalarının nasıl giderileceğini açıklamaya çalışacağız.

PDF DOSYASININ ONEDRİVE ile ONLİNE WORD'e DÖNÜŞTÜRÜLMESİ :


- Web sitesindeki PDF dosyasını "İndir" veya "SAĞ" tıklayıp "Farklı kaydet" ile bir klasöre yada masa üstüne kaydedin.- OneDrive programını indirin ve üye olun, üye iseniz kendi OneDrive'nizi açın.- OneDrive'de oturum açın ve PDF dosyasını "Karşıya yükle" veya "Sürükle" ile yükleyin.- Yüklenen PDF dosyasını tıklayın, dosya OneDrive'dedir, "Aç" Seçeneğini tıklayın.- OneDrive'de "AÇ" seçeneği - "Word'de düzenle" ve "Düzenle" dosya dönüştürüldü.- "Ne yapmak istediğini söyle" - "Word'de aç" komutu ile PDF dosyası Word'de açılır.- Masa üstü veya belgelerimde, açılan Word artık düzenleme için hazırdır. Açılan WORD'un özellikle "DOSYA _ Farklı kaydet" komutu ile MASAÜSTÜ veya herhangi bir KLASÖR'e kaydedilmesi önerilir.
wORD'de bazı Türkçe karekterlerin hatalı olduğu görülüyor. Hatalar dosyalara göre değişiklik göstermekte, bizim kullandığımız PDF dosyasında ise hata sadece (Ş) harfinde, tüm (Ş) harfleri büyük harf durumunda.


WORD'de HATALI TÜRKÇE KAREKTERLERİN DÜZELTİLMESİ :


- Word'de "Düzenleme" - "Bul" seçenekleri : Sayfa solunda Gezinti bölümde "Belge Ara" karesi açılır, bu haneye değişmesi istenen karekteri (Büyük-Küçük harf duyarlı) yazın.- Gezinti bölmede kareye değiştirilecek harf olan büyük (Ş) yazın.
ve Arama işareti veya Entr. (Metinde tüm "Ş" harfleri sarı renk ile belirlenir.)- Word'de "Düzenleme" - "Değiştir" : Açılan tabloda değiştirilecek (Ş) harfi üst bölmede, alt bölme boş durumda, bu ikinci bölüme istenen karekter küçük (ş) harfini yazılacak.- İkinci bölüme küçük (ş) harfi yazıldı, Aynı tabloda "Tüm seçenekler" - "Büyük/Küçük harf eşleştir" kutucuğu dolsun - "Tümünü değiştir" : Tüm büyük (Ş) harfleri küçük (ş) harfleri ile değişmeye başlar, sayfa alt solda bu değişim zamanı görüntülenir.
Değişim tamamlandığında Word'u (X) ile kapatın ve "Kaydet"

NOT:
1- Hatalı karekter birden fazla ise, her harf için sayfa açmak yerine, "Sonrakini bul" seçeneği ile değiştirilmesi istenen karekterler yazılır ve tek "Tümünü değiştir" seçeneği ile tüm karekterler değiştirilmiş olur.

2- Değiştirme tablosunda üst bölmeye değiştirilecek harf  (Ş) yazılı iken, alt bölme boş bırakılırsa Metindeki üst bölmede kayıtlı (Ş) harfleri tamamen silinir.

BENZER KONULAR :
Adınıza kayıtlı kaç tane GSM telefon var, merak ettinizmi?
Bilgisayar Monitörlerde dalgalanma arızası
Bilgisayarda "object error" arızasının giderillmesi.
PC Masaüstü resmi nasıl çekilir, programsız uygulama.
3D Printer Neredeyse insan vücudunun yedeğini yapacaklar


Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020