Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

4.2.19

0
Survivor 2019 Türkiye - YunanistanSURVİVOR 2019  TÜRKİYE - YUNANİSTAN YARIŞMASI BAŞLAD

Bilindiği gibi bundan önceki Survivor yarışmaları Türkiye'den seçilen iki ayrı takım arasında yapılıyordu, bu yıl yani Survivor-2019 Yarışması yine Dominik Cumhuriyeti'nde ama, Türkiye ile Yunanistan takımları arasında yapılacak.


2 Şubat 2019 Akşamı ilk bölümü TV.8 de yayınlanan yarışmada, takımlara bakılacak olursa her iki takımdaki yarışmacılar güçlü sporcular arasında seçilmiş ve özellikle fiziki güç ön planda tutulmuş, eski Roma Arenalarında yapılan gladyatör dövüşçüleri gibi.


Gönül isterdiki Survivor takımlarının, gençliğe kötü örnek olan ve özellikle ilk ve orta eğitimdeki gençleri şiddete, kaba kuvvete yönlendiren, bazılarının adına spor dahi denilemiyecek kadar içeriğinde kavga, rakibe fiziki zarar verme ve benzeri  uygulamaların bulunduğu Boks - Kink Boks - Tekvando - Judo - Güreş ve benzerleri gibi kaba kuvvete artı tekniğe dayalı sporlar yerine;

Daha estetik görüntü veren Yüzme, Yelken, Futbol, Voleybol, Tenis, masa tenisi ve benzerleri gibi sporla uğraşan yarışmacılar konsun.

Bilmiyoruz belki Survivor'un formatı, Antik Roma kültürü Arena ve Gladyatörler benzeri arasına biraz teknik karıştırılmış kaba kuvvet gösterileri şeklindedir.

Gerçi insanların gönlü estetik ister, güzellik ve barış kokusu ister, isterde ister ama neticede bu tür yarışmaların veya dizilerin yapımcıları kar amaçlı kurulan ticari işletmelerinin sahibidir ve tepe noktalarında reyting, bol ve ederi yüksek reklam almaktır amaçları.


Belliki mevcut formattaki Survivor yarışmaları istenen reyting ve reklam payını rahatlıkla alabiliyor.
Bunun kanıtıda geçmişteki yarışmalarda birinci olup oldukça yüklü paraları cebe atan yarışmacıların neredeyse tamamının, vuran, kıran, kaba kuvveti maharet sayan sözde sporcular olmasıdır.

Milletimiz nedense kaba kuvvete herzaman pirim vermekte, örneğin ata sporu dediğimiz güreşte neticede bir kaba kuvvet yarışmasıdır ve her zaman "Türk gibi güçlü, kuvvetli" cümlesini dilimizden hiç eksik etmeyiz.


Arada bir "Türk insanı zekidir, çalışkandır" gibi daha güzel methiyeler düzmüş olsakda, buna kendimizde inanmadığımız için bu deyimi her defasında kaba kuvvetin ardından söyleriz.

Her neyse bize düşen her iki takımada başarılar dilemek ve dostluk kazansın demek olacaktır ama yarışmalarda yarışı kazanan özellikle boksör, uzak doğu sporları veya dövüş sporları icra edenlerin başarılarını bu sporlara mahsus kaba gösterileri sergilemeleri hiçde hoş olmayan bir davranış olduğunu belirtmek isteriz.

 TAKIMLARDAKİ YARIŞMACILAR

Türk Takımı :

BÜŞRA YALÇIN
İstanbul'da yaşıyor, Tokat doğumlu, Volaybolcu. Çahakkale 18 Mart ÜNİ. Beden Eğitimi Öğretmenliği 4. Sınıf öğrencisi.
İstanbul Bahçelievler Voleybol Takımında 12 yıl volaybol oynadı, son 2 yıldır da aynı takımın İdari Menajerliğini yapıyor.
ECEM ONARAN
İzmir doğumlu 29 yaşında, Atletizm dalında spor yapıyor. Ege ÜNİ. Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunu.
Fenerbahçe takımında 100-200-300-400 metre koşularında rekorlara imza atan Ecem aynı zamanda Milli takım formasını uzun zaman üstünde taşıdı. Profesyonel spor yaşamına, atletizm dalında kişisel antrenör olarak devam ediyor.


KADER KARAKAYA
Bursa/Osmangazi 1996 doğumlu, Atletizm dalında spor yapıyor. Uludağ ÜNİ. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde eğitimine devam ediyor. Fenerbahçe Spor Okullarında futbol eğitmenliği yapıyor.

MELİSA EMİRBAYER
İzmir 1995 doğumlu, Yüzme Sporu ile uğraşıyor. İzmir 9 Eylül ÜNİ. Spor Bilimleri Fakültesi Yüzme Antrenörlüğü son sınıf öğrencisi.
Sırasıyle Fatih Koleji Spor Kulübü, Galatasaray ve Fenerbahçe Kulüpleri ile Milli takımda yarışmalara katıldı, kariyerine 2018 yılında son verdi, Göztepe Spor Kulübü Yüzme Bölümünde Antrenörlük yapıyor.SEDA OCAK
Bursa doğumlu, Atletizm dalında spor yapıyor. Sırasıyle Ana Okulu Öğretmenliği ve Spor Yönetimi Bölümlerinden mezun oldu.
100 M. Engelli yarışlarda Milli Takımda Balkan Şampiyonluğuna kadar yükselen evli ve 2 çocuk sahibi olan Ocak, Rumeli ÜNİ. SKS Daire Başkanlığında Spor Danışmanlığı yapıyor.SUDE BURCU
İzmir 1996 doğumlu, Tekvando Sporu ile uğraşıyor.  Manisa Celal Bayar ÜNİ. Spor Bilimleri 3. Sınıf Öğrencisi.
Sporcu bir aileye sahip olan Burcu'nun Babası Futbol Antrenörü, Annesi Plates Eğitmeni, 2 Kızkardeşi ise kendisi gibi Tekvandocu. Aynı zamanda Zumba Eğitmenliğide yapan Burcu'nun Tekvando dalında 2 kez Avrupa 3.lüğü, 1 kez Balkan Şampiyonluğu, 7 kez Türkiye Şampiyonluğu
derecesine sahip.

ATAKAN IŞIKTUTAN
İstanbul / Şişli 1994 doğumlu (Aslen Rize'li), Yüzme, Kürek, Basketbol, CrossFit (Fitnes adı altında) Spor dalları ile uğraşıyor, İstanbul Maltepe ÜNİ. İktisat Bölümü mezunu, Üsküdar ÜNİ. Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü'nde yüksek lisansa devam ediyor.
Işıktutan ayrıca Diksiyon ve Oyunculuk eğitimini de tamamlamış durumda.BORA EDİN
İsviçre 1984 doğumlu, Futbolcu, Yeditepe ÜNİ. Endüstriyel Tasarım Bölümünde okudu.
Malta Hibernians futbol takımında futbol hayatına başlayan Edin, birçok okul ve amatör takımlarda lisanslı olarak futbol oynadı.
Edin ayrıca, Tenis, Masa tenisi, Yüzme gibi spor dallarıyle uğraştıktan sonra halen CrossFit eğitmenliği yapıyor.


HAKAN KANIK
İstanbul 1999 doğumlu, Basketbol, Atletizm ve Vücut geliştirme gibi sporlarla uğraşmış olsada bu dallarda pek başarılı olamayınca, Amerika'da başladığı okul hayatına ülkemizde Üniversiteye girerek devam etmek istemiş olsada oradanda ayrıldı, en sonunda Aşçılıkta karar kıldı.
Şu anda profesyonel olarak aşçılık yapmaktadır.HİKMET TUĞSUZ
Antalya / Akseki 1986 doğumlu, Kısa zaman Güreş ve ardından Atletizm dalında uğraştı. Adnan Menderes ÜNİ. Beden  Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunudur.
Özellikle Decation Branşında başarı üzerine başarı katan Tuğsuz, halen baş pehlivanlardan Ali Gürbüz, Okan Acar, Ertuğrul Dağdeviren gibi güreşçilere antrenörlük yapmaktadır.


OKAY KÖKSAL
Artvin / Ardanuç 1987 doğumlu, Güreşçi. Samsun 19 Mayıs ÜNİ. Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü mezunudur.
Yur içi ve dışında güreşte bir çok madalya kazanan Köksal halen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünde güreş yaşamına devam etmekte.
YUSUF KARAKAYA
Elazığ 1994 doğumlu, Kick Boks (Dövüş) sporuyla uğraşır, daha sonraları profesyonelliği seçerek dövüş meye karar verdi.
15 Yıl gibi uzun bir zaman Tayland'da dövüşlere katılan Karakaya, sonra Türkiye'ye döndü.

Yunanistan Takımı

AFRODİTİ SKAFİDA
Atina'da yaşıyor 36 yaşında, Atletizm/Sırık Atalama sporuyla uğraşıyor. İki kez Olimpiyat Oyunlarına katılan Skafida Sırık Atlamada bir çok madalyalara sahip

DİMETRA (DEMİ) TSAGANOU
Lamia'da yaşayan Tsaganou 27 yaşında. ÜNİ. de Fizik Tedavi Bölümü mezunu olduğu halde esas işi yerine Futbol Hakemliği yaparak yaşamını sürdürüyor.


DİMİTRA VAMVAKOUSİ
24 Yaşında olan Dimitra Ulusal Spor Akademisi mezunu, Modellikle başlayan yaşamı, Dalış ve Atletizmde Sırık Atlama sporları ile devam etmiş.


IOULİETA KİTRİNOU
Hios (Sakız adası) Adasında yaşıyor 26 yaşında, Model, Aktris ve Atletizmde 100 M. koşuyor.
Kitrinou iş icabı Türkiy'ede uzun zaman kaldığı için Türkçeyi çok güzel konuşuyor. Halen Sakız Adasında Turizmcilik yapıyor.
NADİA MAVROUDEA
Atina'da yaşıyor, 27 yaşında. Karate ve CrossFit ile uğraşıyor, uğraştığı dallarda bir çok madalya sahibi olan Nentia, halen Personal Trainer olarak çalışıyor ve Evli 3 yşaşında bir kız çocuğu sahibi.

RİA KOLOVOU
Edessa'da yaşıyor, 30 yaşında. Ulusal Spor Akademisi mezunu, sosyal bir kişiliğe sahip olan Ria,  aynı zaman temizlik konusunda çok titiz. Halen Mikonos Adası'nda Butik işletiyor.

DİMİTRİS MARGARİTİS
Atina'da yaşıyor 45 yaşında. Atletizm Decation ile uğraşmış gençliğinde. Atina'da bulunan Yunanistan'ın en büyük cezaevlerinden birinde kapı koruma görevlisi.
Takma adı Rambo ve Yunan Özel kuvvetlerinde de çalışmış olan Dimitris evli ve 14 yaşında bir kız çocuğu sahibi.KİRİAKUS PELEKANOS
Kıbrıs'ta yaşıyor, 39 yaşında. Basketbolcu, Kıbrıs Rum bölümü Gençler Basketbol takımının eski oyuncularından.
Adil ve savaşçı bir kişiliğe sahip olan Kiriakus evli ve 22 Aylık bir kız çocuğu var.
NİKOS KOSMAS
Atina'da yaşıyor, 26 yaşında. Karateci, Avrupa ve dünya karate şampiyonluklarında bir çok madalyaya sahip. Halen Karate Antrenörlüğü yapıyor ve Personal Trainer olarak çalışıyor.

PANAGİOTİS KONSTANTİNİDİS
Atina'da yaşıyor, 24 yaşında. Karate ve Dövüş Sporları ile uğraşıyor, Balkan Şampiyonasında aldığı altın madalya onun için gurur kaynağı. Halen Atletlere Özel beslenme uzmanı olarak çalışıyor.

SPİRİOS GOURDOUPİS
Petra'da yaşıyor 28 yaşında. Bir diğer adı Dr.Pips olan Spiros aynı zamanda Müzik dalında Rap Müzik hayranlığı.
Floransa'da Yapısal Biyoloji Bilminde doktorasını tamamlamış, rahat, dürüst ve çok konuşkan bir kişiliğe sahip.
TONİ STAVRATİS
Salamina Adası'nda yaşıyor, 34 yaşında. Eski bir Dövüş Sporcusu. Somali açıklarında  deniz kuvvetlerinde görev almış, halen Yunanlı VİP kişilik sahiplerine korumacılık yapıyor.

*****************************************


Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020