Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

17.6.18

0
Köpek ve Annesiz Kalmış Ördek Yavruları

ANNESİZ KALMIŞ ÖRDEK YAVRULARI ve ONLARA SAHİP ÇIKAN KÖPEKMountfitchet Kalesi, İngiltere'nin doğusundaki Essex Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Uttlesford ilçesine bağlı Stansted Köyü'ndedir ve 900 yılı aşkın zaman öncesi 1066 yılında Norman'lar tarafından inşa edilmiş.


Yöre, Mountfitchet Kontluğu ailesi sınırları içinde bulunduğu için köy Stansted Mountfitchet, kale ise sahiplerinin unvanına izafeten Mountfitchet Castle (Mountfitchet Kalesi) adı ile anılagelmiştir.


Köy içinde ayrıca yine çok uzun geçmişe sahip bir yeldeğirmeni bulunmaktadır. Dünya sanayisinde yer almış birçok ünlü ve aranır ve kaliteli sanayi ürünlerini ihraç edip rahatlıkla dolarları ülkesine kazandırmalarına rağmen, biraz çayır ve bir iki ağaç bulduklarında anında turizme yönlendiren İngilizler, bu iki tarihi eser dahil tüm köyü, turizme kazandırmak için çalışmaya başlar


1980Yılında başlayan restorasyon çalışmalarında kale ve civarı , ahırları, kümesleri, yer evleri, mancınıkları, korunma noktaları, besledikleri hayvanları ve etrafındaki çitleri ile adeta bir ortaçağ
Norman köyü durumuna getirilir.


Zaman içinde dahada ileri gidilerek zaten Norman stiline göre yapılmış bulunan evler tekrar elden geçirilmiş, yapılan ilave ve düzenlemelerle köyün tamamı orijinal orta çağ Norman kasabasına dönüştürülür, evlerin çoğu sahiplerininde onayı ile kalıcı turistler için konaklama yeri olarak tahsis edilir.

Öyleki günümüzde artık, Mountfitchet Kalesi ve Köyü dünyanın en çok ziyaret edilen turizm yörelerinden birisidir ve köye gelen turistlerin ilk ziyaret yeri kalenin bulunduğu alandır, ortaçağ yapıları arasında küçükbaş ve kümes hayvanları ile birlikte çayırlar üzerinde gezerler, oturur dinlenirler ve 900 yıl önceki yaşanmışlığı hayal ederek zaman geçirir.


Hikayemizin kahramanlarıda bu köydeki hayvanlardan yeni yumurtadan çıkmış ördek yavruları ile bu güzel yaramazları koruması altına alan, köy işletmecisinin 10 yaşındaki sevimli ve sevecen erkek köpeği Fred.

Bir adı da Turistik Cazibe Merkezi olan örnek Norman Köyünün ziyarete açık olduğu bir günde, turistler ve cazibe merkezi personeli, anneleri yanlarında olmayan 9 minik yavru ördeğin çayırda gezindiğini farkeder ve durumu yönetime bildirir.


İşletme yetkilisi Jeremy Goldsmith, korunmasız olarak dolaşan yavruları, başlarına bir bela gelmesin diye alır evine götürür ve onları korunaklı bir mekanda misafir eder.


Ertesi sabah kontrol için yanlarına gittiğinde, birde ne görsün, evin sevecen köpeği yavruların bulunduğu bölümde dolaşıyor, sırtında da yavru ördeklerin tamamı.
Pek te hayrete düşmez Jeremy, çünkü Fred, köy hayvanlarına karşı zararsız olduğu gibi aşırı derecede sevecen davranmaktadır.


Hatta bundan 3 yıl önce de yine yavru bir ördek yavrusunu sahiplenmiş, onu temizlemiş her defasında ve başının üzerine oturtmuş, bir şapka gibi dolaşmışlar turistlerin şaşkın ve sevgi dolu bakışları altında.


Jeremy, sevimli köpekleri Fred'i şöyle tarif ediyor : O doğuştan sanki, çok yardımsever, sevgi dolu bir köpek, biz ona bu konuda hiçbir öğretide bulunmadık, sadece ördek yavruları da değil onun dostluk kurmak istediği vede kurduğu, daha geçen yıl yol kenarında yaralı durumda bulduğumuz ve tedavi için eve getirdiğimiz sincap ilede aşırı bir dostluk kurmuştu ki, sincap tam anlamıyle iyileşip esas kendi yaşam alanına gidinceye kadar ondan hiç ayrılmamıştı.


Günler ilerledikçe bir aile oldular artık, baba ve çocukları gibi, her gün birlikte dolaşıyorlar, akşam eve dönüncede Fred onları kendi yuvasına alıyor, birlikte uyuyor, sabah uyandıklarında yavruların yaramazlıkları başlıyor, sırtına, başına çıkıyorlar Fred'in ve eğlenceli güzel yaşamları böylece devam ediyor, cennetin bir köşesi haline getirilmiş bulunan, çayırlar, çiçekler ve yeşillikler içinde

Kaynak:
https://www.inspiremore.com/

BENZER KONULAR :
Sokak kedilerinin barınması için eski bir otomobil satın alan insan gibi insan.
Sokak hayvanları için okulunu terkeden insan gibi insan
Kaldırımda dinlenen köpeğe tekmeleyen alçak yaratık ve benzer şiddet olayları
Kayıp, bulunan yada sahiplenmek isteyen sokak hayvanları yardım platformu
Arka ayağı olmayan kaplumbağa için tekerlekli mekanzime ve benzer uygulamalar
Hamile kedi doğum anında ve o minik yavrulara gösterdiği ilgi dikkate değer
Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020