Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

19.5.18

0
Land Rover Araçları 70 Yaşında


HER YERDE YÜRÜME YETENEĞİNE SAHİP ARAÇ LAND ROVER 70 YAŞINDA

Hiç bir marka arazi aracı , Land Rover kadar Off-Roading yarışmalarına katılma şansına sahip olmamıştır.
İlk ürününü 1948 yılında piyasaya süren Land Rover'in üretim safhasındaki ilk şartı ve amacı, üretilen her model aracın, çeşitli marka altındaki Off-Roading araçlarının tekerleklerini değdirmeye dahi cesaret edemedikleri yerlerde yürüme yeteneğine sahip olmasıdır.

Arazide gösterdiği üstün performansını stablize, asvalt yada beton yollarda da gösteren Land Rover, 70 nci yılını kutlamak için, tüm ürünlerini bir konvoy halinde Solihull'de bulunan "Jaguar Land Rover Classic" tesislerinde sergilemiştir.

"uk.news.yahoo.com/" Adresli web sitesi tarafından hazırlanan kutlama ile ilgili resimler ile makaleyi siz değerli izleyicilerimiz ile paylaşmak istedik. 

Sergiye çıkan klasikleşmiş Land Rover konvoyundan bir kaç tanesi :


1948 Land Rover HUE 166 'Huey'

11 Mart 1948 Tarihinde Rover Fabrikasından çıkan 'Huey', dünyanın en eski ve ilk Land Rover aracıdır. Bu nedenle onu tüm modellerin babası olarak nitelendirebiliriz.

Huey, aradan 70 yıl geçmesine rağmen hala yetenekli bir arazi aracı olduğunu muhafaza ediyor ve Land Rover Classic ekibi onu peryodik olarak itinalı bir şekilde korumaya devam ediyor.1954 Serisi I Kraliyet İnceleme

Arazi aracı konusunda Land Rover markasına hayranlık duyan İngiliz Kraliyet Ailesi'ne izafeten imal edilen ve 'Seri' olarak adlandırılan bu araçlar, o dönemler kraliyet arabası olarak lanse ediliyordu ve oldukçada tutulmuştu.

Öyleki şirket sahipleri kraliyet ailesinin araçlarını kullanmak istedikleri takdirde emirlerine tahsis edilebilceğini ve bundan gurur duyacaklarını açıklamıştı.Land Rover İleri Kontrol IIb

1950 lerde yük taşımak için daha değişik model araçların üretilmesi talebi hızla çoğalınca, Land Rover mühendisleri yeni bir proje geliştirdiler ve sağlam çelik şase üzerine klasik Rover sürücü bölümü ile arkasına yük taşıma kasası yerleştirdiler ve ortaya o dönemde çok tutulan Land Rover kamyoneti çıkmış oldu.1969 Velar prototipi

Herne kadar İngiltere'de Land Rover'in popülaritesi artmış olsada, ülke karayollarıda eskisi gibi kalmamış, daha düz ve rahat sürüşler sağlıyacak yollar yapılmaya başlamış, bir arazi aracı olarak tasarlanan Rover böyle kaliteli yollarda pek tercih edilir durumundan uzaklaşmaya başlamıştır.

Şirket mühendis ve tasarımcıları yollara uyum sağlaması için aynı kalitede ama daha konforlu araçlar için çalışmaya başlamış ve 1069 yılında Velar model Rover üretilmiştir.
Daha sonraları bu aracın ikonik Range Rover olarak üretimine devam edilmiştir.1989 Land Rover Discovery

Müşterilerine Range Rover olarak uzun zaman hizmet veren araç, zaman içerisinde daha geniş ve daha konforlu araçlara gereksinim duyulunca, şirket yetkilileri bu ihtiyaca cevap vermek için hemen kolları sıvadılar ve 1989 yılında Land Rover Discoverv'i üretmeye başladılar.1989 Camel Trophy Discovery

Aynı yıl, aile aracı olan Discoverv'in daha başka amaçlarla da kullanılabileceği kanaatine varılmış ve araca gerekli olan şnorkel, vinç ve roll-roll gibi ekipmanlar eklenmiş, rengide değiştirilerek  "Camel Trophy" (Deve kupası) yarışlarına katılması sağlanmıştır.1998 Freelander '50 Mücadelesi'

1990 ların başlarında yeni bir pazar segmenti ortaya çıkar, önceki tüm Land Rover'lerin aksine Kompakt SUV ve Freelander araçlarda Monokok gövde kullanıldı.

Bu özel örnek model ile Land Rover'in 50 nci yılı 1998 yılında kutlandı ve bu kutlama için 50 günde, 50 ayrı ülke ziyaret edildi.2000 Tomb Raider Defender

2000 li yıllara gelindiğinde, '2000 Tomb Raider' adlı filmin çekiminde kullanılmak üzere, yönetmenin istediği her özelliğin yerine getirildiği bir araç yapar Rover firması.

Bu Land Rover Defender aracı tam olarak 3.5 litrelik V8 motoruna sahiptir, aracın önünde, tepesinde oldukça yüksek güçte spotlar takılmış ve araç yok yok dercesine sayısız ekipmanla donatılmış.Land Rover Defender “Hue 2016”

2016 Yılına gelindiğinde 60 yılı aşkın zamanda üretimine devam edilen klasik Land Rover üretiminin sona ermesini kutlamak için son olarak 'Huey' modelinden esinlenmek suretiyle kamyonet tipi 'Land Rover Defender 'Hue 2016' üretilmiştir.2018 Land Rover Defender Çalışmaları V8

İkonik Off-Roader yarışmaları için Rover firması canavar diyebileceğimiz "Land Rover Classic" adı verilen inanılmaz makineyi yarattı.

400 HP gücünde Jaguar kökenli bir V8 motoruna sahip olan makina, arazi şartlarında gösterdiği performansı, standart kara yollarında da gösteriyor. 
Bu üstünlükden dolayı ilk etapda üretilmiş bulunan 150 adet araın tamamı 37 dakika içinde satıldı.Gösteri Konvoyu-1Gösteri Konvoyu-2Gösteri Konvoyu-3Gösteri Konvoyu-1


BENZER KONULARSETRA-Daimler OtobüsleriBizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020