Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

5.12.17

0
CHP İddiası Man Adasındaki şirket


CHP nin GERÇEKTİR , AKP nin ise SAHTEDİR  Dediği Döviz Transfer BELGELERİ

BELLWAY LTD. ŞİRKET İLE TÜRK VATANDAŞI KURUCULARI ARASINDA DÖVİZ TRANSFER BELGELERİ - YAZIŞMALAR - BANKA DEKONTLARI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından iddia edilen ve kamuya duyurulan ticari bir olay 

Duyuru özet olarak şöyle :

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakınları tarafından, İngiltere ile İrlanda arasındaki İrlanda Denizi'nin tam ortasında bulunan ve vergi cenneti olarak tanınan Man Adası Devletçiğinde Nominal Değer 1 Sterlin olan bir şirket kurulması ve bu şirkete kurucuları tarafından döviz transferi. 

Kılıçdaroğlu beyanat veriyor, Efendim Sayın Erdoğan'ın yakınları Vergi kaçırmak yada daha az vergi ödemek için vergi cenneti olarak tanınan Man Devleti'nde neden şirket kurdular ve bu şirkete neden milyon dolarları transfer ettiler diyor ve Erdoğan'a bundan haberiniz varmı şeklinde soru yöneltiyor.

Bu soruyu yöneltirken olayın bir suç yada etik olup olmadığını belirtmiyor ama 1 Sterlin değerindeki bir şirkete neden milyon dolarlar gönderilir diye suç imasınıda bulunuyor.

Soruya Erdoğan'ın ilk yanıtı özetle :
- Benim şahsıma ait yurt dışında bir şirketim veya döviz transfer ettiğim bir hesabım varsa          kanıtlasın, bu gün istifamı veririm, kanıtlıyamazsa kendisi istifa edecekmi.

Kılıçdaroğlu bizzat senin şirketin yada dövizin demediği halde böyle bir yanıtın verilmesi sanırım aynı zamanda AKP Genel başkanı olduğu için siyasi bir yanıtı tercih etmiş olmasıdır.

Soruya AKP kurmayları ile şirket avukatının ilk yanıtı özetle :
- Belgeler sahtedir.

Hoppala yanıta bakın siz, hemen sahte kelimesi yapıştırılmış, ya sahte değilse ne yanıt vereceklerini düşünmeden.

Fazla AbartılanTicari Bir Olay : Sonrasında gelen iddialar vede onlara verilen yanıtların tamamı boş yere zaman harcamaktan başka bir şey değil.
Çünkü okadar önemli olaylar varken hiçbir suç unsuru bulunmayan, tamamen legal bir ticari girişimi sanki büyük bir yolsuzluk gibi kamuoyuna sunulması  sadece abesle iştigaldir.

Sayfa başında da söylediğimiz gibi iddia edilen konu sıradan bir ticari olay. Kapitalist sistem içinde, liberal veya serbest pazar ekonomisini kabul etmiş her ülkede, her girişimci, her ticaret erbabı böyle faaliyetlerde bulunabilir.

Ticaretin anlamı, kar etmek, kazanmaktır, başka tarifi yoktur, öyle vatan, millet, bayrak, ezan, din gibi kavramlarla ticareti karıştırırsanız zaten dünden iflas bayrağını çekmiş olursunuz.

Ticaret erbabı globalleşen dünyada artık ülke ayrımı yapmaz, nerede vergi oranı az oraya gider, buna genellikle deniz ulaşımı ile uğraşan armatörlerde sık sık rastlarız, nerede işçilik ucuz oraya koşar, üretim araçlarını oraya taşır, üretimini orada gerçekleştirir, örneğin dünyanın en tanınmış firmaları, üretimlerini işçilik hizmetlerinin en ucuz olduğu Doğu Asya Ülkelerinde yapar.

Bir Alman, bir İngiliz vs. nasıl fabrikalarını Türkiye'de yada başka bir ucuz işçiliği olan, artı daha ekonomik avantajlar sağlayan bir ülkeye taşıyor, oralarda şirketler kuruyorsa, bir Türk vatandaşı da dilediği yerde şirket kurar, gemicilik veya başka faaliyetlerde bulunur, dolayısıyle de bu ülkelerdeki şirketlerine, kurumlarına para trensfer eder.

Onun içindirki olayın bilincinde olan CHP kurmayları iddianın içeriğinde suç unsuru bulunmamasına özen göstermiş.
İddiaya yanıt veren AKP kurmaylarının hatası ise belgeler sahtedir demeleri, halbuki olmuşsa olmuştur, bu bir ticari faaliyettir, yasaldır, kimsenin karışmaya hakkı yoktur şeklinde bir ifade yeterli olacaktır zaten.

Diğer taraftan Erdoğan'ın yakınlarının bu ticari faaliyet içinde bulunmalarıda Erdoğan için bir zaaf teşkil etmez, bizzat kendisi yaparsa tamam iddianın arkasını bırakmayın deriz.

Kaldıki bir kişinin, bir ülkenin başkanı olması, hangi ülke olursa olsun, onun uzaktan veya yakından akrabalarının ticaret yapma özgürlüğünü kısıtlaması anlamı taşımaz.

Gönül isterdiki iktidarı ağzına dahi almayan, görevinin sadece eleştiri olduğunu sanan bir ana muhalefet partisi liderinin veya kurmaylarının, daha ciddi ve iz bırakan suçlamalarla gündemi oluştursun.

İşte Ana Muhalefet Partisi olarak CHP nin esas uğraşması gereken konulardan birkaçı:

Örneğin 15 yıla yakın zamandır iktidarı elinde bulunduran, hatta öyleki böyle bir ana muhalefet partisi var oldukça gelecek 15 yıl daha iktidarda kalacağı, devleti idare edeceği vede yönlendireceği kesin olan, Laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti içinde faaliyet gösteren bir partinin :

1- Neden eksik parmaklı bir el işaretini kendisine rümuz olarak aldığı, bu işaretin aslında Mısır'da yasaklanmış bulunan ve başını yobaz Mursi'nin (9 Yaşındaki kız çocuklarına nikah mübahtır diyen) çektiği müslüman kardeşler örgütü İHVAN'ın rümuzu olduğu belli iken, rümuza sahip olmada yeis duymadığı; 

2- Laikliği anayasasında baş tacı eden bir ülke olarak Türkiye'de, iktidarı elinde bulunduran bir partinin toplantılarında, kongrelerinde dakika başı kulakları sağır edercesine tekbir getirilmesi ve onlara karşı parti başkanının malum rümuz eksik parmaklı el ile teşekkür mahiyetinde karşılık verdiği;

3- Mevcut iktidarın neden ardı arkası kesilmeden, gördüğü en güzel alanlara, park sahalarına, orta çağ Osmanlı hanedanları gibi devasa cami yaptırmada ısrarcı olduğu:

4- Dünya islam alemi için, tüm çağdaş dünya ile ülkemizin arasını açmayı, ekonomik ve siyasal yönden umulmadık zararlara uğratılmayı hiç tereddüt etmeden göze alan iktidarn bu acayip davranışının sebebinin ne olduğu;

5- İslam kuralları veya kültürü adı altında gerek sosyal yaşamda ve gerekse özel yaşamlarında ilkel araplara taş çıkartacak şekilde kadınlara karşı sosyal yaşamdan uzaklaştırıcı 
davranışlarda bulunulması, bunlarda yetmemiş olacakki kadınların doğurganlıklarına,
gebeliklerine, kaç çocuk doğuracağına, doğum şekline kadar müdahale edildiği ve tüm bu kurallarında sadece sunni islam kurallarına uygun olduğu düşüncesiyle uygulanmak istendiği; 


6- İlkelliklerinin, geçmişten bugüne kadar sağır sultanın bildiği duyduğu özellikle sunni islam arapların kardeş olarak kabul edilmesi, zorla ettirilmesi, onlar hakkında ilkel, orta çağ insanı gibi aşağılayıcı kelimelerin kullanılmaması için neredeyse kanun çıkarılacağı ve böyle ilginç bir arap sevdasının nereden kaynaklandığı;

ARAŞTIRILSIN - SORGULANSIN - SONUÇLAR KAMU OYU İLE PAYLAŞILSIN

Yazının Devamı (Konu ile ilgili BELGE ve DEKONTLAR) >>>

Konuk Yazar
Samsun'lu__

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :

Mesaj Budur
2010 Yılında yayınladığımız, Sayın Ertunç Karadağ'ın (drkaradag76@hotmail.com )  04.06.2010 tarihli ilginç makalesi. 


3 Saat içinde Şam'da namazımızı eda eder geliriz diyen AKP nin anlı şanlı Davutoğlu'su. Heniz bir sene olmadan başımız derde girdi bile.


Yıl 2011 Yobaz sürüleri köşe başlarını tutmuş. Mardin'de Yeşilay Şb.Müd. Lütfü efendi.
Beyefendi resmen yumurtlamış, neymiş efendim Mardin'deki üniversite öğrencileri ilin ahlakını bozuyomuş, yuh ulan ve sessiz kalan bir Başbakan Tayyip Erdoğan.

4 Yıl önceki bir makalemiz, Mısır'lı Müslüman kardeşler Örgüt lideri yobaz Mursi iktidardan düşürüldü.
Ve cezaevni atıldı, iktidara geldiğinde Laik türkiye'de okadar sevinenler çoktuki, başta AKP nin çağdaş görünümlü kurmayları. Mısır'ın Tayyibi dediler one, devrilince de yasa büründüler.
Tabi Mısır'a bir savaş ilan etmemiz kalmıştı o zamanlar.5 Yıl önce yayınladığımız bir makale...
Kılıçdaroğlu iktidara geldiğinde sevinmiştik hep birlikte, CHP nde değişim olacak, parti bir vizyona kavuşacak, yatırımlar yenilikler olacak, statükoculuk son bulacak.
Tabi sevincimiz kursağımızda kaldı, oda uydu betonlaşmış ağır topların siyasetine, bırakın değişmeyi, Baykal'ı arar olduk, hiç olmasa onun sesi gür çıkıyordu, bunda oda yok.Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020