Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

20.11.17

0
Rus Milyarderin Lüks Yatı
Bu Haber Tozlu Arşiv RaflarındaUnutulmasın

ÜNLÜ RUS MİLYARDERİ NİN ULTRA LÜKS YATI MARMARİS'e GELDİ

Halk arasında çok güzel bir deyim vardır "Görmemişin bir çocuğu olmuş çekmiş pipisini koparmış"  bu haberde tam bu deyimi çağrıştırır cinsten.

Sovyetler Birliği yıkılalı daha dün gibi 1991 ve ismi Andrey Igorevich Melnichenko olan milyarder adam kapitalizmi yutmuş adeta, demekki dünyanın en büyük güçlerinden birisi olan Sovyetler henüz dağılmadan köşeleri tutmuş nasıl tutmuşsa.


O ve onun gibiler kapitalizm sistemini istemiyecek te bizmi istiyeceğiz, dağılımın ardından daha iki yıl geçmeden birkaç kişiyle birlikte kurduğu uydurma bir şirketle devletin en büyük bankalarından birini alır, para verdiğini de sanmam, nerden bulacak parayı, hepsi neticede işçi değilmi halkın, yine devletin verdiği krediyle tabi


Kısa zamanda bankanın tek başına sahibi olur, banka yetmez peşinden Sibirya Kömür ve Enerji Şirketi'ni (SUEK) , oda az gelmiş olacakki bir kimyasal şirket olan Eochem'i de satın alır.


Allah birisine yürü ya kulum demesin, hep bizimkileremi diyecek, gemicikler, AVM ler falan verecek, onlarda kulu, yabancısı değilki ve yürü kulum demiş oda yürümüş.

Adamın bankası, şirketleri öyle işletilmişki! aradan 20 yıl geçmeden adam olmuş dolar milyarderi, olur tabi karşısında rakip firma yokki, herşey devletin elinde, onlar satılıp işletmeye geçinceye kadar adam köşeyi dönüvermiş ve 11.5 Milyar dolar ile dünyanın en zenginlerinin bulunduğu sırada 14. oluvermiş,

Böyle başarılı! Böyle çalışkan! Böyle allahın sevgili kulu! 290 Milyon Sterlin'e dünyanın en pahalı yelkenli yatını satın almasında bizmi alalım yani.

Ha bu ara unutmadan belirteyim, dünyanın en büyük ve pahalı ikinci yatı ise yine milyarder Rus olan Roman Abramovich'e ait ve bu "Eclipse" adlı yelkensiz lüks yatın boyu 163 metre.
Ne diyelim devletin malı deniz yemeyen domuz misali.


Ve basının vede amatör fotoğrafçıların gündemine oturan, dünya zenginler listesinin 14 sırasında yer alan dolar milyarderi Rus Ardrey Igorevich Melnichenko'nun  özel sipariş, Alman Gemi Sanayi Şirketi "Germany Naval Yards" a yaptırılan ve 2005 yılında denize indirilen 290 Milyon Sterlin değerindeki "White Pearl" (Beyaz İnci) adlı Yelkenli Yatı (Sailing Yacht) 18 Kasım 2018 günü Marmaris'e demir attı.


Basın ve meraklılar yatı izler, fotoğraflarını çekerken, yatın 750 tonluk devasa yakıt deposunun doldurulması için özel olarak Aliağa Rafinerisi'den aldığı yakıtla 23 tanker yola çıkmıştır bile.

Bu kadar pahalı vede gittiği her yerde gündeme oturan yatın ÖZELLİKLERİ neymiş görelim :

142.6 Metre uzunluğuk ve 91.4 Metre genişliğindeki yatın karbon yelken direkleri ise 93 metre, yelkenleri tam olarak açıldığında ortalama 767 metrekare alanı kaplıyor.


Yatın zemininde 1.8 Ton ağırlığında bombeli kurşun geçirmez camların kullanıldığı dev bir sualtı izleme odası bulunmakta.
Ayrıca yatın güvenliği,  standart yatlarda bulunmayan ve sadece askeri gemilerde uygulanan ve bulundurulan özel güvenlik önlemleri ile sağlanıyor.


Ortalama 20 yolcuya hizmet veren ve toplam 50 personelin ğörev yaptığı yatın itiş gücü "Pitch" kontrollü pervaneleri besleyen Hibrid-Diesel Elektrikli motor ve ekipmanlarca sağlanıyor, bu itiş gücüyle yatın hızı 21 Deniz Mili olarak tasarlanmış, ancak tam yol aldığında hız 30 Deniz miline (55.5 km/h) kadar yükselebiliyor.


8 Güverteye sahip olan ve güverteler arası ulaşımın asansörlerle yapıldığı yatta, 3 yüzme havuzu bulunuyor.
Her süit te uydu bağlantıları, isteğe göre ısıtmalı-soğutmalı eşyalar, vücut ısısına göre otomatik olarak  klima kontrolünün yapıldığı spor salonu, her türlü sağlık kontrolü için yeterince medikal malzeme ile aparatları altın kaplama olan banyo ve diğer temizlik ekipmanları mevcut.


Dünyadaki tüm armatörler veya özel yat sahipleri gibi, vergi cenneti arayan Rus Milyarderi Andrev'in bu muhteşem yatı, vergi uygunluğu nedeniyle Bermuda Ülkesinin bayrağını taşımakta.


Şimdi neden bu haber saklanmalı dediğimi anlamışsınızdır sanırım, kapitalizm denen dişi şeytanın, bazen din yoluyla (özellikle islam ülkelerinde), bazen yeni, yeni ilgi çekici tüketim malları ile, bazende demokrasi vede özgürlük masalı ile insanların ruhuna girmesiyle neler yaptığını, yaptırdığını anlamak görmek içindi tabi.


Bir zamanlar Dünyanın en büyük ikinci gücü olan Sovyetler Birliği'ni paramparça ederek ortadan kaldırdıktan sonra başka şeyleri aramaya gerek kalmıyor.

Sonuç olarak kapitalizme evet diyen dünyamızda, kişi veya kurum olsun yada ülke, kapitalizme rağmen ona karşı çıkmayan, onun kurallarına göre oyununu kuran, uygulayan ve tüm ilişkilerinde önceliği kesinlikle kendi çıkarlarına odaklayanlar kazanır ve allah onlara yürü ya kulum yada yürü ya ülkem der.


Geriye kalanlar ise, yeterli öz kaynağı olanlar , olmayanlar yada olanları kullanmasını bilmeyenler; 


Ülke Bazında:
-Ya zaman içinde parçalanır yok olur gider, bir zamanlar dünyaya meydan okuyan Osmanlı İmparatorluğu gibi; 

- Yada yıllarca yerinde sayar, kapitalizme göre oyunumu oynarım ama, iş islam dünyasına gelince, kardeşlerim için ülkemin menfaatlerini hiçe sayar ve kapitalist ülkelere karşı çıkarız, hatta bunu kanıtlamak için Mısır Devleti'nin terörist olarak kabul ettiği, gerici Mursi yönetimindeki Müslüman Kardeşler Örgütü'nün simgesi olan eksik parmaklı Rabia rümuzunu, partimize ikinci bir amblem olarak kabul ettik diyen AKP iktidarındaki günümüz Türkiye'si gibi;

Kurum Bazında :
Sabah-akşam ezilenlerim, emekçilerim, işsizlerim, taşeronlarım cümlecikleri ile modası geçmiş vahşi kapitalizm, kahrolsun emperyalizm gibi sloganları, herhangi bir komünist partisi gibi dillerinden düşürmeyen ve geçmişte 60 yıl, gelecekte de ise yine bir 60 yıl daha muhalefette kalmaya yemin etmiş, sözde ana muhalefet partisi CHP gibi.

Kişi Bazında İse :
- Ya son olarak Kenan Evren'in hışmından kurtulup geriye kalan , azda olsa eski alışkınlıklarını sürdürürken, sonuç getirmiyeceğini bildiği halde, bir ana muhalefet partisinin, iktidara gelme niyeti varsa asla dile getirmemesi gerektiği , emekçiler - alın teri - ezielenler - işsizler - kahrolsun emperyalizm , vahşi kapitalizm ve benzeri sloganları tekrar edip duran kalıntı solcular gibi.


- Yada doğduğu anda, kulak zarının yırtılması pahasına kulağına okunan ezan ile başlayıp sonrasında legal veya illegal yöntemlerle, tamda emperyal güçlerin vede yerel ortaklarının işine gelen sözde dini bilgilerin, beyinlerine yerleştirildiği:


- Etliye , sütlüye karışmayan,
- Böyyüklerimiz ne yaparsa doğru yapar diyen,
- Haklılık, haksızlık nedir bilmeyen, sorgulamayan,
- Kendi cenazesini kendisi yıkayan,
- Allah ne verdiyse kısıtlamadan doğuran, doğurtan,
- Artı veya eksi başına ne gelirse hepsini rahatlıkla kabul edip takdir-i ilahi diyen,
- Şükürü, kaderi dinin emri olarak kabul eden,
- İbadet, cennet, cehennemden başka şeylerle beynini meşgul etmeyen,
- Ümmetçiliğin getirdiği milliyetçilik vede ağa babalarının etkisi altında arada bir vatan-millet-               sakarya-bayrak-ezan hikayesini tekrar eden,
- Yaşam kaynağının en önemlisi olarak kabul ettiği ve güç odaklarının kendisine özenip, bezenip
   sunduğu ve aşıladığı şehadet şerbeti olgusunu baş tacı eden ve kendilerini dindar olarak kabul
   eden guruplar gibi.

Konuk Yazar
Samsun'lu__

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :

Bu gemi batmaz dedikleri 1912 yıllarının dev yolcu gemisi buzdağına teslim oldu.


Dünyanın en lüks ve dev yolcu gemisi , yüzme havuzlarıyle, her türlü sosyal yaşam alanlarıyle Fredom


Yine dünyanın en büyük gemilerinden Seas Allüre


Dünyanın en büyük 10 yolcu gemisinden MS İndependense Of The Seas Yolcu Gemisi Titanik faciasından tam 100 yıl sonra aynı benzer bir translantik Costa Concordia adlı yolcu gemisi kaptanın lakayıtsız tavırları sonucunda 13.Ocak.2013 tarihinde Giglio adası yakınlarında sulara gömüldü.


Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020