Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

28.3.17

0
Hayvanlar Kesilmesin Feryadı

KÜÇÜK KIZ ÇOCUĞU TABAĞINDAKİ HİNDİ ETİNİ GÖRÜNCE BASTI FERYADI

Vejetaryenliğe ilk adımı atan yüreği merhamet dolu minik kız çocuğu gözyaşlarına boğuluyor, "Onlarında canı var, onlarında bu dünyada yaşam hakkı var" diyor, diyor ama güzel yürekli çocuğun henüz bilmediği çok şey var.

Oda dünyada ne kadar kural koyucu, gelenekler, dinler, kanunlar ve sosyal hayatı düzenleyici kurum, kuruluş varsa tamamı hayvanların karşısında ve güçlü olan insanların yanında.


Hal böyle oluncada bu kadar yüksek düzeydeki ayrıcalıkların verdiği şımarıklık ile kendilerini her canlıdan üstün gören ve onların sadece kendileri için yaratıldığını sanan bencil ve acıma duygusundan nasibini almamış insanlar, onların bir kısmını hizmetlerinde ömür boyunca kullanır, işe yaramadağını görüncede, tüm bu hizmetlerini unutarak yiyeceğini keser, aç bırakır ve sonuçta ölüme terkeder.


Diğer bir kısmını ise evcilleştirme uygulaması altında kendilerine alıştırır, güven verir, tüyünden dışkısına kadar tamamını kullanır, bunlarlada yetinmez aç gözlü insan oğlu, zamanı geldiğine karar verir canını alır, etini afiyetle vede zevkle yer, o çocuğun önüne koyulan hindinin eti gibi.

Bu tür, hayvancağıza güven verip, ardından onu keserek besin ihtiyacını karşılama riyakarlığı, okadar ileri gitmiştirki, bazı dinlerde sözde dinin gereğidir iddiası ile, hayvanı satın alır, getirir evine, çoluk çocuk sevmeye başlar onu, oda ev halkını sevmiştir, hep böyle sevgi içinde yaşamını sürdüreceğini sanır, üstelik allanır, pullanır, kınalar yakılır.


Görüntüde ailede mutlu hayvanda mutludur, ama bu mutluluk, o savunmasız zavallının, dini kesim tarihi geldiğinde katledilme gerçeğini saklıyamaz.

Gün geldiğinde sabahın alaca karanlığında hane halkı erken kalkar, dini vecibelerini yerine getirmek yani o çok sevdikleri vede kendilerini sevdiğine inandıkları hayvanın, kurban adı altında canının alınması için hazırlıklar başlar.Hayvancağızın kesileceği yer hazırlanır, kanın akması için küçük kanal açılır, yan tarafa idam sehpası kurulur, ancak bu sehpa canlı iken değil öldüğü zaman asılmak içindir.

Bıçaklar bilenir hane halkı yarım çember şeklinde sıralanır, dinin gereği olarak akıtılacak kan için düzenlenen törenin güzel olması gerekir ve kurbanlık hayvanın gözü bağlanır kesim noktasına getirilir, keserken içi acımayan insanoğlu, hayvanın korkmasına dayanamaz gözünü bağlar.

Hayvan yere yatırılır ayakları bağlanır, başı geriye doğru çekilir, rahat kesilsin diye ve dualar eşliğinde, huşu içinde keskin bıçak, evin sözü geçer erkeği elinde biçare hayvanın boğazına gelir, başını gövdesinden ayırır, küçük bir sel misali hayvancağın kanı akar gider.

Tüm bu gösteri ne acıdırki, yetişkinleri es geçtik, onlar zaten kalplerine taş değil kaya basılmış, vicdan nedir, merhamet nedir çoktan unutmuşlar, hanenin minik ve taze beyinli çocukların gözleri önünde yapılır, yapılırki onlarda ilerde ebeveynleri gibi acımasız ve gaddar olsunlar.


İster dini vecibe için yapılsın, ister saçma bir gelenek olan adak veya başka bir safsata uydurma masal için yapılsın, hayvanların özellikle islam toplumlarında bu şekilde boğazlanması nı, çocukluktan itibaren izleyen yetişkin erkeklerin, bıçakla boğazlayıp bir canlının canını almayı hak olarak görmeleri, zaman içinde bu eylemin sadece hayvanlara karşı değil, kendi ilkel düşüncelerine göre suç unsuru gördükleri, karşı cinsten yakını olsun olmasın kadınlara da uygulanmasına haklarının olduğu düşüncesini doğurur.


Sonrada, esas sebebin nereden kaynaklandığını bildikleri halde akıllarına getirmekten korkan, bilim adamından dindarına, işçisinden köylüsüne kadar kim varsa hepsinin gündeminde ne oluyor bize, nedir bu kadınların sokak ortasında boğazlanması, erkeklerimiz canavarlaşıyormu, kimden alıyorlar bu hakkı gibi sızlanmalar.


Bu ülkede " Kurban kesmenin bir diğer yararıda, insan içinde bulunan kan akıtma dürtüsünün nötredilmesidir" diyecek kadar insanlığı aşağılayan, özelliklede Türk insanını, müslümanları dünya karşısında neredeyse kan akıtıcı canavarmış gibi lanse eden ve kendilerini islam alimi olarak gösterip, TV kanallarında ahkam keserek, villalarına yeni villalar ekleyen cehalet simgesi bilim! adamları oldukça daha çok sayıda masum hayvan, daha çok sayıda kadın ve daha çok sayıda kız çocuğu bizde insanız diyebilenlerin gözleri önünde boğazlanır.


Ya islamda kurban olayı olmasaydı kimbilir neler olacaktı o böyyük bilim adamlarına göre, herkes önüne geleni boğazlıyacak, ortalık kan gölüne dönecekti kesin.

Tüm bu olumsuz olaylar karşısında ister istemez insanların akıllarına şu soru gelmekte ve yanıt beklemekte :
Dünyanın en son ve en güzel semavi dini olan islam dinini kabul eden 1.5 milyara ulaşmış toplum içinde neden böyle istenmeyen olaylar meydana geliyorda, yine dünyada 1.250 milyara yaklaşan sayısı ile neredeyse müslüman nüfusuna yaklaşan dünyayı fizik bilimiyle anlatmaya çalışırken, materyalist felsefeyi ilke olarak benimseyen ateist toplumlarda meydana gelmiyor.


Acaba diyor insan, dünyalar güzeli, vicdan ve merhamet dolu yürekli, zamanın sosyal devrimcisi sayılan ve hayvanlara karşı olumlu duygularını, kedilere karşı gösterdiği sevgi ile kanıtlayan bir Peygamberin(s.a.v.) ümmeti, kendisinin vefatı ve sonradan gelen ilk dört halifenin ardından neden böyle olumsuzluklar içine saplanıp kaldı.

Yoksa gözle görülür bu tür olumsuzluklara, sonradan gelen halifeler veya kurulan, Osmanlı'da dahil islam devletlet liderlerinin, islamı kendi çıkarları için yorumlattırmalarımı; 


Yada kutsal kitabımız Kuran'ın derlenmesi esnasında bir takım nedenlerle orijin ayet musaflarının yakılması, yokedilmesimi (Çoğunluk islam alimlerinin belirttiği gibi) sebeb olmuştur.
Bunların açıklanması ise gösteriş için alimliğe soyunanlar değilde gerçek İslam Bilim Adamları'nca yapılması gerekmektedir İslam Dininin düzlüğe çıkabilmesi için.

Bu arada böyle bir önemli konuyu gündeme getirmemize neden olduğu için, sevgili minik kız çocuğumuza admin olarak teşekkür etmeyi borç biliriz.


İZLEYİN

ETİKETLER : VEJETARYEN – KURBAN – EBEVEYN – VECİBE – ADAK – ULEMA – ATEİST – ULEMA – HALİFE – ÜMMET – AYET – MUSAF

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Ve dünya insanlarına sesleniyor, bir dünyamız var, başka yerimiz yok yaşamak için.
Ozon tabakasını deldiniz, sayenizde güneşin ultraviyole ışınları iliklerimize kadar işliyor, bari biraz dikkat gösterinde hiç olmasa buzullar erimesin.Ve üzüntüden, sıkıntıdan, yokluktan, açlıktan kırılan Avrupa halkına moral vermek için çırpınıp duruyorlar.


Denizlerde insanoğlunun ey yakın dostu Yunusların yaşamları ile bu güzel dostları, gösteri amacıyla gösteri parklarında küçük havuzlara kapatmanın onlara verdiği bunalım anlatılıyor bu sayfada.


Ülkemizde kedileri tekmeyle işkence ederek öldürenlere, akla hayale gelmeyecek canavarca  girişimlerle işkence edenlere , "Kabahatler Kanunu" na göre 86 TL.ceza verilirken, bazı yobaz sürülerinin gavur dediği Fransa'da bir yavru kediyi yaksekten aşağı atana 2 Yıl Hapis cezası + 90 Bin TL. ağır para cezası indirimsiz veriliyor, kedide hiçbir yaralanma olmadığı halde. Hangisi gavur şimdi.

Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020