Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

3.1.17

0
Yaralı Tilki ve Aslan Ailesi

ASLAN AİLESİ , YARALI TİLKİYİ YAKALAR AMA...
(Gerçek ve Duygusal Bir Olay)

Afrika Kıtası içlerinde, Fillerin, Aslanların, Kaplanların ve benzer tüm yabani hayvanların yaşam alanı olan ulusal bir park.

Ve yabani hayvanların fotograf çekiminde uzman bir fotoğraf sanatçısı Güney Afrika'da yaşamını sürdüren Graham Dyer.

Graham Dyer'in ilgi alanı ise, yaşadığı ülkenin hemen kuzeyinde ki Kalahari Bölgesinde sınır komşusu Botswana sınırları içerisinde bulunan "Central Kalahari Game Reserve" Ulusal Parkı'dır.


Bu devasa park,Tilkilerden, Kirpilerden başlayıp Zürafalara, Fillere, Gergedanlara, Leoparlara, Kaplanlara ve Aslanlara kadar  büyük küçük onlarca tür hayvanı içinde barındıran, 20 bin Mil kare alanı ile dünyanın ikinci büyük Ulusal Parkı unvanını taşır.

Olayın Kahramanlarından doğanın kralı unvanını kimseye kaptırmayan ve genelde iri cüsseli hayvanları av olarak gözüne kestiren Aslan;İle, arada sırada, azda olsa bu krallara akşam nevalesi yerine geçebilen, kurnazlığı ile ün salmış, böcekler, küçük sürüngenler, kuşlar, kuş yumurtaları ve bitkilerle beslenen Tilki.


Ve Doğa Fotoğrafçısı Graham Dyer herzamanki gibi, yaşamımın bir parçası dediği fotoğraf makinası elinde, ilginç pozlar yakalayıp denklanşöre basmak için bu eşsiz parktadır:


1. YARALI TİLKİ
Safari aracıyle ilginç görüntüler yakalama umudu içinde iken , patika üzerinde dişi bir aslan ile yürüyemiyecek kadar sırtından yaralı bir tilki görür ve kamerayı çevirir, bu tür görüntüler sıradan bir olaydır ve aslan için tilki normal bir menü sayılmasada, arada avladıklarıda bilinmektedir.2. ERKEK ASLANDA GELİR
Savunmasız tilkicik için yapılacak birşeyde yoktur aslında, kaçacak durumda değildir, sadece acı ve korku içinde en yüksek ses tonuyla kendisini korumaya çalışır, bilinmez belkide yardım istemektedir.
Hazır avı gören erkek aslanda onların yanına gelir, bilinmez belki bir iki lokmada pay almak yada yabancı aslanların avının yanına gelmelerini önlemektir amacı.3. YAVRULARDA  KATILIR
Yaralı tilkiyi kuşatan bir erkek ve anne aslan değil, yavruları üç minik aslanda tilkinin yanında yer alır, tilki hala can derdindedir ve temkini elden bırakmaz.                                                     SONRAKİ >>
Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020