Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

7.12.16

0
Sarıkamış da Yavru Köpeklere Yardım

SARIKAMIŞ'da ÇOCUKLARDAN, YETİŞKİNLERE İNSANLIK DERSİ

Olay, ülkemizin kış günlerinde, havaların en soğuk geçtiği bölgelerimizden Doğu Anadolu Bölgesinin sınır kenti Kars'ın Sarıkamış İlçesi İnönü Mahallesi'nde geçiyor.


2016 Yılının Aralık ayı ve hava sıcaklığı 10-12 derece dolayları, bu soğuk hava geceleri 18 dereceye kadar düşmekte ve 10 tane yavru dünyaya getiren bir anne köpek, onları üşümesin diye, derme çatma kulubede koynuna almaya çalışıyor ama ne kadar başarılı olur, tahmin etmek zor değil.

  Yaklaşık bir ay kadar önce hamile bir köpek, uygun yer bulamadığı yada bulduğu bir merdiven altı veya bahçe köşesinden, vicdan ve merhametten yoksun aşağılık insan müsveddelerince kovulduğu için bir sokak köşesinde 10 tane minik ve sevimli yavru dünyaya getirir.

Ancak bulundukları yer, ne anne köpek nede yavrular için yaşamlarını sürdürebilecek durumda değildir ve bu olumsuzluğu oradan geçen onlarca yetişkin görür ama, sadece Lise öğrencisi Baran Çolak ile Ortaokul öğrencilerinden Furkan Alpay, Ö.Faruk Bakışçı ve Emirali' nin dikkatini çeker. 


Çocuklar aynı gün buldukları tahta parçalarından boş bir arsanın kenarına kulube yapar ve köpek ailesini oraya yerleştirerek aynı zamanda beslenmeleri için gerekli yiyecekleri azda olsa temin etmeye çalışırlar. 
Ancak havalar iyice soğumuştur, yavrular soğuğa dayanamaz derler ve kulubeyi dahada sağlamlaştırır, içinede komşulardan istedikleri eski battaniye ve eşyaları yerleştirerek sıcak bir ortam hazırlamış olurlar. 


Buda yetmez çocuklar için okul harçlıklarından ayırdıkları para ve komşulardan aldıkları yiyeceklerle onları yetişkin duruma gelinceye kadar beslemeye karar verirler.
Çocukların bu güzel davranışlarını gören bir kısım mahalle sakinide yardıma katılır ve sonuç, yetişkinlere Osmanlı tokadı gibi ses çıkararacak bir ders vermiş olurlar.

Watch video!
ANNE KÖPEK YAŞAMINDAN MEMNUN VE MUTLU , YAVRULAR DESEN EN AZ ANNELERİ KADAR MUTLU VEDE NEŞELİ.

ONLARA, NE MADDİ NE MANEVİ NEDE DİNİ AÇIDAN HİÇ BİR KARŞILIK BEKLEMEDEN O GÜZELLİĞİ SAĞLAYAN ÇOCUKLAR VE ÇOCUKLARA YARDIMI ESİRGEMEYEN BİR KISIM MAHALLE SAKİNİDE SON DERECE MUTLU.

MUTLULUĞUN NE OLDUĞUNU BİLMEYEN VEDE ONDAN NASİBİNİ ALAMAYANLAR İSE, KÖPEK AİLESİNİ BULUNDUKLARI ÇARESİZ DURUMDA GÖRÜPTE GÖRMEMEZLİKTEN, DUYUP TA DUYMAMAZLIKTAN GELEN KÖRLER VEDE SAĞIRLAR.

DİLEĞİMİZ ODURKİ BİR GÜN GELİR ONLARDA MUTLULUĞUN NEKADAR KOLAY ELDE EDİLDİĞİNİ GÖRÜR, ANLAR VE İNSAN OLDUKLARININ FARKINA VARIRLAR.

ETİKETLER : SARIKAMIŞ – KARS – KULUBE – KÖPEK – OSMANLI – MUTLULUK  


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :

Tayland'da Hayvan Kurtarıcılar

    İyilikler paylaşınca büyür

    Makinist ve Karga dostluğu
Kedi evleri yapılışı

    Türkiye de hayvan barınakları

    Simitçi çocuk ve kedisi

Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020