Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

4.12.16

0
Bir Koruyucu Aile ve Bir Melek


İNSAN GİBİ İNSAN NİHAL ÜSTÜNDENİZ ve AİLESİ 

O içimizden birisi sadece, işinde gücünde, ayaklarını sağlamca yere basabilen, kendi ifadesine göre otuzundan sonra evlenip sırasıyla iki çocuğa hamile kalan, küçük olsada onun için saray yerine geçen iki oda bir salonluk evinde eşi dahil toplam sekiz nüfuslu bir evde yaşamını sürdüren orta halli bir ailenin otuz yedi yaşındaki annesi Nihal Hanım. 

Evi küçük, geliri ise ortanın altında olsada, onda öyle büyük bir yürek varki, o devasa yüreğin içine vicdanı, merhameti, yardım duygusunu ve tüm canlılara karşı duyduğu sevgi yumağını adeta depolamış ve kullana, kullana bir türlü bitirememiş yada bitirmek istememiş. 

Eşine ender rastlanan, iyilik meleği, yardım perisi, mutluluğunu mutlu ettiklerinden alan, insan gibi bir insan var karşımızda. Hane nüfusunun nasıl sekize çıktığını şöyle açıklıyor, aşağıda kopyası bulunan, kendi özel web. Sitesinde  yayınladığı Profililinde : 
(http://herkeskadaranneyim.blogspot.com.tr/)

PROFİLİ :

” FEMALE 
Şuanda yani yıl 2016 ve aslında yılı yarılamışken ikisi biyolojik ve biri koruyucu ailesi olduğumuz toplam üç insan çocuk, bir köpek çocuk, biri yaralı, biri eve girip çıkan iki kedi çocuk ile çılgın bir hayatımız var... 


Evimiz iki oda bir salon. Kimilerine çok korkunç görünse de biz mutluyuz, gülüyoruz, eğleniyoruz. Madden zengin değiliz ama manevi olarak koskoca bir servetimiz var. Ve bundan sonra okuyacaklarınız hep bunlarla alakalı olacak. 
Ben hayatım boyunca sıra dışı anne olma hakkımı kullanacağım. Cennet annelerin ayaklarının altındaysa eğer, ben hayatta iken de çocuklarımla cenneti yaşayacağım ve bu hakkımı eşimle de paylaşacağım. 
Çok mutlu günleriniz olsun. Kendi cennetinizde yaşayın.” 

Koruyucu Aile Heyecanı : 
Eşiyle birlikte korumaya alacakları çocuğu görmek için yuvaya giderler ve buluşma odasına alınır aile, 9 yaşındaki kız çocuğunu beklemeye başlar. 
Nihal Hanım bu beklemeyi ve ailesine katılacak çocuğun bakıcı annesiyle birlikte odaya girmesi anındaki duyguyu ve heyecanı, gerçekten doğumhanede bebeğinizi ilk gördüğünüz ana benzetir. 


Nihal Hanım, bu buluşmayı ve sohbeti kendi web sitesinde akıcı ve keyif verici üslubuyla şöyle anlatıyor :

 “Kızımız ile ilk tanışacağımız gün eşimle ikimiz gittik. Çünkü çocukların tepkisi ne olurdu, belki gittiğimiz yerde sıkılırlardı, en güzeli o gün kardeşsiz olmaktı. 
9 Yaşında ailenize katılacak bir yavruyu beklemek ve onun bakıcı annesiyle odaya girmesi anında yaşanan duygu gerçekten doğumhanede bebeğinizi ilk gördüğünüz ana eş değer. 

Burada sadece hemen kucağınıza alıp sarılamıyor ve rahatlıkla hönküre hönküre ağlayamıyorsunuz. Eşim ve ben sandalyelerimizde otururken geldi kızımız. 

Ayağa kalkıp çok sakin bir tavırla, (işte hemen alıp bağrımıza basmadan) tanıştık. O an ki duygumu tarif etmem çok güç. Kendimi bıraksam sesli sesli ağlayarak koşarak dışarı fırlayacak ve iki tur ağlamalı koşu yapıp geri dönecek gibi bir hal. 


Sesim titredi, önce konuşamayacağım sandım ama birden bir güç geldi. Muhabbet, sohbet. Eeee daha daha nasılsınlar, komiklikler derken biraz açıldık hep beraber. O odaya girip karşımıza oturup kafasını önüne eğen kız çocuğu ile şuan yatağında huzurla uyuyan kız çocuğu arasında öyle büyük farklar var ki. Sadece iki ay oldu... 

Fotoğraflanmış olsaydı da ikisini yan yana koyup bakabilseydik. Bir anlık fotoğraf karesi bile her şeyi anlatmaya yeter de artardı. Bir kaç gün gittik geldik ve kızımız bizimle yaşamaya karar verdiğinde artık çocuklarla tanışma vakti de gelmişti. 


İşte buradan sonrası en doğal haliyle, kendi akışında, öylesine güzel ilerledi ki biz büyükler sadece izledik. Gülerek, ağlayarak, içimiz, kalbimiz düğüm düğüm izledik ama en çok da huzurla mutlulukla izledik. 
O gün izinli olarak dışarı da çıkarabildik kızımızı. Ve ben tüm gün boyunca "iyi ki bu kararı verdik, iyi ki, iyi ki" diye kendi kendime ama sesli sesli konuştum. Çünkü bunu avazım çıktığı kadar bağırarak söylemek istiyordum "İYİ Kİ"... 


Çocuklar nasıl güzel oynadılar, nasıl el ele yürüdüler, sarmaş dolaş inanılmaz. O gün, ilk beş dakikadan sonra ufaklıkların bir ablası oldu. Kardeş oldular, hatta yıllarca olamayanlara inat çok da güzel oldular. Hani yukarıda diyor ya aynı anne babadan diye "hadi canım oradan". 

Çocuklar belkide kardeşin anlamını henüz sözlükten okumadıklarından oluyordu ama son iki aydır benim gördüğüm, sözlükler, yazılı net bilgiler, duygular olmadan bir hiç.”

 Araştırmalar – Hazırlıklar ve Sosyal Hizmetler’den Beklenen Telefon

30 Yaşından sonra geçen 7 yıllık bir dönem içine sığdırdığı iki hamilelik ve iki doğum, onların bakımı, yetiştirilmesi, sıkı bir çalışma hayatı ve koşuşturmaya, sanki o kısacık zaman diliminde bunlar az gelmiş gibi  aileye katılan: 

- Birincisi kendiliğinden kapıya gelip sığınan, benide kabul edin ailenize dercesine içten bakışlarını sergileyen kocaman ama çok sevimli bir köpeği; 

- İkincisi benide alın yanınıza, yaralıyım, sokaklarda yaşamam mümkün değil diyen yaralı bir sokak kedisini; 

- Üçüncüsü ise size fazla yük olmam, yarım pansiyon kullanırım evinizi, akşamları gelirim, biraz mama, biraz da sevgi benim için yeterli, sabahleyin yine dönerim sokaklardaki yaşamıma diyen tekir kediyi; 

Seve seve evlerine kabul eden ve bu yaptıklarından büyük haz alan ve mutluluk duyan Nihal Hanım, son olarak 2016 yılının ikinci yarısında artık hamiledir ama tabiatıyle bu hamilelik biyolojik değil, koruyucu ailesi olmak istediği üçüncü çocuğuna kalben hamiledir.
Bu hamileliğin bir özel tarafı ise doğum anının geldiği haberini kendisi değil, başkaları verecektir ve bu mutlu haberi Nihal Hanım ve ailesi heyecan içinde beklemektedir.

Bu heyecanlı bekleyişi, ön hazırlıkları ve buluşmayı Nihal Hanım yine herzamanki gibi kendine has akıcı ve sürükleyici üslubuyla özet olarak şöyle dile getirmektedir :

"Bir minicik kız çocuğu bak duruyor orada hala, anlatamam gördüklerimi bu neşeli çocuğa… Sizlerle görüşmeyeli aklımda dönüp duran şarkı oldu..."
 
"Son bir kaç haftadır evi düzenleme, boyama, çocuk odasını büyük odaya taşıma, çocuk odasına ufak bir bahçe yapma gibi uğraşlar içerisindeyiz. Çok yorgunuz çünkü iki küçük çocuk, bir köpek ve bir kedi ile ortalık iyice dağılıyor. 
Ev herkesin evi, o yüzden bu durumu eğlenceye çevirmek de herkesin hakkı. Kızımızın ne zaman geleceği belli olmasa da ben hazırlanıp beklemek istedim. Doğum öncesi bir enerji gelir ya bana da geldiler işte.


  "Bu bekleme süresince kâh kızdım kâh hak verdim Sosyal Hizmetler çalışanlarına. Sanki çocuk yok muydu da biz bu kadar bekliyorduk. Hadi biz beklerdik de yazık değil miydi oradaki çocuklara. Ama işte öyle değildi. Önemli olan doğru eşleşmeyi sağlayabilmekti, bunun için ince eleyip sık dokuyorlardı. Aman o zaman tamamdı." 
"Zor bir süreç bizi bekliyor, yaralı kalpleri onarmak zor olabiliyor ama ben çok inanıyorum bu yavrunun bana ışık olacağına.

Şimdi tüm acayip duygularımla uykusuz geceler ve kızımın hayalini kurmak beni bekler. En kısa zamanda ilk görüşmeyi yapıp hayalimi şekillendirmek için sabırsızlanıyorum.""Koruyucu aile olmak, beraberinde büyük sorumluluklar da getiriyor elbet, nasıl ki dünyaya bir çocuk getirdiğinizde sorumluluklarınız artıyor ise aslında pek de farkı yok.

Nasıl ki dünyaya bir çocuk getirdiğinizde düzeniniz değişiyor ise yine aslında pek de farkı yok. Dünyanıza bir çocuk daha geliyor çünkü. 

Sadece tanımadığınız ve bazı alışkanlıkları, geçmişte öğrendikleri, deneyimleri ve belki bir takım rahatsızlıkları olan bir birey daha katılan ailenizde, geçmişine hakim olamadığınız yavruya öğretecek çok şeyiniz oluyor. Bazen tüm gün anlatarak geçiyor. Tatlı tatlı anlatarak, kırmadan, üzmeden. İşte en hassas noktalardan biri de bu. Öncesini kötüleyip, yanlış öğrenmişsin hissi yaratmadan yumuşak geçişlerle olması gerekiyor bu uyum sürecinin. 

Ve kabul ediyorum ki ebeveynler için biraz yorucu olabiliyor. Nasıl ki yeni doğan bebeğinizde tüm gece uyumadan oturup, emzirmekten yoruluyorsanız, pek de farkı yok. Bu bakış açısıyla bakıp, çok yorulduğum ilk bir senelerini düşünüyorum, "demek ki normal" diyorum. Daha başka bir yorgunluk belki ama normal. Tabii ki üç çocuklu hayat yorucu, ne bekliyorduk?..."

Kaynak :
http://herkeskadaranneyim.blogspot.com.tr/
http://www.istanbulkoruyucuaile.org.tr/
http://hayatsende.org/
http://www.koruyucuaile.gov.tr/ 


ETİKETLER : FEMALE – BİYOLOJİK – KORUYUCU AİLE – SOSYAL HİZMETLER - HAMİLE - LOHUSALIK
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kadın Kamyon Sürücüleri

    Yaralı kedi için yardım isteyen köpek

    1000 Kedili melek kadın
12 Yaşında ölen Taylor'un mektubu

    2011 Yılının Düğünü

    Perice__den Anne makalesi

Bizi Takip Edin

ShareHiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020