Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

17.11.16

0
Dans Gösterisi ile Dünyayı Tanıtıyor


KISA KISA DANSLI KLİPLERLE DÜNYAYI DÜNYAYA TANITAN BİR GEZGİN MATT HARDİNG

ABD nin doğu kıyısında bulunan Connecticut Eyaleti, Wesport kentinde 1976 yılında doğan Matt Harding aslında bir bilgisayar oyunları tasarımcısıdır.

Los Angeles'te faaliyet gösteren Pandemik Studios yazılım şirketinde çalışırken yaptığı oyunları bir türlü beğendiremez ve beklediği takdiri alamayınca 2003 yılında bir meslekdaşının da teşvikiyle, özellikle Uzak Doğu Asyada'ki halkları batıya tanıtmayı ve bunun ilgi çekeceğini düşünür ve kendi çabasıyla Çin/Pekinde başlayıp ABD/New York' ta son bulan 20 kentlik kısa danslı bir video çekimine karar verir ve yola çıkar.

Aslında sokaklarda yada meydanlarda halk içinde yaptığı basit dansın boyutu daha uzundur ama, Matt bunları montaj esnasında kısaltarak her ülkenin ilginç bölümlerini birbirine iliştirir, ortaya çıkan 4-5 dakikalık gezi videosunu kendiside arkadaşlarıda beğenir ve 2003-2004 çekimlerini içeren video, 2005 yılında ilk gezi videosu olarak kendi sitesinde yayınlanır.

İzleyici sayılarının memnuniyet verici olduğunu farkeden Matt, bir sakız firmasının sponsorluğunda çektiği gezi-danslı videosunu ikinci olarak 2006 da Youtube Sitesinde yayınlar ve bu videoyu, 2008 - 
2010 - 2012 videoları takip eder ve 2014 de yayınlanan 6.Video ile seri tamamlanmış olur.


2005 Yılında yayınlanan 1.Video 20 kenti tanıtırken, 2006 daki 2.Videosu 36 kenti, İçinde İstanbul'un da bulunduğu 2008 deki 3. Video su 70 kenti, 2010 daki 4. Video su 33 kenti, 2012 deki 5. Video su
20 kentin tanıtımını yapmaktadır.


3.Video daki İstanbul görüntüsünde, birkaç örümcek beyinli yobazın isteği ve ümmetçi iktidarın da desteği üzerine, sanki ülkede danscı bayan yokmuş gibi, Matt'ın dansına eşlik eden efe kıyafetli erkek oyuncular seçilmiş ve dans ettirilmiş, Efelerin zeybek oynadıkları unutulmuş. 


Bunun da nedeni özellikle Türkiye'de kadınların, kızların hala kafes arkasında olduğu, bırakın dans etmeyi kocası yada bir yakını olmadıkça dışarı çıkamıyacağı imaji yaratılarak, Türk kadını dünyaya böyle tanıtılmış, amaç ise Türkiye'nin bir islam ülkesi olduğunu dünyaya resmen ilan etmektir. 
 

Matt Harding'in gerek kendi sitesi ve gerekse Youtube Sitesi'nde yayınladığı kent videolarından 6 bölümünü yayınlıyoruz. Videolar herne kadar kısa olsada çekildiği kentin sosyal yaşamı, gelişmişlik düzeyi ve gelenekleri hakkında azda olsa öz bilgi vermektedir.


1. Bölüm (2005)
2. Bölüm (2006)
3. Bölüm (2008)
4. Bölüm (2010)
5. Bölüm (2012)
6. Bölüm (2014)

ETİKETLER : 
DANS – KLİP – MATT HARDİNG – GEZGİN – LOS ANGELES – CONNECTİCUT – WESPORT – UZAK DOĞU – ASYA – NEW YORK – ÇİN – PEKİN – YOUTUBE
Kaynak: www.wheretheheckismatt.com/

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hayalet Şehirler

    Hindistan Bankonotları

    Niagara Şelalesi


Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020