Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

23.9.16

0
Otoyola Düşen Yavru Kedi


RUSYA'da OTOYOLA DÜŞEN YAVRU KEDİ EZİLMEKTEN KURTARILDI

Videoyu izledikten sonra sevinmedim dersem yalan olur ve o güzel insanlara bakarak yaşamımda ilk defa insan olduğumdan dolayı gurur duydum.
Sevindim çünkü umutlandım, sevindim çünkü dünyada bu zavallı savunmasız hayvanlara karşı merhamet duyguları besleyen güzel insanların hatırı sayılır derecede fazla olduğunu farkettim.

Gurur duydum çünkü üzerinden ona çarpmadan geçen araçların kurtarıcısıda dahil, sayısını yüzde olarak orantılayınca güzel insanlar artı çok çok güzel insanların dünyada düşündüğümüzden de fazla olduğunu öğrendim.
                                Sürücüler manevra yaparak kediye zarar vermiyor.

Şöyleki minik yavru bir arabadan düşüyor, sonrasında aynı şeritten 16 araba geçiyor ve manevra yaparak kediye çarpmıyor, 17. araba sahibi ise duruyor ve kediyi arabasına alıyor.
17 Araba sürücüsünden bir kişi kediyi arabasına alıyor, orantı çok güzel : 1/17 = % 5.8  artı olması mümkün değil ama en kötü ihtimal ile orantıyı yine 100 e indirgersek, geride kalan  83 araba sürücüsünün  hiç ilgilenmediği varsayımıyla oran % 17 ederki bu da çok güzel bir rakamı verir bize.

                                By.Denis arabadan inmiş kediyi alıyor

100 kişide 6 kişi otoyoldaki tehlikeye rağmen duruyor ve yavru kediyi kurtarıyor, bu orantı ile 1000 kişide 60 kişi yaparki çok çok güzel bir sayı,
100 Kişide 17 kişi kediyi ezmemek için elinden geleni yapıyorsa bu orantı 1000 kişide 170 yaparki buda çok güzel bir sayı.

                                Güzel İnsan Denis ve Çocukları

Bu orantıları baz olarak alalım, benim bulunduğum sokakta sağlı sollu ortalama 16 daireli 24 apartman var, toplam 384 daire yani insanların ikamet ettikleri konut, her konutta sokağa çıkabilen 3 insan olsa toplam 1152 rakamı ortaya çıkar, biz bunu 1000 kabul edelim ve bizim sokakta sokak hayvanları için kaldırıma yem-su (Hepsinde kapı önleri yasaklanmıştır) koyan güzel insan sayısı en fazla 4 , kapları alan yada atan alçakların sayısı ise ne yazıkki bayağı fazla, tesbit edilemedi, kaç tane insancık oldukları.
Sanırım şimdi neden sevindiğimi ve neden gurur duyduğumu anlamışsınızdır.

                                Kaliningrad          

Olay Rusya'nın Baltık Denizi sahilindeki kentlerinden biri olan Kaliningrad otoyolunda geçer. Hızla giden bir otomobilden yola düşen bir yavrukedi (10 günlük olabilir) sendeler, yuvarlanır, ayakları üzerine gelemeden hemen arkadan gelen otomobilden şans eseri kurtulur ve daha sonra geçen 16 arabanın manevra yapması ile ölümden döner ama gidemez bir yere orada kalır.

                                Kaliningrad

17. Araba sahibi olan ve çocuklarını okula götüren Denis Degtyarev, tehlikeyi göze alarak durur, minik yavruyu alır aracına biner ve çocukların okuluna gider, şanslı yavru kedi nin yine şansı devam eder ve okulda başka bir veli kediye sahip çıkar, evlat edinmek üzere evine götürür.

Video yu izledikten sonra sanırım benim sorduğum soruyu sizde birilerine soracaksınız :
Dünyada, cennet ve cehennemi kabul eden dinlerdeki dört dörtlük dindar ve gününün büyük bir bölümünü ibadetle geçiren bir kişi ile bu yavrucağı kurtaran kişiyi yanyana koyalım, ancak bir kişi cennete gidebilir varsayımı karşısında hangisinin gitmesini tercih ederdiniz?

VİDEO İZLEYİN

BU HABERDE TÜRKİYE'den :

Kemer - Antalya yolunun 18. Km.deki Orhan Büyükalp Tünelinde, emniyet şeridinde seyreden bir bisikletliye kedini bilmez trafik canavarı bir sürücü minibüsü ile çarpar ve arkasına bakmadan gider.
Yere düşen ve sürünerek duvara yaslanan yaralının bisikleti üzerinden arkadan gelen başka bir araç geçer, oda yetmezmiş gibi bir başka araç, bacağının üzerinden geçer iki canavarda arkasına bakmadan yoluna devam eder, onlarca araç geçer birtanesi durayım, yardım edeyim demez.


Ya o talihsiz bisikletli Rusya'daki yavru kedi gibi normal şeritte düşseydi, sanırım tüm arabalar üzerinden geçer, kemikleri kalırdı ortada, o minik kedicik çok şanslıymış doğrusu, kedicik Türkiye'de veya başka bir müslüman ülkede aynı duruma düşseydi nemi olurdu, lafa gelince dünyanın en yardımsever, en vicdanlı, en merhametli toplumu biziz çünkü biz müslümanız diyen ülkemiz insanı sayesinde buharlaşır yok olurdu.
KAZA ANINI VİDEODA İZLEYİN 

ETİKETLER : RUSYA – OTOYOL – İNSANLIK – HAYVAN SEVER – BY.DENİS DEGTYAREV – BALTIK DENİZİ – KALİNİNGRAD 
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hayvan Kurtarıcı Melekler

    11 Yıllık Dostluğa Veda

    Melek Ana ve Kedisi


Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020