Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

19.6.16

0
Survivor-2016 Kadrosu


SURVİVOR-2016 BİTMEK ÜZERE.  
                                                                    KİM KİMDİ - KİMLER GİTTİ - KİMLER KALDI

Elenenler, gidenler derken bir Survivor daha bitmez üzere, evet bu gün 18.Haziran.2016 tarihi itibariyle Dominik Cumhuriyeti'de 7.Şubat.2016 Pazar günü başlayan Survivor-2016 her iki takımda da 10 ar kişilik ekipten, üçer kişi kalmış durumda sonuca yaklaşılıyor.
Yarışmacılar gerek günlük ödüller ve gerekse Kıbrıs'a gidebilmek için var güçleriyle yarışıyor, dayanıklılık ve becerilerini sergilemeye çalışıyorlar.


Survivor-2016 yarışmasına Ünlüler ve Gönüllüler gurubu olarak kimlerin katıldığı, kimlerin elendiği ve kimlerin kaldığını özet yaşam ve resimleri ile anlatmadan önce Acun Medya ve Survivor hakkında kısaca bilgi vermek isteriz.

ACUN MEDYA - ACUN ILICALI - SURVİVOR  Hakkında Özet Bilgiler :
2002 Yılında Stajyer Spor Muhabiri olarak işe başladığı Show TV den itibaren aralıksız TV kanallarında çalışan ve programlar yapan ve çalışkanlığı, becerisi, azmi sayesinde 12.Temmuz.2015 tarihinde Doğuş Yayın Gurubu'na ait olan TV.8 Kanalını 70 Milyon Dolara satın alarak (%70 hisse) 13 yıllık bir çalışmanın sonucunda ve 46 yaşında iken medya patronu olmuştur.


Her yıl 26-28 ülke tarafından kullanımı satın alınan ve çekimleri yapılan Survivor' da en fazla reyting yapan TV kanalı Acun'un program yaptığı kanallar olmuş ve her program 60 bölüm halinde çekim yapılarak tamamlanmıştır.
Bu yıl ise Acun, satın aldığı kanal olan TV.8 de "Survivor" u "Survivor All Star" olarak Bölüm çekim sayısını 80 e çıkarmış ve ortalama 5 ay sürecek olan bu çekimler için kullanım hakkı bedeli olarak Survivor'a 17 Milyon Dolar ödemiştir.


Survivor-2016 nın masrafı tabiatıyle bununla bitmemekte, her sezon için Survivor yapımcısına 1 Milyon dolara yakın para ödenmekte, ayrıca 110 kişilik Medya Acun personeli ile 70 kişilik oyunlardan sorumlu Arjantin'li ekibi ve ortalama 200 kişiden oluşan görevli yerli Dominik vatandaşı ile toplam 380 kişinin maaş,  konaklama, yiyecek, ulaşım giderleri, ek olarak da yarışmacılardan Türkiye'de iken çalışanların kaldığı müddet kadar yevmiyeleri ödenmektetir.
Tüm bu harcamalar ile diğer masrafların toplamı ise bölüm başına ortalama 212 bin 500 Doları buluyor.

Bukadar korkutucu gidere karşılık şimdilik bilinen gelir, yarışmacıların kazandıkları yiyecekleri veren firmaların TV.8 e ödediği dolaylı reklam ücretidirki bunun toplamı bu yıl tahminen 130-150 Bin Dolar arasındadır.
Diğer esas gelirler ise TV8 in Survivor kapsamında aldığı reklam ücretleri ile yarışma süresince yapılan reklam gelirleridir.

Sonuç olarak Acun Medya bu kadar masrafı karşılayıp kara geçermi yoksa zararmı eder biz bilemeyiz ama bildiğimiz bir şey var oda, Acun'un kolay kolay kar etmiyeceği programlara yatırım yapmıyacağıdır.

                                                       *********************************

Survivor-2016 yarışmasına katılan 20 yarışmacı ve uğraşları :


ÜNLÜLER TAKIMI :

1- Serkan Ercan
Sporcu kimliği ile tanınan Ercan, bu yarışmadan önce Ütopya'ya katılmış ve Survivor-2016 ya katılmaya hak kazanınca Ünlüler Takımında yerini almıştır. İddialı olacağına kesin gözle bakılıyor.
1981 Yılında İstanbul'da doğan Serkan evlidir ve yaşamı İstanbul ile ABD / Utah / Salt Lake City'de geçmektedir.
Esas uğraşısı olan spor dağcı ve Kaya tırmanışıdır. 2000 yılında gittiği Bulgaristan'da profesyonel dağcılarla birlikte 2.5 yıl çalışmalara katılmış, sonrasında ise 5 yıl boyunca İsveç/Stockholm'da  yaşamına devam etmiştir.
IFSC Uluslararası "Rota Setter Belgesi"ne sahip olan Serkan, Türkiye'de Milli Takım Dağcı kadrosunda bulunmaktadır ve Tırmanma ile Bouldering konularında uzmandır.

2- Ezgi Avcı
"Miss Turkey"(2013) Yarışmasında 3. güzel seçilen, sonrasında da mankenliğe başlayan Ezgi Avcı'nın Ünlüler takımında yer alırken, yapışmaya renk katacağı kesin.
1995 Yılında İstanbul'da doğan Ezgi İşletme eğitimini ABD/Florida tamamladıktan sonra Yurt Dışı Danışmanlığı yapmak için kendi şirketini kurmakla meşgul, 1.79 lik boyu ve 57 kilo ağırlığı ile gözleri dolduracak gibi Ezgi.

3- Eda Akkaya
Jimnastik sporuyla uğraşan ve oyuncu olan Akkaya Ünlüler takımına puan getirebilir. 1990 yılında İstanrbul'da doğan ve jimnastik uğraşısına son verdikten sonra "Otuzbeşbuçuk Sanat Akademisi" nde eğitim alan Eda, birçok TV dizisinde rol aldı.4- Nagehan Karadere
Birçok yarışmada şampiyonluğu olan Milli Atlet Karadere, Ünlüler Takımının önde gidenlerinden olabilir.
1984 Kadirli doğumlu olan Nagehan ilk atlet olma çalışmalarına Fenerbahçe Kulubünde başladı ve orada yetişti ve sürat koşuları branşında yarışmalara katıldı.
Madalyaları :
- Köstencede 2003 yılında yapılan "Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası"nda 400 Metrede ALTIN, 4x400 Metre Bayrak yarışında GÜMÜŞ, 4x100 m. Bayrak yarışında ise BRONZ Madalya,
- Çin'in Shenzhen kentinde yapılan "2011 Dünya Üniversite Yaz Oyunları"nda 4x400 m.Bayrak yarışında GÜMÜŞ, 400 m. Engelli yarışında ise BRONZ Madalya,

2012 Yaz Olimpiyatları'na katılan Nagehan, spor yaşamının en büyük hatasını yapma şanssızlığına uğradı ve ilk seçmelerde yarışmalardan diskalfiye edildi. 400 m. Engelli yarışma seçmelerinde sıraya girmiş, tabancanın ateşlemesi beklenirken, dalgınlıkla tabanca sesi duyulmadan koşmaya başlamış ve bu nedenle hakem tarafından diskalfiye edilmiştir. Herne kadar Tüm Türk halkından, smpor camiasından özür dilemiş olsada, Olimpiyat yarışından diskalfiye ediliş acısını yaşamı boyunca hep hissetmiştir. 

5- Ebru Öztürk
1984 İstanbul doğumlu olan ve önceleri Fenerbahçe Voleybol Takımında oynayan ve sonrasında modellik yapan Ebru, yüksek öğrenimini Konya Selçuk Üni.nde tamamlamış ve tanınmış modacıların hazırladığı giysileri podyumlarda başarılı bir şekilde sergilemektedir.


6- Çağan Atakan Arslan
Türkiye Kick Boks şampiyonu olan Atakan, daha önceleride birçok yarışmaya katılmıştı. Ünlüler takımına puan getirmesi çok rahat ve iddialı isimlerden.
1989 Doğumlu olan Atakan Kick Boks tan başka, Muay Thai ve Free Fight alanlarında sayısız  başarılara imza atmıştır.
Ayrıca vücut geliştirme sporunada el atmış, "Best Model Of Turkey" yarışmasına katılmış ve sonrasında mankenliğe başlamış, modellik yapmış, dizi ve film lerde rol almıştır.
Atakan'ın 2007-2011 yılları arasında Kick Boks - Muay Thai - Free Fight branşlarında 5 Ad. Türkiye, 1 Ad. Avrupa ve 2 Ad. Dünya Şampiyonluğu ile 1 Ad. Dünya 3 üncülüğü başarısı vardır.

7- Tuğba Özay
Ünlüler takımında yer alan Manken Tuğba takımın ilginç isimlerinden biri olmaya aday. 1978 Antalya doğumlu olan Tuğba, "Miss Model Of The Wornd" Yarışmasında ikinci olmuş ve daha sonrada mankenliğe başlamıştır.
Haliç Üni. Konservatuar ve Tiyatro Bölümünde eğitimini tamamlayan Tuğba,Yüzme, Voleybol, Yelkencilik sporlarıyle uğraşmış, bir ara Fenerbahçe Kız Voleybol Takımında da oynamıştır.

8- Yunus Günçe
Aslen Trabzon'lu olan Yusuf, 1976 yılında Almanya'da doğmuştur. Kameralara ve toplum karşısında bulunmaya alışıklığı gençliğinde el attığı DJ lik ile başlar, daha sonraları TV sunulucuğu, Stand Up gösterisi, dizi ve sinema film oyunculuğu ile devam eder. Düzgün ve zeki sohbetleriyle ilgi çekebilir.


9- İbrahim Yattara
2003 Yılında transfer olduğu Trabzon Spor takımında uzun süre başarılı futbol sergileyen İbrahim Yattara 1980 Gine/Kamsar doğumludur.
Futbol yaşamına Gine'de San Garedi Takımının altyapısında başladı ve kısa zamanda profesyonal oldu, sonrasında bir yıl oynadığı Athletico Takımına geçti oradan Belçika Royal Andwerp Takımına geçen Yattara 2003 yılında Trabzon Sporlu oldu. 
Ülkemizde kaldığı süre 5 yılı geçtiği için, vatandaşlık hakkı isteği doğdu, vatandaşlık talebi biraz geç olsada 29.Ekim.2010 yılında resmen kabul edildi, ismide "İbrahim Üçüncü" olarak değiştirildi.

10- Yılmaz Morgül
Ses sanatçısı olan Morgül, sesiyle ve sohbetleriyle Ünlüler Takımına renk getirecek. Rize'li bir tulum sanatçısının oğlu olan Morgül, babasının erken yaşta vefat etmesinden sonra çeşitli işlerde çalışmaya başladı ekmeğini kazanmak için. Çocukluğu müzikle iç içe geçen Morgül, 11 yaşında iken Yurdaer Doğulu Müzik Merkezi'nde müzik eğitimine başladı, Liseyi bitirdikten sonrada Belediye Konservatuarı'nda okudu, sonra sırasıyle Bakırköy, Kadıköy, Kalamış, Beşiktaş ve Üsküdar Müsiki Cemiyetlerinde müzik derslerine devam etti.


GÖNÜLLÜLER TAKIMI :

1- İbrahim Giydirir
"Muay Thai" dövüşçüsü olan İbrahim, iri yapılı, 1.93 boyunda ve 26 yaşında. İbrahim aynı zamanda "Kick Boks" ve "Kafes Dövüşü" de yapıyor. Çıktığı 22 Kick Boks maçının 7 tanesi nakavt olmak üzere toplam 19 unu kazandı, 3 maç kaybetti. Gönüllüler Takımına puan getirebilir.


2- Gizem Memiç
26 Yaşında olan Gizem Gaziantep doğumludur. Bilkent Üniversitesinde İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı eğitimi alan Gizem, Türk Model ve Güzellik Kraliçesi unvanına sahiptir.
1.Nisan.2010 Tarihinde yapılan "Miss Turkey" yarışmasında birinciliği alarak Miss Turkey seçilmiş ve tacını 2009 Miss Turkey olan Ebru Şallı'dan alan Gizem, Türkiye'yi hem "Miss World Dünya Güzellik Yarışması"nda, hemde "Miss Üniverse Kainat Güzellik Yarışması"nda temsil etmiştir.

 3- Efecan Dianzenza
Annesi Türk, babası İngiliz olan Efecan 1990 yılında Londra'da dünyaya geldi ve 3 yaşında iken Türkiye'ye gelerek, çocukluğunu geçirdiği Karşıyaka'da 9 yaşında iken, Karşıyaka Spor Takımının alt yapısında futboloynama ve eğitimine başladı. 14 Yaşına geldiğinde Antalya Spor Kulubü'ne transfer oldu.
Müzik tutkusuda arkadaşları aracılığı ile Antalya'da başladı, evine küçük bir stüdyo kurdu, yüzlerce şarkı kaydetti ve "Underground" albümler yaptı. Antalya'da 2 yıl kaldıktan sonra spor ve müzik yaşamını İstanbul'da devam ettirdi.

4- Nihal Candan
 Esas adı Gül Nihal Candan olan Gönüllüler yarışmacısı, 2015.Aralık ayında sona eren "İşte Benim Stilim All Star" yarışmasında ikinci oldu.
Mersin'de dünyaya gelen 19 yaşındaki Nihal Candan varlıklı bir ailenin kızı olarak İstanbul'da yaşamakta ve Beykent Üni. Hukuk Fakültesi'nde eğitimine devam etmektedir. Nihal'in sosyal medyada oldukça yüksek sayıda hayran kitlesi bulunuyor.

5- Semih Öztürk
25 Yaşındaki inatçı ve politikacı tavırlarıyle dikkatleri üzerine çeken Semih, Marmara Üni. Radyo, Sinema ve Televizyon bölümü mezunudur. Semih konuşurken kesin olarak muhatabını iyneleyici ifadeler kullanarak tahrik eder ve sinirlermesini sağlar, nitekim aynı takımda olan ve araları açıkken tartışmlaya girdiği Zafer Mete'yi çileden çıkarmayı başarmış, sinirlerine sahip olamayan Zafer, tartışmayı tekdit edecek kadar ileri götürünce, tartışmanın olduğu sezon ortalarında Zafer Mete diskalfiye edilmiş ve Semih'te o günden sonra Ünlüler takımında yarışmaya devam etmiştir.

6- Zafer Mete
İstanbul'da yaşamını sürdüren Zafer Mete, 1992 doğumludur. Yeditepe Üniversitesinde okuyan Zafer,'in Yonca ve Yeliz adında iki kız kardeşi vardır.
Bir müddet Erenköy World Gym (B) Futbol takımında kaleci olarak forma giymiş olan Zafer, sinirli ve asabi tavrına hakim olamadığı için aynı Gönüllüler takımındaki Semih Öztürk ile yaptığı tartışmada olayı tehdit aşamasına götürünce sezon ortalarına doğru Survivor-2016 dan diskalfiye edilmiştir.

7- Damla Can
Gönüllüler Takımının en dikkat çeken yarışmacılarından birisi olan Damla, Jimnastik, Step ve Aerobik sporlarıyle uğraş vermektedir. 
Kilo-boy uyumluluğu ve fiziği ile göz doldurmakta.8- Serkay Tütüncü
1991 Yılında İzmir/Tire' de doğan Serkay amatör bir futbolcudur ve aynı zamanda sörf yarışlarında söz sahibidir, fiziği ve sporcu kimliği ile yarışmanın iddialı isimlerinden biri durumundadır.
9-Aylin Şallı
 Bayanlar arasında en iddialı isimlerden birisi olarak görülmekte olan Aylin 24 yaşında bir Survivor-2016 yarışmacısıdır.
Halen Remlamlarda ve dizilerde oynayan Aylin 55 kilo ağırlığı vi 1.78 boyu ile oda gözleri dolduruyor.10- Gizem Kerimoğlu
Bulgar göçmeni bir ailenin iki çocuğundan biridir ve İstanbul Fatih'te 1988 yılında doğmuştur. Eski bir futbolcu olan Gizem aynı zamanda oyunculuk yapmaktadır. 58 Kilo ağırlığı ve 1.74 boyu ile dikkatleri üzerine çeken Gizem, oyunculuk kariyerini geliştirmek için 2015 yılında Deniz Erdem'den Tiyatro Oyunculuğu eğitimi almış, 2016 yılı başından itibaren ise "Akademi 35.5 Sanat Evi"nde Kamera Önü Oyunculuğu eğitimine devam etmektedir.

18.Haziran 2016 Tarihi itibariyle yarışmaya devam eden Yarışmacılar :


KIBRIS FİNALLER :

ÜNLÜLER Takımından  :
Nagehan Karadere
Çağan Atakan Arslan
Semih Öztürk (Gönüllüler Takımından transfer)

GÖNÜLLÜLER Takımından :
Damla Can
Serkay Tütüncü
İbrahim Giydirir

FİNAL ve SURVİVOR ŞAMPİYONU :

Finale Kalan : ATAKAN ve SERKAY

2016 Survivor Şampiyonu : ÇAĞAN ATAKAN ASLAN

NOT : ATAKAN'ın şampiyon olmasının en önemli nedeni, kavgacı bir sporcu olmasına rağmen, sporcu ruhunu taşıması ve hiç kimseyle kavga etmemesi olabilir. Bilindiği gibi Geçirdiği kazadan sonra Atakan'ın performansında önemli bir düşüş görülürken, bunun aksine Serkay büyük bir atılım ve hemen hemen tüm yarışların favorisi olma durumunu elde etmişken;
Atakanın belirttiğimiz sinirlerine hakim olma özelliğine karşın, ne yazıkki Serkay her an kavgaya evet diyecek olan, patlamaya hazır bomba gibi, kavga için sebeb arayan birisi görünümünde, hatta öyleki Gönüllülerdeki kavgacı arkadaşları Zafer ve Efecan adına bile kavga edecek kapasitede.


Her ikiside çok iyi ailelerde yetişmiş olmasına rağmen, sinirlere hakim olamama yüzünden birisi elenirken diğeri şampiyonluk koltuğuna oturdu ve şampiyonluğun maddi manevi tüm olanaklarına sahip oldu.
Sanırım 2016 Survivor Yarışma Finalı bu nedenle başta gençlerimiz olmak üzere tüm insanlarımıza ders vermiş olacaktır.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cennet köşesi Maldivler AdasıDünyanı en ilginç sualtı müzezi


Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020