Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

18.3.16

0
Titanik Faciası Sonrası Fırsatçının OyunuZAMANIN EN BÜYÜK YOLCU GEMİSİ TİTANİK ve BİR MİRAS DAVASI10.Nisan.1912 Tarihinde İngiltere’nin Southampton Limanı’ndan Nev York City’e gitmek üzere 2223 yolcusuyla hareket eden, gününün en büyük ve en lüks buharlı gemisi olan R.M.S.Titanic, 4 günlük yolculuğunun ardından 14.Nisan.1912 günü yerel saatle 23.39 da, Kuzey Atlantik’de Founland ve Labrador yakınlarında seyrederken büyük bir buzdağına çarptıktan sonra 3 saat gibi bir zaman içinde su yüzeyinde kalmış ve 15.Nisan.1912 günü saat 02.20 civarında tamamen sulara gömülmüştü. 

                                      
Kayıtlara göre kazada 1514 kişi okyanusun derin sularında yok olurken, sadece 710 kişi kurtarılmıştı.

Sonu felaketle bitecek olan bu güzel yolculuğa çıkanlardan biriside Kanada / Quebec / Roslyn Avenue’ de yaşayan Allison ailesidir ve  İngiltere seyahati dönüşünü zamanın muhteşem yolcu gemisi Titanik ile yapmaya karar verirler, böyle bir gemiyle seyahat ettikleri içinde çok sevinçlidir vede çok mutludurlar.İki çocukları ve iki de bayan yardımcıları ile yola çıkan Allison ailesinden :


Bay Allison :     Hudson Joshua Creighton Allison ( 30 Yaşında, İş adamı, cesedi bulundu, Mezarı Kanada’da) 
                                                                                                                           


Bayan Allison : Bessie Waldo Allison ( 25 Yaşında, Ev hanımı, öldü, cesedi bulunamadı)                                                                                                                                                   
Çocukları  Helen Loraine Allison (Kız) ( 3 Yaşında, öldü, cesedi 
bulunamadı.                 
Çocukları :   Hudson Trevor Allison (Erkek) (11 Aylık, Sağ kurtuldu ama 18 yaşında öldü, Ptomaine zehirlenmesi. 
                                                                                                                          


Hemşire  :  Alice Catherine Sinclair (22 Yaşında İskoç’lu kadın, Hemşire,  Bebek Trevor’un bakıcısı, kurtarıldı ve 1984 yılında 95 yaşında vefat etti)                                                                                                                                     
HizmetçileriSarah Rebecca Daniels ( 36 Yaşında, Allison ailesinin hizmetçisi, kurtarıldı)                                                                              
                                                                                                              

Kaza sonrası bu kadar detaylı olmasada, Titanik’in bağlı bulunduğu şirket ölenlerin ve kurtulanların listesini yayınlar, listeler haftalarca hatta aylarca yazılı basın tarafından yayınlanır, tabiatıyle ilgi gösterenlerde, okuyucularıda oldukça fazladır.Bunlardan biriside Kanada / Ontario /Windsor kentinde ikamet eden Lawrence Kramer isminde 31 yaşında hemşirelikten ayrılma bir kadındır ve Allison ailesinin facia sonrası durumu dikkatini çeker. Allison ailesinin mali durumu çok iyi durumdadır ve ailenin kurtulan son evladı Trevor Allison’da genç yaşta vefat edince ortada kalan mirasa sahip olmak, dünyanın en güzel nimetlerine sahip olmaktan farksızdır Kramer’e göre ve en kısa zamanda harekete geçmesi gerekmektedir.Faciada ölen ve cesedi bulunamayan, Allison ailesinin 3 yaşındaki kızları Helen Loraine Allison ile aynı yaştadır, onun yerine geçmek çok kolay olacaktır, basınında ilgisini çekerse amacına erişmesi işten bile değildir.

Bu arada James Hyde adlı bir kişi, tesadüfmüdür bilinmez ortaya çıkar ve ilginç bir iddiada bulunur, Hyde iddiasında Helen Loraine Allison ölmemiştir ve kendisi tarafından başka filikaya alınarak kurtarılmıştır, kız İngiltere’de hemşirelik  okumuştur ve Hyde bu yetim çocuğada hamilik yapmış onu koruması altına almıştır. 


Hyde bununlada kalmamış sözde Loraine Allison hakkında hazırladığı mizanseni kaleme almış detaylı olarak bir mektupla ABD araştırma komisyonu na göndermiştir.

Tüm bu doneleri kaynak gösteren Kramer, ortaya attığı yalana neredeyse kendiside inanır ve Chicago Tribune gazetesine 5.Eylül.1940 tarihinde giderek röportaj yapmak istediğini söyler ve Loraine Allison’un aslında ölmediğini, kendisinin Allison olduğunu öğrendiğini, Hyde’nin uydurmalarına kendiside birtakım eklemeler yaparak anlatır ve bu röportaj yayınlanır.


Kramer’in planı güzel işlemektedir ve gerçek Loraine Allison hakkındaki doğum belgeleri dahil tüm bilgileri elde etmek için bir avukat tutar, avukat gerekli girişimlerde bulunurken Kramer boş durmaz ve Allison ailesiyle tanışır, aile acaba düşüncesiyle Kramer’e yakınlık gösterir çünkü Loraine’nin cesedi bulunamamıştır. Kramer onlara elinde çok önemli belgeler olduğunu, ileride bu belgeleri aileye teslim edeceğini bildirir ve ben sizin ailenizdenim der.
Hernekadar Allison ailesi acabalarla yaklaşmış olsada, içlerindeki şüphe hiç eksilmemiştir ve devamlı karşı tezde sorular yöneltir Kramer’e. Bu arada araştırma yapan avukat aniden rahatsızlanır ve vefat eder, tabiatıyle Kramer’in güvendiği belgelerde artık gelmeyecektir. Allison ailesi sorar Kramer’e belgeler nerdeyse getirin görelim der, buna karşılık Kramer yine bir yalan atar, belgeler evimde çıkan yangın sonucunda yok oldu der.


Kramer’in yalanı yavaş yavaş ortaya çıkar, Hyde adlı bir kişinin, hiçbir filikada sağ olarak kurtarılmadığı, ölüler arasında da böyle bir ismin geçmediği tesbit edilir, basında olaya el atar ve 1940 ların önemli sansasyon haberi ile iddia masalı son bulmuştur der olay kapatılır.

Aradan yıllar geçer Kramer’ir torunu olduğunu iddia eden bir kişi, elinde bir valiz dolusu belge mevcut, büyük annem gerçek Loraine Allison’dur diye ortaya çıkar ve iddiasını kanıtlayacağını söyler, çünkü ortada büyük bir miras vardır ve tamamıda tek çocukları olan Loraine’ye kalacaktır ama Allison ailesi artık böyle sansasyon haber ve iddialara pek inanmamaktadır ve itiraz eder, böyle bir şey olamaz der.Kramer’in torunu olduğunu iddia eden kişiye, mademki Kramer gerçek Loraine’dir ozaman DNA testi yaptıralım gerçek ortaya çıksın der (DNA test uygulamaları 1990 larda yaygınlaşmıştır) ve DNA için gerekli numuneler gönderilir, yapılan test sonucunda “ Loraine Allison Kimlik Projesi” negatif çıkar, dolayısıyle de Lawrence Kramer’in Allison ailesinden olmadığı kanıtlanır.

Böylece 1940 lardaki bir miras fırsatçılık isteği yıllar sonra bilim sayesinde yok olur gider.  


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :

Çağdaş olmak için, yada çağdaş ülkeler seviyesine ulaşmak için illaki ekonomi gelişsin, öyle diye bir şart yok. İşte örnek : Arjantin


Kendine has Finlandiya'nın dünyaca tanınmış Fin Hamamları yeni Fin Saunaları.


Titanik battı yıllar geçti ama, arkasındaki oyunlar bir türlü geçmiyor,


İyilikler paylaşınca büyürmüş.
Köpeklere kızak olurda onlara neden araba olmasın.Fransa'da kaderine terk edilmiş 8 asırlık bir şatonun hikayesi.


.....Bizi Takip Edin
Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020