Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

14.3.16

0
1000 Kedili Cennetlik Kadın Lynea


KİNGS KEDİ EVİ (KINGS CAT HOUSE) ve Kurucusu LYNEA LATTANZO 


Kings Kedi Evi Orijinal adıyla “ The Cat House on the Kings “  ABD / California Eyaleti’nin batısında bulunan “Parlier” kenti yakınlarında, sahipsiz sokak kedilerinin bakım, tedavi ve yaşamlarını geçireceği özel bir kedi barınağıdır. 

 
Barınaktaki özellikle özgürlüklüklerine aşırı düşkün olan kediler adeta bir cennette yaşıyor, istedikleri zaman kapalı alanda yumuşak koltukların, divanların üzerinde uyur, istedikleri an dışarı çıkar çimen üzerinde koşturur, en güzel oyunlarını sergiler.


Kar amacı gütmeyen ve aynı adlı dernek tarafından yönetilen bakım evinde, binlerce kedi , köpek ve benzeri hayvanlar ölümden kurtarılmış, tedavi ve bakımları yapılmış ve sahiplendirilmiştir. 


Hiçbir kamu kuruluşundan yardım almayan Kedi evinin finansman kaynağı ağırlıkla bağışlardır, ayrıca buna ek olarak cüz-i ücretlerle yapılan kısırlaştırmalar ile hayvanlarla ilgili malzeme ve mama satışının yapıldığı dükkandan gelen gelirleride vardır.

Kar amacı gütmediği için derneğe yapılan nakdi yardımlar gelir vergisinden düşülebiliyor.  Yapılacak bağışlar 10 başlıkta sıralanabilir :
- Nakit Bağışlar
- Barınakta bulunan bir kedi veya köpek için sponsorluk
- Web kamerası sponsorluk
- Miras bırakmak
- Eski araba bağışı (Çalışan yada hurda)
- Kings takviminde bir kedi evi satın alma
- Amazon firması istek listesinden bir bağış
- Amazon firması Smile üzerinden alışveriş
- Freekibblecat.com aracılığı ile gıda bağışı
- Gönüllü çalışmalar


Adres  : The Cat House on the Kings  7120 S. Kings River Rd. Parlier / California 93648 / USA 
Tel.      : 559 638 86 96
Web    : www.cathousenothekings.com

Ve Kings Kedi Evinin Kurucusu , Yöneticisi ,  Hayvanların Dostu ve Koruyucu Meleği , Yaşamını Onlara Adamış Melek İnsan LYNEA LATTANZO


“Çocukluğumda babama çok yalvardığım halde bir kedim dahi olmadı, evlendiğimde iki kedim, 1981 yılında zorlu bir boşanma sonucunda 4 kedim olmuştu, bu gün ise büyük bir kedi evi barınağım var ve ben 1100 kediyle birlikte cennet gibi bir ortamda yaşamımı mutluluk içinde sürdürüyorum” diyen ve röportajın gerçekleştiği yılda 67 yaşında olan, merhamet ve sevgi dolu yüreğiyle başta kediler olmak üzere çaresiz kalmış tüm hayvanların dostu LYNEA LATTANZO , Barcroft TV muhabiri ile yaptığı söyleşide bu günlere nasıl gelindiğini anlatıyor. 


“1983 Yılında Kings Nehri kıyısındaki içinde 5 yatak odalı büyük bir ev bulunan ve 4200 m2.i Kapalı olmak üzere toplam 6 dönümlük çiftliği almak için ön hazırlıkları yaparken, başta yakın akrabalarım olmak üzere uzaktan, yakından tanıdığım tüm arkadaşlarım hayretler içinde kalmıştı , çocuk yok , eş yok , ne yapacak bu kadın tek başına o kadar büyük bir çiftlikte diyorlardı. 


Onların bilmedikleri bir şey vardı tabi oda kediler, planlarım çoktan hazırdı, kendimi varlığımı kedilere adayacaktım, nerede sokakta kalmış, atılmış, hasta, kedi veya yavrusu var, onları çiftliğime alarak mutlu bir şekilde yaşamlarını sağlıyacaktım.


Tüm eleştirilere , tavsiyelere rağmen çiftliği satın aldım, en büyük bölüm hazırdı artık , gerisi nasıl olsa zaman içinde gelişirdi. Zamanım ve nakit durumum elverdikçe çiftliği düzenlemeye başladım, kapalı alan yeterli görünüyordu ve en önemli avantajlarımdan biriside buydu zaten.


Herne kadar çok büyük olsada çiftlikteki eve yerleşmiştim, aradan 9 yıl geçmişti, 1992 de çiftlik artık hazırdı misafirlerini ağırlamaya , karavanımıda yeşillik bir alana yerleştirmiştim , geceleri orada kalıyordum, bu arada Manx cinsi iki kedim yaşlılık tan ölmüştü, babamdan yardım istemiştim kedi bulunması için.

Araştırmalar sonucu kedileri, kentin Yerel Barınağı’nda bulabileceğimizi öğrendik ve bir kutu içine yerleştirdiğimiz terk edilmiş, sahipsiz 15 yavru kedi ile geri döndük, 20 kedim olmuştu ve bu sayı yıl sonuna doğru kurtarılmış kedilerle birlikte 96 yı bulacaktı. 5 Yatak odasının ikisini onlara tahsis ettim, koltuklarda, divanlarda diledikleri gibi yatıyor, uyuyor, oynuyor kedilerim, istedikleri zamanda bahçeye çıkıyor çimenler üzerinde mutluluklarını sergiliyorlardı.” 

Aynı yıl içerisinde Kings Kedi Evi (The Cat House on the Kings) Derneği tüm prosedürler tamamlanarak kurulur. 1993 Yılında veterinerlik hizmetleri için birisi cerrahi olmak üzere iki veterinerden yardım alır, bu ilişki ve yardım ona tıbbi konularda birtakım yararlı pratik bilgiler sağlar. Ancak tüm masrafların kendisi tarafından bizzat karşılanması  Lattanzo’yu parasal yönden zor duruma sokmuş olsa o bundan hiç şikayetçi olmamış ve önce değerli pırlanta yüzüğünü, sonra ise arabasını satarak finans yükünü azda olsa hafifleştirmeyi başarmıştı.

1997 Yılına gelindiğinde “Fresno County Denetim Kurumu” Lynea için çok önemli olan ve hayvanların bakımı, misafir edilmesi, beslenmesi için uygundur raporu anlamına gelen imar durumunu onayladı. 
 
Bu ilk onay ile kedi evi derneğinin kamu yararına çalıştığı teyid edilince artık finansal kaynağın yolu açılmış oldu ve çok ihtiyaç duyulan gönüllülük ile finansal destek sağlandı. 


2002 Yılında son ve önemli olan adım atıldı ve “Kings Cat House” Derneği, kar amacı gütmeyen dernekler statüsüne geçti. 


Bu son karardan sonra derneğin ufku genişledi ve yardımlar, bağışlar, sponsorlar, gönüllüler   peşpeşe gelmeye başladı buna parelel olarak azda olsa kurtarılmış köpeklerle beraber yaklaşık nüfus, kedi ve yavruları ile 500 ü buldu.


Nüfusun ilerde dahada yükseleceği düşünülerek gerekli nakdi yardımında elverişli olduğu görülünce bitişikteki 6 dönümlük arazininde alınarak bakımevinin dahada genişlemesi için çalışmalara başlandı ve 2004 yılında o arazi de barınağa katılarak, Cat House, Kaliforniya’nın en büyük kedi evi unvanına kavuştu.


Barınağın etrafı kedi geçirmez çitlerle çevrildi, gerekli kapalı alan, bahçe düzenlemeline gidildi, çayır çimen ve ağaçlık alanlar çoğaltıldı. Yardımlara parelel olarak hayvan sayısıda artmaya başladı ve 700 e yaklaştı. Sokak hayvanları için adeta bir cennet havasına bürünen barınakta son olarak çekimlerin yapıldığı tarih itibariyle 800 yetişkin ve 300 yavru kedi ile toplam 1100 kedi yerleşik durumdadır, bunlara ilaveten ayrıca sayıları azda olsa kurtarılmış köpekler, keçiler ile bazı hayvanlar da orada yaşamlarına devam etmektedir.Barınakta ortalama her yıl 500 kedi ve yavrusu tüm sağlık koşulları yerine getirilerek sahiplendirilmiş, ayrıca dışardan getirilen birçok sokak hayvanında tedavileri, kısırlaştırılmaları cüzi ücret karşılığı yapılmış ve yapılmaya da devam edilmektedir.


Bu gün itibariyle gerek sabit görevlerde ve gerekse kurtarmada olmak üzere toplam 40 çalışanı olan kedi evinin, yaptığı ilanlarla, web sitesi yardımıyla ülkede ve dünyanın heryerinde binlerce yardım severi, sponsoru mevcuttur ve bu sayı gittikçe de artmaktadır.


Kedi evinin kurucusu, sahibi vefakar insan Lynea Lattanzo söyleşiyi şu sözlerle sonlandırdı “ İşte benim ve canım gibi sevdiğim kimsesiz hayvanlarımın cenneti burası, gelen tüm yardımları onların daha güzel bir yaşama kavuşması için harcadım, harcıyacağım. Onlar benim mutlu çocuklarım, ben ise onların mutluluğu ile mutlu olan annesiyim. Şu anda 1100 kedi ve birkaç değişik hayvancıklarımla bir arada yaşamakta isemde kedi evinin kuruluşundan günümüze kadar tahmini 28 bin kedi ve yavrusu ile birlikte yaşadım bu dünyada bir rekor sayılır”

DİP NOT :
Kim der böyle neşeli , mutlu , genç , dinamik ve güzel bir hanfendiye yaşı 67 dir , demez diyemez , şayet diyen olursa ozaman o insanın önce örümcek tutmuş beynini sonrada burnundan başka hiçbir şey görmeyen gözlerini tedavi ettirmesi gerekir.


Bizim toplumumuzda pek kabul edilmez yada çoğunun aklı bir türlü ermesede , ona böyle bulunmaz nitelikleri veren şey , canlarını kurtardığı , onlara mükemmelin ötesinde güzel bir yaşam sunduğu ve  mutluluk aşıladığı sokak hayvanlarının etrafına saçtığı gözlerindeki pozitif ışındır.Dilerizki ülkemiz başta olmak üzere , öncelikle islam ülkeleri ve geri kalmış çağdışı ülke insanları arasından böyle koruyucu melekler çıksın , desteklensin , bağışlar , sponsorlar peşpeşe gelsin ve sokaklarda ne belediyelerin nede devlet organlarının bir türlü sahip olmak istemedikleri savunmasız ve ölüme mahkum hayvanları toplasın , kurtarsın, onlarıda mutlu etsin , kendileride mutlu olsun, olsun daaaaaaa : Nezaman , nerede vede nasıl.


En azı 8 daireden oluşan 20 apartmanlı , ki 160 hane eder ve kentin orta üzeri sınıfı sayılan sokakta, kedilere , köpeklere hatta havada uçuşan kuşlara yem-su verecek iki üç insan çıkmaz, çıksada kınanır, sokakları, bahçeleri kirletiyor diye engellenmeye çalışılır, bu engellemeyi serçelere, güvercinlere kadar utanmadan, arlanmadan uzatırsa , yukarıdaki dileğimiz sanırım Platon'un hikayesine benzer.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :

Müge Anlı'nın kayıp hayvanları hk kurmuş olduğu Web Sitesi .

Evlerde beslenen evcl hayvanlar ile çocukların ilişkisi ve sevgi ile yetişmeleri.

Göllerin şirin kraliçeleri Kuğular.

Binbir türlü eziyetle yaşamlarını sürdürmek isteyen sokak kedileri biz insanların sevgi ve yardımına muhtaçlar.


İzmir'liler yine kendilerini gösterdiler ve Karşıyaka'lı bir gurup insan gibi insan sokak hayvanları için kolları sıvadı.


.....Bizi Takip Edin
Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020