Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

1.1.16

0
Ölümcül Durumdaki Köpekleri KurtaranlarKÖPEK KURTARMA ve TEDAVİ MERKEZLERİ (Jason Debus Heigl Vakfı)


Başta Avrupa ve ABD olmak üzere özellikle, gerek kültür ve gerekse ekonomik açıdan gelişmiş ülkelerin insanları bir araya gelerek bir vakıf kuruyorlar, kimi vakıf köpekler üzerine, kimisi kediler, bazılarıda genel hayvanlar üzerine uzmanlaşmış ekipleri bir araya getirerek sokaklara, kırlara atılmış sahipsiz hasta ve yaralı hayvanları buluyor, onları tedavi merkezlerine getirerek tedavi ediyor ve yaşamalarını sağlıyor, sonrada ilanla sahiplenecek insanlar arıyor, isteyen çıkarsa ufak bir maddi yardım karşılığı hayvanı teslim ediyorlar, daha doğrusu başta biz ve bizim gibi İslam toplumları olmak üzere tüm geri kalmış ülkelere insanlık dersi veriyorlar.

Hiçbir maddi çıkar düşünmeksizin hizmet veren bu tür vakıfların finansmanı bağışlar ile karşılanıyor gibi görünsede esas ağırlık Vakıfların kurucu üyelerine düşmekte, genelde mali durumları düzgün olan bu üyeler, bağış yoluyla toplanan para veya taşınır-taşınmaz mallar kifayetsiz kaldığında kendi hesaplarını devreye sokarak vakfın gerekli mali dengesinin bozulmasına izin vermiyorlar.


Bu nedenle İnsanlara insanlık dersi veren vakıflarda baş rolü bağışta bulunan iyilik timsali, merhamet duyguları yüksek yardım severler ile adı geçen vakıf kurucu üyeleri paylaşmakta.

   
Seri makalemize konu olan bu vakıflardan ilki ABD / Los Angeles /Encino’da faaliyet gösteren Jason Debus Heigl Vakfı (Jason Debus Heigl Foundation)’dır.


2008 Yılında Los Angeles kentinde kurulan vakıfın kurucuları Anne Nancy ve kızı Katherine Heigl’dir.
Vakıf ismini, Anne Nancy’ın 1986 yılında elim bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden 15 yaşındaki oğlu Jason Debus Heigl’ den alır.
Jason, 23 Eylül 1986 günü öğrenim gördüğü  New Canan Lisesi’nden iki arkadaşı ile birlikte dönerken trafik kazası geçirir ve beyni ağır şekilde hasar görür, Norwalk Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen vefat eder.
Anne Nancy acıları içine gömerek diğer yaralıları yada ihtiyacı olan hastaların yaşama devam edebilmesi için oğlunun tüm organlarını bağışlar.

Kısacık ömrü içinde Jason, neredeyse tüm boş zamanlarını, tüm sahipsiz ve bakıma ilgiye muhtaç hayvanlar, özelliklede köpekler, kediler, maymunlar gibi hayvanları sevmek, onlarla ilgilenmek için geçirdi ve büyük küçük tüm hayvanlara karşı merhamet ve şefkat besledi.

JDHF (Jason Debus Heigl Vakfı) amacı, insanların cehalet, ilgisizlik ve zulümleri sonucu hayvanlar üzerinde açtığı gereksiz acıyı ortadan kaldırmaktır.Vakıf, ölümcül köpekleri kurtarma gibi saygıdeğer bir görevi yerine getirirken, ayrıca gerek barınaklardan gönderilen ve gerekse sahiplerinde getirilen köpeklerin eğitilmesi içinde çaba sarfetmekte ve bundada çok büyük başarılara imza atmaktadır.

Kurucu Üyeler :
Anne Nancy Heigl ve kızı Katherine Heigl ;

Nancy Heigl : Genelde eğlence sektöründe faaliyet gösteren Nancy, 2007 yılında kızı Katherine ile birlikte kurduğu “Abishag Productions” adlı film ve sinema dalındaki şirketi ile ünlü romanları filme aktarmak üzere satın almış, kızının oyunculuk kariyerinin yanı sıra yapımcı olarakta isim yapmasını sağlamıştır

Katherine Heigl : Annesi ile birlikte kurduğu prodüksiyon şirketinin işlerinde yardımcı olurken, şirketin çevirdiği filmlerde de rol alır ve yapımcılığını üstlenir.
Dr.İsobel filmindeki “İzzie” rolü , Çirkin Truth , 27 Dresses , Knocked Up gibi filmlerdeki rolleri ile oyunculuk kariyerinde de ismini duyurmuştur.
 Jason Debus Heigl Vakfı'nın yaşama kavuşturduğu "Penelope" adlı köpeğin hikayesi için.. TIKLAYIN

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020