Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

23.11.15

0
Emekli Olan Polis Köpeği Bodie. İNGİLİZ POLİS TEŞKİLATINDA 10 YIL ÇALIŞTIKTAN SONRA EMEKLİ OLAN POLİS KÖPEĞİ BODİE

Belçika Çoban Köpeği cinsinden olan İngiliz polis köpeği Bodie, 2004 yılında 2 yaşını doldurduğu zaman 18 aylık eğitimini tamamlamış ve aynı yıl polis teşkilatında göreve başlamıştır.
Genel hizmet sınıfında çalışan Bodie, 200 e yakın tutuklanma olayında rol almış, birçok kayıp aramalarında, statlarda, gösterilerde başarılı bir şekilde çalışmış ve bu başarıları takdirle karşılanmıştır.

İngiltere’de genelde polis teştilatındaki köpekler, gerek performansları ve gerekse sağlıkları nedeniyle 9 yaşında emekli edilirken, Bodie’de gözlenen üstün yetenek, üstün performans ve çeviklik nedeniyle 12 yaşına kadar çalışmasına izin verilmiş, teşkilatın en yaşlı emekli olan köpeği unvanınıda alarak 2014 yılı içerisinde emekli edilmiştir.


Bundan sonraki yaşamını, çalışması karşılığı olarak, tüm sağlık, besin, bakım gibi masrafları devlet tarafından fazlasıyle karşılanmak şartıyle rahat bir şekilde geçirmesi sağlanacaktır.
Görevde iken birlikte çalıştığı Amir Dave Oliver ile mükemmel bir ikili oldukları, birbirlerini çok sevdikleri için emekli olduktan sonra Bodie artık Bay Oliver’in evinde kalacak ve mutlu bir şekilde yaşamını sürdürecektir.


Tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi İngiltere'de de sadece kamu teşkilatlarında çalıştırılan hayvanların değil, diğer tüm sivil özel yada tüzel kurumlar ile şahısların sahiplendikleri hayvanlarında gelecekleri teminat altına alınır, alınmak zorunluluğu vardır.


Öyle bizim ve bizim gibi geri kalmış ülkelerde olduğu gibi, hayvanlar insanlar emrine verilmiştir, onlara hertürlü, öldürmede dahil olmak üzere iyi yada kötü muameleler yapılabilir, istedikleri yerde ve istenen amaçlarla kullanılır, işi bittikten sonra boşyere beslememek için, sahiplenmekten vazgeçilir, sokaklara yada kırlara atılır yada en iyimser yönü ile yiyeceği, içeceği kesilerek kendiliğinden bulundukları mekanı, yeri terketmeleri sağlanır ve bunlara benzer insanlık dışı uygulamaları onlarda göremezsiniz, yapmalarıda zaten kanunen mümkün değildir.


Gerek ekonomi ve gerekse insanlık yönünden gelişmiş ülkelerde, her türlü hizmet yada çocuklar için, arkadaşlık için sahiplenilmiş hayvanlar kayıt altındadır, hangi hayvanın hangi kişilerce yada kurumlarca sahiplenildiği bellidir, yapılacak en ufak yasadışı davranışlar, uygulamalar, sokağa atılmalar tesbit edildiği an, en ağır ve caydırıcı cezalarla karşı karşıya kalır sahiplenenler.


Şayet böyle yasa dışı uygulamalar, o hayvanın yaralanmasına yada ölmesine neden olursa, işte ozaman halk tabiriyle anasından doğduğuna pişman edilir böyle eylemi yapanlar, onbinlerce dolar ağır para cezası yanında en az iki yıl olmak üzere üzeri hapis cezaları bekler onları. 

BODİE ÇALIŞTIRICISI İLE BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :


Dünyanın en güzel çiçek ve bitki tarlaları.
İnternet dünyasında bir çiftlik oyunu olan FARMWİLLE ülkemizde gerçek oldu.
Göllerin süsü Bahri kuşları

Amerika'da yıllarca suçluların korkulu rüyası olan polis köpeği, çalışmasının ödülü olarak emekliliğine kavuştu.
Anne kızın kurmuş olduğu vakıf, ülkeleri çapında görülen ağır yaralı yada ölüme terkedilmiş sokak köpeklerini topluyor, vakfa ait barınak ve bakım merkezinde tedavi ediyor, yaşama alıştırıyor ve sahiplendiriyor. Ne denir böyle güzel insanlara, işte gelişmişliğin bir örneği, bizde olsa nemi olur, üzülerek söylemek isterimki uyutulur.

Ülkemizin şirin kasabalarından Samsun İline bağlı Kavak'dan görseller ve tarihçe.
VAN Belediyesi otobüslerinde kadın sürücüler, kutlamak gerek belediye yöneticilerini de acaba Balıkesir ve benzeri batı yörelerimizde neden böyle bir uygulama yok. Adları batı geçiyor ama pekte batılıya benzemiyorlar.


Amazon Ormanlarında dış dünyaya kapalı bir kabile.

 Bizi Takip Edin
Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020