Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

4.8.15

0
Spor Araba Çılgınlığı


KAPİTALİZMİN ÇILDIRTTIĞI mı YOKSA SONRADAN GÖRMENİN ÇILGINLIĞI mı.

Ülkemizde sık sık kullanılan bir deyim vardır "Görmemişin erkek çocuğu olmuş, çekmiş pipisini koparmış" konuda bahsi geçen İsviçre'li iş adamı yada kapitalizmin yarattığı şımarıklardan dolar zengini bir kişi olan  Ueli Anlicker'de aynen deyimdeki adam gibi.


Ueli Anlicker aşırı meraklıdır hızlı, güçlü ve ultra lüks spor otomobillere, gider Mercedes Otomobil galerisine gözüne kestirdiği, dünyanın en hızlı, güçlü ve lüks spor otomobillerinden olan "Mercedes Benz SRL Mclaren" marka otomobili satın alır.


Otomobil tam istediği niteliktedir, mükemmel bir kaporta yapısı, estetiği, görselliği ile ve 750 HP. Motor Gücü ve 552 Tork üreten 5.4 Litrelik 8 Silindirli devasa bir motora sahiptir. Araç 5 ileri otomatik şanzumana sahiptir ve ortalama 310 Km/h hız yapabilmekte ve 0' dan 100 Km.'ye 3,6 saniyede çıkmaktadır.


Otomobilin dış görünüşü ve estetiği yanında iç dzaynıda mükemmeldir, ön konsöl yapısı, gösterge tablosu, direksiyon ve diğer aksamlar hem çok kolay kullanışlı hemde estetiksel açıdan mükemmelin ötesindedir.


Keza Vites paneli, yanındaki kumandalar dört dörk lük diyecek kadar kendisini göstermektidir.


Ancak tüm bu üstün dzayn ve nitelikler bizim dolar şımarığı iş adamına yetmez, otomobilin dış görünüşünü ve rengini kendi isteği doğrultusunda değiştirir ve modifiye ettirir.


Oda yetmez, otomobilin dıştan görünen eksoz gibi, jant gibi aksamlarını 24 ayar altın varaklarla kaplattırır.

Oda yetmez iç dzaynına sıra gelir ve direksiyon, ön konsöl gibi yerlerdeki tüm metal olan hatta olmayan bölümler yine altınla kaplanır.


Oda yetmez vites paneli, kumanda tablosu gibi bölümlerde aynen altın varakla kaplatılır ve oda yetmez bu kadar altın varakla birlikte 600 adet değerli yakut kullanılır.


Bunları neden yapar, nedir bu adamın derdi derseniz onuda yanıtlayalım, onun "Kırmızı Altın Rüyası" (Red Gold  Dream) şeklinde ifade ettiği bir arzusu vardır ve onu gerçekleştirmeye çalışır.
Ancak bu rüyası, piyasa değeri 1.5-2 milyon dolar olan otomobili Bay Anlicker'e 11 Milyon Dolara mal eder.
Ne dersiniz sizce otomobilin orijinalimi daha estetik, güzel vede kullanışlı , yoksa altın varaklarla kaplanmış, sadeliği yok olmuş otomobilmi.

MERCEDES BENZ - MCLAREN ÜRETİM MERKEZİ :
Mercedes Benz ile ünlü otomobil imalatçısı SLR Mclaren Şirketinin %40 hisse ile birleşmesi sonucu 2010 yılından itibaren birlikte ürettikleri otomobiller dünyanın her yerinde aranır durumda oldu, öyleki Mclaren'in estetik ve hız ustalığı, Mercedes Benz'in motor konusundaki üstün nitelik birleşince ortaya çıkan araç, dünyanın en önde ve hız konusunda söz sahibi olan  Lamborghini , Porsche , Ruf CTR , Bugatti , Jaguar ve benzeri otomobil firmalarının ürettiği araçlarla yarış edecek duruma gelmiştir.
Her ne kadar Mercedesin son versiyonu 2015 model SRL otomobilin azami hızı, diğer otomobillerin azami hızı olan 350 Km/h rakamını bulmamış isede 336 Km/h hız ile aradaki farkı azaltmış durumdadır.

Tasarımını Gorden Wagener'in yaptığı Otomobiller, İngiltere Woking/Surrey deki Mclaren'in teknoloji merkezi Portsmouth Tesislerinde üretilmektedir.
Bilindiği gibi Mclaren'in bu tesislerinde Formula-1 yarışlarında boy gösteren ve başlara güreşen Mclaren yarış arabaları imal ediliyor ve geliştiriliyor.

UELİ ANLİCKER'in DED GOLD DREAM OTOMOBİL GÖRSELLERİ için.. TIKLAYIN.Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz!
Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020