Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

22.8.15

0
Rusya 2015 Oto Show


RUSYA 2015 OTO SHOW FUARI , SUNU MANKENLERİ ve Laik Türkiye Cumhuriyeti'nde Özgürlük İsteyen Kadınlar.

Rusya'da bu yıl yapılan dünyanın en ünlü şirketlerinin ürettiği 2015 model otomobil fuarında , birbirleriyle yarışan harika otomobillerin yanısıra , kuzey yarım kürenin kendine has kuzeyli beyaz tenli, sarışın ve renkli gözlü birbirinden güzel sunu mankenleride adeta otomobiller gibi birbirleriyle yarışıyor.


Bu durumda şanslı izleyiciler ise otomobilleri izlerken , birbirinden güzel mankenleride gözden kaçırmıyor tabi.
 

Sonuç olarak 74 yıllık bir dönemde , tüm üretim araçlarının devletin tekelinde bulunduğu bir sosyalist sistemden , aynı üretim araçlarının devletten alınarak özel sektörlere devrini değişmez ön şart olarak kabul eden kapitalist sisteme geçmiş bir Doğu Bloku var karşımızda.

Birkaç sancılı olayın ardından rahatlıkla böyle büyük ve köklü bir değişimi sağlayan ama sonrada tamamen dağılan Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB - CCCP - SSSR) kısa adıyla Sovyetler Birliği devletlerinden Rusya bu geçişe daha kısa zamanda uyum sağlamış ve yaptığı sansasyon olaylarla sesini duyurmayı başarmıştır.Buradaki oto show da da kuzeyin güzel beyaz kızlarını sunu mankeni olarak kullanıp, dünyaya karşı değişen imajlarını yenilik olarak tanıtmayı yeğlemiştir.Bir onlara bakıyor birde kendimize, adamlar 74 yıllık katı bir rejimden çıkar çıkmaz kapitalizmi benimsemiş, liberal ekonomiyi uygulamış, çağdaşlığa hemen adım atmışken, bizler Cumhuriyet kurulalı 92 yıl geçtiği halde halkımızın neredeyse yarısı hala Osmanlı kültüründen kurtulamamış, bireyleşememiş, kadınları ise hala ikinci sınıf yurttaş olarak kalmış. 

                                 Burası Laik Türkiye C.Devleti ve özgürlük isteyen kadınlarımız

Zaman içinde iktidarlar kapitalizme evet demiş isede bir türlü çağdaş dünyaya ayak uyduramamış ve ABD nin isteği doğrultusunda halkı çağdaş düzey yerine ilkel arap dünyasına yönlendirmiş, tüm diğer islam toplumları gibi, islami kuralların hakimiyetini sağlamıştır.                                 
Özellikle de son 12 yıl içerisinde amaca ulaşılmış ülke resmen islam devleti niteliğine bürünmüş, islami kurallar tam anlamıyle demokrasi uydurmacası altında uygulanmaya başlanmıştır.                                 Burası bir Tıb Fakülte Hst. ve erkek hastaya bakmayan kadın hekimler.

Diğer taraftan ise kendilerini çağdaş ve Atatürk'çü sayan merkez sol ve sol içerikli başta CHP olmak üzere diğer partiler, düştükleri aymazlık ve gaflet uykusu yüzünden, sanki Atatürk'çülük demek, ekonomide devletçilik demekmiş gibi bir türlü bu modası ve uygulaması geçmiş ekonomi politikasından bir türlü vazgeçemedikleri vede dünyaya mal olmuş kapitalizmin liberal ekonomi sistemini de benimsiyemedikleri için iktidara da gelememişler dolayısıylede amaçları olan çağdaşlık ile Atatürk'çülüğün neredeyse tamamen yokolmasına sebeb olmuşlardır.Ne acıdırki 2015 e gelmişiz, seçimler yapılmış, ne politikalarında bir santim değişim olmuş nede oy oranlarında ve ardındanda başarılıyız diye halkı uyutmaya çalışmışlar ve ellerine geçen fırsatı değerlendirememişler, 2015 de yapılan son seçim, iktidar tarafından beğenilmeyip bir erken seçime doğru adım atıldığı halde sanırım  CHP yine ekonomi politikasında değişiklik yapamayacak ve seçime aynı demode politisıyla girecek, tabiatıyle sonuç yine hüsran, yine aynı oran hatta dahada aşağı düşeceği bilinirken bu affedilmez inatlarından vazgeçmiyecekler.Taki ülkenin kaderi, çağdaş, liberal ve Atatürk'ü kabul eden bir parti gelinceye kadarda günümüzde olduğu gibi islami kurallara bağlı ve ilkel arap kültürü altında kalması şeklinde devam etmesi olacaktır, beceriksiz ve yeniliğe karşı statükocu bir CHP kurmayları vede yöneticileri yüzünden.


Ancak yine de ne acıdırki itiraf etmemizde bir sakınca görmüyorum, CHP kurmaylarını ve yöneticilerini bu statükocu durumda kalmalarını sağlayanlar bizler gibi üyeleri, delegeleri ve bir türlü sorgulama yapamayan bir kısım CHP seçmenleridir.
Konu nereden başladı, nerelere geldi ama bazı önemli gerçekleride izleyicilerimizle paylaşmadan sayfayı sonlandırmak istemedik doğrusu.

RUSYA DA YAPILAN  OTO SHOW FUARINI İZLEMEK için.. TIKLAYIN.


Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020