Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

10.7.15

0
Hollanda ve Amsterdam Müzeleri


KANALLAR ÜLKESİ HOLLANDA ve AMSTERDAM MÜZELERİ


Dünyada benzerine çok az rastlanan ve topraklarının çoğunluğu deniz seviyesi altında bulunan Hollanda'nın en yüksek tepesinin deniz seviyesinden yüksekliği ise sadece 322 m.dir ve ismi Vaalserberg tepesidir.


Tabiatıyle Kuzey Denizinde sahili bulunmasıda, önlem alınmadığı takdirde bir çok tehlikelere maruz kalması anlamını taşır. Son elli yıla yakın zamandır alınan önlemler ile bu tehlike tamamen aşılmış gibi görülmektedir, öyleki 1287 yılında eski krallık zamanında meydana gelen St.Lucia selinde 50 bin hollandalının yaşamını yitirdiği kayıtlara geçmiş, en son tarih ise 1953 yılında meydana gelen büyük sel felaketidir, bu felakette 1835 kişi hayatını kaybederken, ülke tarım topraklarının %9 u ise sular altında kalmıştır.                  


Tüm bu coğrafi olumsuzluklara rağmen Hollanda, günümüzde Avrupa'nın en gelişmiş ve zengin ülkeleri arasında yer almaktadır. Toplam 41.528 Km2. yüzeyi ve 16 milyon nüfusu ile yıllık GSYİH (+-) 795 Milyar $. dır ve bu rakamda kişi başına GSYİH (+ , -) 48 bin $. olduğunu gösterir.
 
Hollanda'nın en güzel, büyük ve müzeleriyle tanınmış şehri ise, adını  şehrin içinden geçen Armstel Nehri'nden alan ve bu nehirle birlikte birçok yapay kanallarla bölünmüş bulunan merkezi 800 bin nüfusuyla Amsterdar'dır ve kent aynı zamanda Hollanda'nın başkentidir. Amsterdam, her yıl neredeyse  4 milyona yaklaşan  turist ziyaretiyle Avrupa'nın  ilk  10  turistik şehrinden birisi olarak listeye girer, özelliklede gece hayatının aranır durumda bulunması, yaşam tarzlarında tam özgürlük içeren bir uygulama ve her sokağın kenarında rastlayabileceğiniz içinde hemen hemen hertürlü uyuşturucunun satıldığı ve içildiği "Cafe Shop" denen kafeler, dünyanın en intizamlı ve ilgi çeken müzeleri, sanat ve kültür etkinlikler, lüks restoranlar, eşcinsellerin rahatça ortalarda dolaşmaları ve özelliklede evine, işine gidip gelen sayısız bisiklet kullanıcıları ile ilginç bir kenttir, bu nedenlede yılda ortalama nüfusunun 5-6 katı kadar turist çeker.
Özellikle  tarihi  alanlar  görmek için bir  yurt dışı seyahat yapmayı  düşünüyorsanız  o halde 
sizlere  önereceklermiz  arasında  mutlaka  Amsterdam  müzeleri en başı  alıyor. olacaktır.
Özellikle  birden fazla  müze  ve farklı  konseptleri  ile karşımıza  çıkan  ve bizlere gerek  tarihi anlatan  gerek  farklılıkları  gösteren  özel müzeleri  ile  mutlaka  görünmesi  gereken  yerlerin 
başında  geliyor. 

Sizler  için bizlerde  bu yazımızı  Amsterdam müze  resimleri  ile destekliyor olacak   ve birbirinden farklı  müzeleri  tanıtmaya  başlıyor olacağız.  Oldukça  dikkatinizi çekecek  ve mutlaka   ziyaret etmeyi  isteceksiniz  diye düşünüyoruz.

İŞKENCE  MÜZESİ                    
Zaman, zaman  ve programlarına  bile  konu olan  İşkence  Müzesi  daha  önce  hiç görmediğiniz,   bir  sergiyi  sizlere  sunuyor.  Tarih  boyunca  kullanılmış  İşkence  aletlerinin 
yer aldığı   Müzede  Ortaçağ'dan  kalma  giyotin,engizisyon  sehpaları  ve kafatası  kırıcılar bulunur.


Yıllardan bu yana kullanılan  İşkence  aletlerinin  sergilediği  müze olarak  karşımıza  çıkan  iş 
kence  müzesine   giriş  ise  oldukça  uygun fiyatlar  ile  sunuluyor. Kişi başı  7.5 Avro  karşılıgında ziyaret edebileceğiniz  bu müzeyi  aynı  zamanda  saat 10 ile akşam  11 arası  gezebiliyorsunuz. Bu müze sizleri  oldukça  korkutacak ve aynı zamanda  şaşırtacak  çünkü  hiç aklınıza  gelmeyen  birçok  işkence  aletlerini  Bulabilirsiniz  Amsterdam müze  resimleri 
sizlere  az çok  fikir veriyor  olacaktır.


HEİNEKEN    BİRA  MÜZE
Amsterdam  müzelerine  bir diğer örnek  ise yine benzeri olmayan  farklı bir  alan  bira  müzesi karşınıza çıkıyor.  Özellikle  biranın  hem aşamalarını  görüyor  ve bira hakkında  merak edilen her şeye ulaşmış  oluyorsunuz.

Heineken Experience  Amsterdam'da yer alan  tarihi bira fabrikası  ve ziyatretçi  merkezidir.
1867'de  Heineken  Bira Fabrikası  olarak yapılan  bina  1998'de daha  büyük  bir yere 
taşınana kadar  burada  hizmet vermiş.  Üzerinde  adınızın  yazdığı  bir  yere  taşınana kadar burada hizmet  vermiş  Üzerinde  adınızın yazdığı  bir  Heineken şişesi satın  alabiliyorsunuz ve  köylü  olarak  görüneceğiniz  videolarda  yer alıp  bunları  istediğiniz  kişiye  mail yoluyla gönderebiliyorsunuz.

ANNE  FRANK  MÜZESİ
Özellikle  edebiyata düşkün  olan  herkesin  mutlaka  uğramak istediği  müzelerden  birine ev 
sahipliği  yapan  Amsterdam  bu kez de Anna  Frank'ın  kitaplarını  yazarken  bulunduğu  evi hemde  kitaplarına  konu  olan  bu evi  müze  haline çevirmiş ve gelen ziyaretçilere en doğal hali ile sunmayı  hedeflemiş.  


Giriş ücretleri  ise  yine  oldukça  makul  tutulmuş  Anne frank  house  müze  girişi büyükler için  9 Avro  18 Yaş  altı  herkes  içinse  5 Avro olarak  fiat tesbit edilmiş

DAHA FAZLA GÖRSEL İÇİN.. TIKLAYIN.


Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020