Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

18.7.15

0
Fly Board ve Suyun Gücü


PİLAJLARIN GÖZBEBEĞİ ve TURİSTLERİN TEK EĞLENCESİ  FLYBOARD

2012 den itibaren dünyanın belli başlı turizm merkezlerinde başlayan FlyBoard modası, bizim sahillerde de boy göstermeye başladı. Özet olarak PlyBoard, su gücüyle insanların havaya fırlatılması şeklinde tarif edilebilir.


Fransa’da su sporlarıyle yakından uğraşan Franky Zapata tarafından 2011 yılının baharında tasarlanan ve zaman içinde geliştirilerek 2012 yaz sezonunda piyasaya sürülen PlyBoard, kısa zaman içinde, ilk defa Fransa, İtalya ve İspanya olmak üzere dünyanın çeşitli turizm merkezlerinde kullanılmaya başlamış ve 2500 adet satışıyla emeğinin karşılığını Zapata’ya vermiştir.Fransız “Institut National de la Propriete Industrielle” INPI (Ulusal Sanayi Patent Enstitüsü) kurumundan, buluşunun Patent hakkınıda almış durumda Franky Zapata.

TEKNİK AÇIKLAMASI :
FlyBoard 3 ana bölümden oluşmaktadır, bunlardan :


  1. Hortum : Sistemin kapasitesine göre 18 ila 30 m, uzunluğunda 10-15 cm. çapında, yüksek basınca dayanıklı, özellikle Aliminyum alaşım+Plastik ten imal edilmiş,

2. Fly Board (Uçan Tahta) : Üzerinde ayak bağları, su püskürtme boruları 
bulunan taşıyıcı platform,


  1. Güçlü tekne : Basınçlı suyu ve hareketi sağlamak için kullanılan en az 100 HP gücünde Jet Ski veya Hison serisi Jet tipi tekneler.
Hortumun bir ucu platformdaki su püskürtücü borusunun girişine, diğer ucu Jet Ski’nin arkasındaki pompa görevi yapan güçlü fan’ın çıkışına bağlanır.

Tekne hızlı bir şekilde hareket ederken, pompa girişinden hortuma doğru giden suyun basıncı, fan ile yüksek seviyede artırılarak püskürtme borusuna gelir ve buraya gelen basınçlı su, hortuma ve boruya göre daha dar bir püskürtme memesi ile dışarıya püskürtülür ve jet motoru esasına göre püskürtülen suyun gücü, üzerinde sporcunun bulunduğu FlyBoard’ı ortalama 16 m.ye kadar havada tutar.

Bundan sonraki gösterinin güzelliği sporcunun ustalığına ve maharetine bağlıdır ve sporcu uzaktan kumandalı bir elektronik kit ile, suyun basıncını, teknenin hızını ve gaz pedalını kontrol altında tutabilir, kendi fiziki durumuna göre ayarlayabilir.             

FlyBoard sisteminin tamamı dışarıdan ithal yolu ile alınabildiği gibi, ülkemizde de bazı firmalarca imal edilmektedir ve püskürtme sayılarına göre(Tekli-Çiftli-Dörtlü) fiatları tekne hariç 10 bin TL.dan başlamaktadır.

VİDEO


DİĞER RESİM ve VİDEOLAR İÇİN .. TIKLAYIN.
Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020