Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

21.6.15

0
VİDEO. Kediler ve köpekler


SEVİMLİ DOSTLARIMIZ İÇİN HAZIRLANMIŞ GÜZEL VİDEOLAR

Miniklerden Yatak Kavgası
İkiside yavru ikiside akıllı vede inat. Yavru kedi almış köpekçiğin
yatağını, uzanmış keyfi yerinde. Yavru köpek yatağı için çırpına dursun onun umurunda bile değil.
Sadece patisi ile korkutma derdinde.
İZLEYİN.
Konuşan Kedi
Kedicik birşeyler dermi demezmi, konuşurmu konuşmazmı kesin bilinmiyor ama konuşan kedi demiş videoyu çeken bizde kabul dedik.
İZLEYİN.

İp Atlayan Köpek
Samantha Valle'nin dünyaca meşhur akıllı köpekleri şimdide bir 
ip atlama gösterisinde, üstelik seyircisiz.
İZLEYİN.

                                                     ***********************************

Paygamberimizin (s.a.v) hayvanlar hakkındaki düşüncelerini, onlara karşı duyduğu sevgi ve merhamet duyguları ile islamın hayvanlara bakışını Büyük İslam Alimlerinden dinliyelim :


Kedi beslemek sünnettir.
Hz. Muhammed(s.a.v). Uhud seferinde, ordunun önüne yavrularını emziren bir kedi çıkınca, kedinin başına ezilmemesi için bir nöbetçi dikip koca bir orduyu o kedinin etrafından dolaştırmış. 

Seferden döndüğünde o nöbetçiden kediyi istemiş ve sahiplenerek adını Müezza koymuş. Siyah beyaz bir Habeş kedisiymiş Müezza. Ağzının içinde üst damağında lekeleri varmış. Bu sık rastlanmayan damağında leke olan kedilerin Müezza'nın soyundan geldiği kabul edilir. 
Müezza, muhtemelen bir sokak kedisiydi ve Mekke'nin sıcak kavurucu çöl sokaklarından Hz. Muhammed'in ilgisi ile kurtulmuştu.

Hz. Muhammed, kedisi Müezza'yı o kadar çok severmiş ki, Müezza bir gün sedirde oturan Hz. Muhammed'in giysisinin ucunda uyuya kalmış. 
Her kedi dostu gibi uyuyan bu güzelliğe kıyamayan Hz. Muhammed, Müezza'yı uyandırmaktansa giysisinin ucunu usulca keserek kalkmayı tercih etmiş. 

Hz. Muhammed, kedisi Müezza içtikten sonra kapta kalan su ile abdest alacakken Sahabe-i Kiram Ebu Nuaym "Ya Resul o sudan kedi içti" deyince, Resulullah "Onlar en temiz ağıza sahiptirler" buyurmuş ve abdest almıştır (Hadisi NakledenPeygamberimizin eşi Hz. Aişe).

DİP NOT : Diğer islam toplumlarından pek beklentimiz olmadığı için, kendi ülkemizdeki din adamlarına sesleniyorum.
- Gün geçmezki basın organlarında dinimiz hakkında demeçleriniz çıkmasın, özelliklede kadınlar üzerine, sanki biz erkeklere vazife verilmiş gibi, yok şöyle giyinin yok buranız görünmesin, saçınızın bir teli dahi sıralanır gider, yada yok sakız oruç bozarmı, yok denize oruçlu girilirmi bu konudada bir sürü soru cevap, hiçbirinin net cevabı Kuran'da olmadığı halde;
- Ozaman neden hayvan hakları konusunda demeciniz olmaz, niçin sokak hayvanları konusunda bir söz etmezsiniz, neden özellikle Peygamberimizin çok sevdiği kediler hakkında konuşmazsınız, yada cuma veya diğer günlerde camilerde müminleri bu konuda aydınlatmazsınız, 
- Sahipsiz biçare sokak hayvanlarından bir tanesinin dahi olsa canını kurtarmak sevap değilmidir sizce yada kişi olarak mutlu kılmazmı sizleri, kadınların kapanmasından can kurtarma işlevi dahamı önemsiz size göre.
- Her cami önünden geçişte kesin olarak kapı yakınındaki duvarda asılı ilan tahtalarına göz atarım ve okurum, genelde "Ey insanoğlu bu gün insanlık için ne yaptınız" der, bir günde bir kere olsun bu cümleyi hayvanlar için kullanmazlar, neden, onlar Allahın yarattığı acıyı ve ölümü bilen, korkan canlılar değilmi, onları insanlar korumazsa kim koruyacak, kitapta yok diye yapılmayacak diye kayıtmı var.Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz!
Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020