Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

15.5.15

0
Payogasta (Payogastille) / Arjantin


ARJANTİN'in ORTA KESİMİNDE ÇÖL ORTASINDA BİR KENTİ ANDIRAN PAYOGASTA

Genelde kentler yada yöreler, bölgeler olumlu ve üstün özellikleri sayesinde gündeme gelir, gündemde kalır ve basının, sanal alemin yada sosyal paylaşım sitelerinin sayfalarında manşet haber olarak yerini alır.Konumuza esas olan Payogasta ise tam bunun tersine olumsuz yanları ile gündeme geliyor ve bu olumsuzluk ona hatırı sayılır bir turizm geliri sağlıyor.Payogasta (Payogastilla) Arjantin'in orta kesiminde bulunan Salta Eyaleti sınırları içinde ve sadece 400 nüfuslu bir belediyelik, bir köy yada kasaba. Yörenin özelliği doğanın resmen katledilmişliği , sanki atom bombası atılmışda her taraf yakılmış, yıkılmış ve sonradan önemli ve turistik sayılabilecek binaları restore edilmiş, sokakları, arazileri, bomboş bir kent.

Etrafında 4500 metreye kadar yükselen kıraç tepelerin yer aldığı bölge bakır madeni bakımından zengin sayılır. Bölgenin olumsuzluğuna katkı veren diğer bir olgu ise depremdir ve kırılabilir fay hatları üzerindedir. 

Çok eski çağlardan beri deprem meydana gelmiştir ve günümüzde de devam etmektedir, deprem yoğunluğu 40 yılda bir olarak  saptanmıştır. 84 Yıl önce meydana gelen 1930 depremi (6.4) , 66 yıl öncesi meydana gelen 1948 depremi (7.0) ve 5 yıl önce meydana gelen 2010 depremi (6.1) gibi.Bölgenin tüm bu olumsuzluklarına karşın özellikle yakın kentlerde ve bölgelerde (Salta Eyaleti) turizm amaçlı irili ufaklı 265 rakamına ulaşan oteller yer alır ve doluluk oranlarıda memnun edicidir.

Payogastille ili ilgili İLGİNÇ Resimler için.. TIKLAYIN.Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz!
Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020