Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

4.5.15

0
Orta Çağda İşkenceler


ORTA ÇAĞDA İNANILMAZ İŞKENCELER ve İŞKENCE ALETLERİ


Özellikle Rönesans öncesi, tüm Avrupada söz sahibi olan ve oldukça yüklü menkul-gayrimenkul servete ve güce sahip olan kiliseler, ellerindeki bu zenginliği vede gücü kaçırmamak için dini bahane ederek olmadık işkence usullerine el atmış, engizisyon mahkemeleri aracılığı ile halkı sindirmek için elinden gelen baskıyı esirgememiştir.

Arada ortaya çıkan ve hıristiyanlığın zenginlik ve baskı aracı olarak kullanıldığını, mevcut yönetimlerin, kilise korkusu yüzünden seslerini yükseltemediğini söylemiş ve halkı bilinçlendirmeye doğru yöneltmek için, incilin esas anlamına uygun şekilde uygulanması gerektiğini söylemiş iselerde, incilin bir harfinin dahi değiştirilmesine izin vermeyiz,(Günümüzde aynı şekilde Kuran'ın bir harfini dahi değiştirtmeyiz diyen islam ulemaları gibi) bunu isteyenler dine, topluma nifak sokan şeytanlardır diyerek engizisyon mahkemeleri devreye sokulmuş ve aydınlanmaya ve aydınlatmaya çalışanlar en ağır cezalara çarptırılmış ve umulmadık acı çektiren işkencelerle öldürülmeleri sağlanmıştır.


Aşağıda, tarihsel olaylar hakkında söz sahibi olan web sitelerinden (website explaining historical events) derlediğimiz orta çağ Avrupası'nda kullanılan işkence aletlerinden bulabildiklerimizi sizlere sunuyoruz.

Dünyadaki semavi dinlerin mukaddes kitaplarında açıklandığı, bu kitaplardan birisi olan islam dininin mukaddes kitabı olan Kuran'ında söylediği gibi (Ne söylediğini sadece kendilerini alim olarak adlandıran birtakım insanların açıklamalarına bakarak kabul ediyoruz, çünkü kutsal kitabın anladığımız dille yazılması ve okunup anlaşılması, aynen ortaçağ kilise papazlarının yasaklamalarına benzer şekilde kanunen olmasada fetvalarla yasaklanmıştır) Tanrı, "biz insanoğlunu, dünyanın tüm canlılarından üstün meziyetlerde ve özelliklerde yarattık" demiştir.
Ancak aşağıdaki insanın insana yaptığı işkenceleri görünce, şayet Tanrının dünyada en yüce canlı olarak yarattığı insan ve insanlık bu ise vay halimize demekten başka elimizden birşey gelmiyor.

İşkence Aletleri ve İşlevleriMEDİEVAL TORTURE CİHAZLAR : Meme Ripper yada Örümcek
Rönesans öncesi Hıristiyan dünyasında, kadınlara bakış açısı,  günümüzdeki İslam aleminin kadınlara bakış açısı ile hemen hemen aynı olduğundan, namusu kirlenen kadınların göğüslerine yapılan bir işkence türü. Namusu kurtarılacak kadının göğüsleri parçalanırken kan kaybından dolayı kadın acı içinde yaşama veda eder.
İslam dünyasında bu işkencenin karşılığı recm dir ve kadın omuzlarına kadar toprağa gömülür, topraküstünde kalan başı, ağzından salyalar akan canavarlaşmış alçak insancıklar tarafından taşlanır, kadın ölür ve namusu kurtulur.
TESTERE :
Hangi tür suçlar için uygulandığı belirtilmemesine rağmen , cinsellik içeren suçlulara uygulandığı olasıdır. Suçlular tahtadan yapılma sehpaya bacaklar açık vaziyette ayaklarından asılır ve çift taraflı odun testeresi ile ayak tarafından başlamak üzere yavaş yavaş acı çektirerek vücut ikiye ayrılır ve kafatasında son bulur.
Amaç, beyin ölümü gerçekleşmesi en sona bırakılarak suçlunun tüm işkence acısını tam olarak hissetmesidir
ULTİMATE İŞKENCE CİHAZLAR : Rack
Ortaçağ Avrupa’sının sık kullanılan işkence cihazlarından birisidir, iki tarafında elle çevrilir makaralar bulunan bir sahpadır. Suçlunun el ve ayakları bu makaralara sarılan iplere bağlanır ve makaralar ağır ağır döndürülür, vücudu   uzatılan kişinin organları parçalanacağından acı içinde ölür.

AĞRILI İŞKENCE CİHAZLARI : Diz Splitter
Özellikle İspanya Engizisyon mahkemelerinin karar verdiği bir işkence türü. Vücudun çeşitli yerlerine uygulanabildiği gibi en çok dizlerde uygulanırdı, karşılıklı uçları sivri kalın çivilerin bulunduğu iki tahta arasına alınan organ, yandaki sonsuz vida ile sıkıştırılarak dizin kırılması vede kasların parçalanması sonucu suçlu kan kaybından acı içinde ölür.

KAFA KIRICI :
Adı üstünde, kafa tasının parçalanmasıyle suçlunun acı içinde ölmesi sağlanır. Çene altı ile baş üstüne yerleştirilen alet, sonsuz bir vida ile sıkıştırılır ve kafa tası yavaş yavaş feci şekilde parçalanır.


TAKERLER : 
Ortaçağ Avrupa’sında özelliklede Almanya’da en çok kullanılan işkence aletlerinden birisi. Kurban ahşap bir teker üzerine çarmıha gerilir gibi kolları, ayakları açık şekilde yatırılır, el ve ayaklarından bağlanır. Önce vücudu kızgın demir maşalarla dağlanır, ardından ise balyozlarla organlar parçalanır, kişi ölünceye kadar halkın (tabi bu sürüye insan denilirse) gözleri önünde işkenceye devam edilirdi.

AHŞAP AT :
İspanyol eşeği yada midilli atına benzer ahşaptan yapılma bir işkence aleti. Ortaçağ boyunca sık sık kullanılan özelliklede Amerika Kıtası sömürgecilik döneminde isim yapmış son derece acı verici bir alet.
İç taraflarında keskin metal bıçaklar bulunan üçgen biçiminde kesici bir demir parça ve ayaklarına ağırlık bağlanmış suçlu üçgen demir çerçeve içinden sarkıtılır, ağırlıkla aşağı inen kurbanımızın vücudu kesilmeye başlar, duramazda, çünkü ayaklarına bağlanan ağırlıklar onu aşağı çeker.
JUDAS CRADLE :
Tahta ata yada Yahuda usulü beşiklere benzer bir işkence aleti. Özellikle İspanyol engizisyonu zamanında kullanılırdı, suçlu iblerle el ayaklarından bağlanır, ayrıca beline geçirilen demir çemberde yere paralal olarak bağlanır ve komple bırakılır aşağı doğru. Aşağıda bulunan ucu sivri ve keskin piramit metalin üstüne düşürülen kurban kan kaybı ile yavaş yavaş acı içinde ölür.
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz!
Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020