Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

23.4.15

0
Bir Yıl Daha Tecrübe KazandıkBİR YAŞ GÜNÜ KUTLAMASIMI YOKSA BİR YAŞ GÜNÜ HÜZNÜMÜ

Bir yaş günüde böyle geçti, dostlarımın doğum günlerini hatırlar, kutlamaları yaparken kendi doğum günüm aklımın kenarından bile geçmez, daha doğrusu pek önemli görmediğim için hatırlamam, ama dostlar hatırlatır sadece.

Örneğin başta " https://www.google.com.tr/ " nin Google açılış sayfasındaki Doodle siyle, sahibi ve yöneticisi bulunduğum "Özgürce PAYLAŞIM" ( http://www.alp-web.com/ ) sitesi ile doğan ilişkiden dolayı doğum günümü kutlaması, yakınlarımın ve dostlarımın ise sosyal iletişim ağları üzerinden kutlamada bulunmaları gibi.Doğum günü kutlamaları bazı yaş grupları için adeta bir tezatlar manzumesi halini alıyor bana göre:
- Çocukluk devresinde doğum günleri iple çekilir adeta, neredeyse doğum günlerini her ay kutlamak isterlerki bir an önce büyümüş olsunlar, başlarına ne işler açılacağından habersiz, bu dünyada bizde varız demek için, bu bağlamda onlara hak vermemek elde değil.


- Gençler ve orta yaşa doğru yaklaşanlar ise herne kadar çocuklar kadar olmasada yılların biraz daha hızlı geçmesini dolayısıyla sık sık yaş günlerinin kutlanmasını arzu ederler. Neden olarak da çalışanların emeklilik istekleri, çocuklarının geleceğini görmek istemeleri, iş sahiplerinin ise hedefledikleri doruklara bir an önce varma arzuları, onlarada hak verilebilir.- Düne kadar 35 , günümüz dünyasında ise 50 yıllık bir ömrün yolun yarısı sayılan rakamı bulanlar ve geçenler için yaş gününü kutlamak , sevinmek , partiler düzenlemek tam anlamıyla tezatlar yumağı. Bu grupta olanlar dan emekliliği bekleyenler emekli olmuştur yada olmak üzeredir, çocukları yetişmiş evlenmiş yada iş sahibi olmuştur, özel sektörder ise kendisi zaten ulaşacağı doruk noktasına ulaşmıştır yada ulaşmak üzeredir, işlerini yavaş yavaş gençlere devretmek üzeredir, dolayısıyle pek aceleleri yoktur.Üstelik yolun yarısı olan rakama ulaştıklarından, bulundukları nokta merdivenin en üst basamağıdır ve geri dönüş aşağıya doğru başladığından, zaten hızlıdır, basamakları nasıl indiğinin farkında bile değildir bunun için hızlı gelmeside istenmez ama bu nlar yinede doğum günlerini neşe içinde kutlamaya bayılırlar.
Sanki yaşam, onlara göre inişde frene basmış duraklıyor, oysaki yaşam denen kavramın zaten freni yoktur ve zaman içinde iniş hızı dahada artar.Bu son grupta olanlardan ben ve benim gibi uçlarda gezenler ve sıradan sosyal yaşama aykırı olan tipler ise hernekadar, dostlardan gelen kutlamalara  karşı duyarsız kalmazlar, kendilerine değer verilmesinin vede hatırlanmaların verdiği  memnuniyeti içten, samimi duygularla ifade eder ve bunu iletirler.
Kendilerine kalsa umurlarında bile değildir doğum gününün gelip gelmediği, onları memnun eden, sevindiren olay ise yaş gününün gelmesi değil, her yıl 365 günlük bir tecrübe kazanmaları ve geçmişteki bilgilerinin ne kadarda az olduğunu farkederek, yeni yeni bilgileri öğrenip beyinlerine yüklemektir. 

Tüm bu gerçeklere rağmen yinede biz, teamüllere, geleneklere uyalım ve doğum tarihlerini bildiğimiz yada bilmediğimiz tüm dostlarımızın doğum günlerini zamanı gelmeden önce kutlamış olalım.
Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020