Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

15.3.15

0
Köpeğini Sokakta Bırakmadı


EVSİZ ADAM "KÖPEĞİMİ SOKAKTA BIRAKIP GİTMEM" DEDİ


ABD nde sokaklarda köpeği ile birlikte yaşayan evsiz, barksız adam gibi bir adam, havaların soğuması nedeniyle sosyal güvenlikçilerce sığınma evine davet edildi. Ancak Bernard Holland adlı adam “ Oreo olmadan hirbir yere gitmem, onu sokakta bırakamam” dedi, Oreo adamın sokaktaki tek dostu sokak köpeğiydi.


Bernard Holland 53 yaşındadır ve İndianapolis'in doğusunda evsizlerin barındırıldığı bir bölgedeki çadırında arkadaşı ve dostu kendisi gibi sahipsiz Orea adlı sokak köpeği ile birlikte yaşamaktadır.


Holland yalnız değildir, gerek İndianapolis, gerek diğer kent ve eyaletlerde yani tüm ABD nin hemen hemen her köşesinde kendisi gibi evsiz, barksız yüzlerce, binlercesi zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmektedir.


Hemen hemen hepsininde yanında aynı kaderi paylaşan kimsesiz kedi, köpek gibi dost ve arkadaş edindikleri yiyeceklerini paylaştıkları sahipsiz sokak hayvanları bulunmaktadır.


Sonbahar sona ermek üzeredir, havalar soğumaya başlamış, ABD nin meşhur soğukları kendisini göstermeye başlamıştır.
Termometreler sıfırın altını gösterdiğinde özel veya kamu Sosyal Bakım ve Sığınma Evlerinin ekipleri kent yada eyalet çapında kışı geçirecek mekan bulamayan evsizlerin yanına giderek onları geçici olarak misafir etmek üzere davet ederler.


Bu Sosyal yardım kuruluşlarının biriside halktan topladığı yardımlarla faaliyetini sürdüren ve İndianapolis'de oifisi bulunan "Horizon House" dir.
Horizon ekibinden Görevli Mary Stickelmaier çadırlarda yaşayanlarda tarama yaparken Bernard Holland'a rastlar ve ona bu havada çadırda kalamayacağını söyliyerek sığınma evine davet eder.

                                Horizon House Giriş Kapısı

Sığınma evleri içinde her türlü konforun bulunduğu süper üstü villa tipi yapılardır ve tüm evsizler bu mekanlarda soğuk kış günlerini rahat bir şekilde geçirirler.

                                 Horizon House Dinlenme ve Yemek salonu

Holland kendisine gelen davete sevinir, kışın ayazının, soğuğunun iliklerine kadar işlemesinden kurtulmuş olacaktır ama kader arkadaşı Orea adlı köpeğini tek başına soğuklarda sokakta bırakmayı asla düşünmez ve daveti nazikçe redederek kışı çadırda geçirmek istediğini söyler.
Bunun üzerine görevli Mary, çare arar ve sadece kış mevsiminde bir köpeği geçici olarak misafir edebilecek bir barınak bulmak üzere yerel gazetelere ilan verir.

                                Wigglebutt Doghouse Köpek Barınağı Giriş

Verilen ilana yine İndianapolis'de faaliyet gösteren, en az insanların barındıkları Sosyal evler kadar lüks, temiz ve kalite belgeli bir Köpek Barınağı olan Wigglebutt Doghouse'den olumlu yanıt gelir.

                                Wigglebutt Doghouse Köpeklerin dinlenme salonu.

Wigglebutt yetkilileri köpeği kabul edeceklerini bildirir ve getirilmesini söyler, aynı zamanda Holland ile Orea arasındaki dostluktan etkilenmiş olacaklarki Bernard Holland' ada Part-Time (Yarım gün) çalışmak üzere iş verirler.

Holland ile sevimli köpeği Orea istedikleri zaman buluşacaklar, oynayacaklar ve çifte mutluluğun tadını çıkaracaklar artık.

Holland'da Orea da çok mutludur, rüyalarında dahi göremiyecekleri bir yaşam içinde buldular kendilerini.


Onlar erdi muradına, biz çıkalım kerevetine değil, darısı tüm dünyadaki evsizlerin, tüm sahipsiz hayvanların başına diyelim.
Bu arada pek umudum olmasada böyle güzelliklerin, böyle mutlulukların, ne yazıkki hayvanlara mesafeli yaklaşan başta ülkemiz olmak üzere tüm islam aleminde de görülmesi.

Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020