Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

29.3.15

0
Dünyanın en pahalı 10 Yolcu Gemisi


DÜNYANIN EN PAHALI 10 YOLCU GEMİSİ (CRUİSE SHİPS)

Genellikle turizm amaçlı kullanılan ultra lüks dev yolcu gemileri, uluslararası hizmet sunarlar ve belirledikleri ülkelere, limanlara dönüşlü sefer yaparlar. Gemiler herhangi bir devlete ve şirkete ait olabilir ama, dünyada sahili ve limanı bulunan her ülke insanına hizmet verir, yeterki ücrette anlaşın ve ödemede bulunun.

Dünyada yolcu yada seyir gemisi anlamına gelen Cruise gemileri ile seyahat oldukça rahattır, keyiflidir ve hiç yorgunluk çekmeden dünyanın 5-10 ülkesine ait liman veya liman kentlerini, sözleşmede varsa başka kentleride rahatlıkla görebilirsiniz.

Gemiye adım attığınız an krallara has bir karşılama ve konforlu yaşama girmiş olursunuz. Bavulunuzu giriş kısmında yetkililere teslim edersiniz, dönüşte ise aynı yerde teslim alır gemiyi terk edersiniz. Size düşen görev sadece bavulunuzu kapatmak ve kamara kapısı önüne bırakmaktır. Girişte görevliler eşyalarınızı alır kamaranıza götürür, çıkışta ise aynen kapı önünden alır gemi çıkışına getirir. Bir denemeye ne dersiniz diyeceğim ama ücretleri görüp limandan geri dönmezseniz tabi.

Buyurun izleyin dünyanın en lüks ama en pahalı Cruis gemilerini.

10. MS Liberty of the Seas


İlk adı "Seas Endeavour" olan geminin adı 2007 yılında "Liberty Of The Seas" şeklinde değiştirilmiş ve Royal Caribbean İnternational Şirketinde, Freedom(Özgürlük) sınıfı Cruise gemisi olarak servise girmiştir.
MS.Liberty gemisi, kardeş gemi olan "Freedom Of The Seas" ile birlikte Finlandiuya'nın Turku sahil kentinde bulunan Aker Finnyards Tersanelerinde imal edilmiş ve 18 ayda sefere hazır duruma getirilmiştir.
Yolcu kapasitesi 3634 kişi olan geminin mürettebatı ise 1360 kişidir. ÜCRET : $800

9. MS Freedom of the Seas (Özgürlük)


Liberty Cruise gibi aynı tersanede imal edilen (2006) yine aynı işletici firma olan Royal Caribbean İnternational tarafından işletilmekte olan geminin yolcu kapasitesi 3634, mürettebatı ise 1300 kişidir.
Gemi, 2009 yılında imal edilen  Oasis sınıfından önceki en büyük tonajlı yolcu gemisi sayılmaktadır.
 ÜCRET : $800    Daha Detaylı Bilgi için.. Tıklayın.

8. MS Independence of the Seas (Bağımsızlık)


Nisan.2008 de hizmete giren, 4370 yolcu kapasiteli ve 1360 mürettebatı bulunan Intependence Cruise gemisi, Royal Caribbean International Cruise Line tarafından işletilmektedir ve Freedom (Özgürlük) sınıfına dahildir. Diğer kardeş Özgürlük gemileri gibi Finlandiya/Turku Aker Finnyards tersanesinde imal edilmiştir.
154.407 Gros ton, 339 m. uzunluk ve 40 km/h hıza sahip olan gemi Southampton/İngiltere ile Fort Lauterdale/Florida arasında çalışmektedır. ÜCRET : $828

7. Norwegian Breakaway


Norveç "Kopan Norwegian Cruise Line" tarafından işletilen Norwegian Breakaway Cruise gemisinin ilk çelik saç kesimi 21.Eylül.2911 günü "Papenburg Meyer Werft" tersanesinde gerçekleşmiş, ikinci etap imalatı ise Germany.She tarafından tamamlanmış ve gemi 25.Nisan.2013 tarihinde teslim edilmiştir.
144.017 Gros tonluk geminin yolcu kapasitesi 4000 olup, kamaraların çoğunluğu çift kişilik olarak dzayn edilmiştir. 1024 Adet çift kişilik ve 239 adet suit odaya sahiptir. ÜCRET : $840


6. Queen Marry 2 (Kraliçe)İngiliz Donanmasında görevli Stephen Payne ve donanma mimarlarından oluşan ekip tarafından tasarlanan gemi, 2003 yılında Fransa Chantiers de l'Atlantigue tersanesinde inşa edilmiştir. 148.528 Gros ton ile Royal Ceribbean International'den (154.407 Gros ton) sonra ikinci büyük yolcu gemisi durumundadır.
ÜCRET : $880

5. Disney Dream (Rüya)


"Disney Cruise Line" tarafından işletilen Disney Drame, 129.690 Gros ton brüt tonajı, 339.2 m uzunluk ve 42 m. genişliği ile aile içinde bulunan Disney Magic ve Disney Wonder cruise gemilerinden %40 daha büyüktür ve max. 4000 yolcu kapasitesi ve 1458 mürettebatı vardır. Ayrıca 1250 adet çift kişilik odaya sahiptir.
ÜCRET : $900

4. Disney Fantasy


Disney Fantasy yapı olarak 130.000 GT brüt tonajı, 340 m. uzunluk ve 42 m. genişliği ile Disney Dream'ın hemen hemen aynısı sayılır. Bu gemininde 1250 adet çift kişilik odası vardır.
Tek farkı Fantasy gemisine, denizde ilk su coaster ve popüler Aquaduck dahil edilmesidir.ÜCRET: $940

3. Norwegian Epic (Destan)


Fransa STX Europe Chantiers de l'Atlantique tersanesinde imal edilen Norwegian Epic, "Norwagien Cruise Line" ye ait bir cruise gemisidir ve firmanın F3 projesi kapsamında inşa edilmiş olup brüt tonajı 155.873 Gros ton dur.
Bu brüt tonajı ile diğer iki büyük gemiyi geride bırakarak, dünyanın en büyük gemisi unvanını kazanmış ve mega sınıfında bir gemi olmasını sağlamıştır. ÜCRET : $1200

2. MS Oasis of the Seas


Dünyanın en lüks ve aktiveleri bakımından en fazlasına sahip olmasıyle isim yapmış bulunan MS Oasis Of The Seas bir Royal Caribbean International Cruise gemisidir.
Gemide konfor bakımından yok yok, güvertede denize nazır gezinti yerleri ve yataklı yataksız balkonlar, iki katlı Loft Suit, Lüks Suit, bir Zipline, bir kumarhane, bir minyatür Golf Sahası, bir Kataoke Kulubü, birden fazla Gece Kulubü, çeşitli Barlar ve salonlar, Komedi Kulubü, 5 adet Yüzme Havuzu, Voleybol ve Basketbol sahaları, Tema Parkları ve çocuklar için Kreşler.

Geminin iç dzaynının çoğunluğu Muralist Clarissa Parish tarafından dekore edilmiştir. Eğlence Tümleşik, atletik ve eğlence aktiviteleri, "Mahaleler" olarak adlandırılan yedi temalı alanlara, tema parkı planlamalara benzer düzenlemeler yapılmıştır. ÜCRET : $1400

1. MS Allure of the Seas


Tasarım bakımından kardeşi MS. Oasis ile aynıdır, bununda dekoru Clarissa Parish tarafından yapılmıştır. Çelik gövdesi ağırlı 54.000 ton olan MS. Allure nin brüt tonajı 225.282 Gros tondur.
Konfor ve Aktiviteler bakımından kardeşi Oasis ile aynıdır, fazlalık olarak denizde ilk Starbucks Kahve Dükkanı , 2 Katlı Dans Salonu , 1380 kişilik Tiyatro salonu , bir Buz Pateni Pisti , 7 adet ayrı Mahalleler ile 25 türde yemek çeşitleri yer alır. ÜCRET : $1500

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyanın en pahalı 10 yolcu gemisi
Dünyanın en büyük ve lüks yolcu gemisi
Kayalara çarparak batan İtalyan gemisiNorveç'de kış mevsiminde üşüyen çocuğa yardım görüntüleri

Dünyada en çok ziyaret edilen 10 mekanDünyada ilk 10 a giren üniversiteler


Fransız SS Normandie Yolcu Gemisi Yangına Teslim-1942Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020