Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

22.12.14

0
Televizyonda HD Özelliği


Televizyonlarda HDTV – HD Ready – FULL HDTV Özellikleri

Hızla ilerleyen iletişim teknolojisi , Blu-ray ve HD-DVD gibi yüksek çözünürlüklü formatların piyasada oluşmasını sağlamış , bu nedenle de dijital TV yayınları HD özellikli yüksek çözünürlüğe doğru dönüşmeye başlamış , dolayısıyle de izleyicilerin TV yayınlarını daha kaliteli bir şekilde izlemelerine önayak olmuştur.


Ancak standart renk , kontrast gibi ayarlarla kaliteli bir görüntü elde etmek hemen hemen mümkün değildir bu özellikteki yayınlarda.
Bunun için Plazma ve LCD TV üreticileri , HD özellikli yayınları daha net alabilecek HD (High Definition) özellikli TV alıcı cihazları üretmeye başlamış ve piyasaya sürmüştür.


Yüksek çözünürlüklü yayın ve içerikler henüz piyasada tam oturmamasına rağmen , kelimenin tam anlamıyla izleyiciler, daha önceleri hiç karşılaşmadığı kaliteli ve net bir görüntüye kavuşmuştur.
Daha fazla değerde pixel ihtiva eden görüntüyü ekrana sığdırarak , görülmemiş bir derinlik , keskinlik ve olağan dışı güzellikte renkler elde edilmektedir.

Yüksek çözünürlülük yeteneği , TV yayıncılığında Renkli yayına geçişten itibaren çağ sayılabilecek en büyük atılım olarak görülmekte , yapılan çalışmalar ve göstergeler en geç 1-2 yıl içerisinde ülkemizde daha çok HD özellikli yayınlar ve içeriklerin oluşacağını ortaya koymaktadır.


Böyle hızlı bir gelişmeye ayak uydurmaya çalışan kullanıcılar , teknolojinin bu getirisinden yararlanmak için TV alırken çok dikkatli olmak zorundadırlar çünkü prospektüslerinde HD ibaresi bulunan her TV alıcı cihazı , istenilen düzeydeki yüksek çözünürlüklü görüntüleri tam anlamıyla alamaz.
Genelde HD özellikli cihazların teknik detaylarına inildiğinde üç türlü özellik göze çarpar, bunlardan birincisi "HD Ready" ikincisi "HDTV" üçüncüsü ise "Full HDTV" dir.


HD Ready özellikli TV cihazları , HDTV cihazlarından farklıdır ve HD teknolojisi içerisindeki 720 px ve 1080 px çözünürlüğündeki yayınları görüntüleyebilirler ama bu görüntüler kendi görüntü kalitelerine göre olur , yani bu cihazlarda "High Definition" görüntüler için alıcı entegre yoktur.
Tam olarak HDTV kalitesinde görüntü verebilmesi için dışardan özel Decoder yada Anten takılması gerekmektedir, bundan dolayıda fiatları ucuzdur.


Gerçek HDTV cihazlarında High Difinition alıcı entegresi vardır ve bu cihazlar 1024 x 1024 – 1024 x 1080 – 1024 x 768 – 1280 x 768 ve 1366 x 768 px çözünürlüğündeki yayınları rahatlıkla görüntüler.

Ancak standart HD yayınlarını alabilen bu cihazlar , daha sonraları gelişmiş olan Blu-ray 1080 px ve daha yüksek kalitede DVD ler için pek randuman gösteremez , bu yayınları kaliteli bir şekilde görüntülemek için ise 1920 x 1080 px özellikli "Full HDTV" cihazlar gerekmektedir.
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz!
Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020