Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

23.11.14

0
İnanılmaz Bir At kurtarma ve İnsanlıkBİR AT KURTARMA , İNANILMAZ AŞK ve İNANILMAZ İNSANLIK

Fedakar dost Bayan Graham , GEL-GİT Olayı dolayısıyle bataklık gibi çamur içinde kalan çok sevdiği atını kurtarmak için, yanına gitti 3 saat gibi bir zaman içinde başı çamura gömülüp nefessiz kalmasın diye çaba gösterdi ve başardı.Olay Avusturalya’nın güney-doğusundaki Victoria Eyaletinin başkenti Melbourne’ye 75 km. mesafede bulunan Geelong Sahil Kentinde geçer.
Kent de Veteriner olarak geçimini sağlayan ve özellikle atlara karşı sevgisi, ilgisi bulunan Bayan Nicola Graham iki atıyla birlikte sahile iner.

Astro adlı 18 yaşındaki atını bir iki dakikalığına serbest bırakırken, diğer at ile kızını gezdirmeye başlar ve tam o anda da Astor okyanustaki gel-git nedeniyle meydana gelen çamura girer ve orada kalır, çıkmaya çabaladıkça da batmaya başlar.

Durumu fark eden Bayan Graham çok sevdiği atının zor durumda olduğunu görünce, kendi hayatı pahasına çamura dalar ve atına doğru zorda olsa çamur içinde yürür ve atına kavuşur, amaç atın başının çamura batmasını önlemek, dolayısıyle nefessiz kalmamasını sağlamaktır.

Bu arada kızınada yardım için telefon etmesini söyler, kızı hemen ilgili yerleri telefonla arar.


Yardım çağrısına yanıt veren Eyalet İtfaiyesi (CFA) ile Eyalet Acil Hizmet (SES) birimi hazırlıklarını tamamlayıp yola çıkarlar, bu arada yakındaki insanların attığı uzunca tahtayı atın başı altına koyan Graham, çevredeki halkın yapmış olduğu bir iki kurtarma girişimini durdurarak, her ikisininde daha fazla bataklığa saplanmasını önler.

Onların batmasının önlenmesi temin edilen tahtaya ve sakin olmalarına bağlıdır artık ve fedakar dost Bayan Graham kolunu atın başı altına sokarak yardımı bekler.

Nihayet yardım ekibi göründü, su yükselmeden kurtarılması gerekiyordu atın, zaman hızla aleyhlerine işliyordu, çalışma müddetince Bayan Graham hiç atının yanından ayrılmadı ve oda yardım etti devamlı olarak.

Ekip birkaç çeşit kurtarma harekatını gündeme getirdi, bunlar arasında, vinçe yada helikopterle Astor’un çekilerek çıkarılması, yada traktörl ve insanlarla birlikte çıkarma işlemi.

Nihayet traktör- ihsan işbirliği ile çıkarma faaliyetinin yapılmasına karar verildi ve hızla çalışmalara başlandı.
Mutlu son Astor'un yüzünde yorgunluk ve mutluluk bir arada arkadaşıda geldi kutlamaya.

ETİKETLER : NİCOLA GRAHAM – VİCTORİA EYALETİ – AVUSTURALYA
 
OLAY ANINA AİT DAHA ÇOK RESİM İÇİN.. TIKLAYIN.
BENZER KONULAR

İzmir'de kedi vahşeti, cezası 3 ay hapis ve tecil.
Dışardan gelipte Güzel İzmir'in adını kirleten alçaklardan bir tanesi daha, üstelik ÜNİ öğrencisi, ne demeli bilmemki, bu şerefsiz okusa, diploma alsa ne yazar, yarın tek başına gördüğü bir çocuğa ne yapar.
Burası elin gavuru Fransa , yavru kediyi 2 m.den aşağı bırakan adama 2 yıl hapis 30 Bin Euro para cezası
Elin gavuru neolacak yani, ceza verdiğin canlı insan, bir hayvan için bir insana bukadar ceza verilirmi, yazık değilmi, gel Türkiye'ye adaleti gör, 84 TL.yeterde artar bile.
Burası elin gavuru ABD/Minnesota. Ayaklarından rahatsız olan köpeğini her akşam rahatlasın diye serin suya sokan adam.
Adama bakın ya, bir köpek için işi gücü bırak göle git onu yüzdür, vah vah, neymiş köpek rahatlıyacakmış. Altı üstü bir köpek, biz onu mekruh diye bırakın evi bahçeye bile sokmayız, çünkü müslümanız elhamdülillah.


Burası elin gavuru Japonya ve 10 yıl ölen sahibi geri gelecek diye bekleyen sadık köpek.
Japonya'da kendisini çok sevdiğini bildiği sahibi profesör, görevdeyken ölüyor ve her akşam onu garda karşılayan köpeği , ölünceye kadar her akşam garda onu bekliyor. Sevginin gücü.


Burası Türkiye bir şiddet daha, alçak yaratık herzamanki gibi serbest.
Bilmem nekadar sabıkası olan pisliğin teki, yerde uzanmış kimseye zararı dokunmayan köpeğe tekme atıyor, yanındaki şerefsizde resmen sırıtıyor, diğer görenlerin ise gıkı çıkmıyor. Hem müslümanız hemde Türk ve dünyanın en merhametli toplumuyuz biz!!!


Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020