Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

10.11.14

0
Atatürk’ün 76. Ölüm Yıldönümü
ULU ÖNDERİN 76 ıncı ÖLÜM YILDÖNÜMÜNÜ ANARKEN

Güncellenme Tarihi 10.Kasım.2014
Yıl 1938, 10 Kasım ve günlerden Perşembe, yer Dolmabahçe Sarayı, saat 09.30 a doğru bir adam hızla merdivenlerden aşağı iniyor, bir odaya kapanıyor ve bir el silah sesi.

Bu silah sesi, dünyanın en büyük liderlerinden M.Kemal Atatürk’ün gözlerini kapattığını adeta ilan ediyordu o dünyaya.

Kalbine nişan alarak tetiği çeken bu adam, Atatürk’ün mahalleden çocukluk ve okul arkadaşı, Suriye Cephesinde Başyaveri ve ölünceye kadar yanından hiç ayrılmayan, Atamızı kasdederek “ Onsuz bir dünya benim için anlamsızdır “ diyen Yaveri Yarbay Salih Bozok’tur.

Evet bundan 76 yıl önce bugün saat 09.05 de, “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir, benim fikirlerimi, duygularımı anlıyorsanız bu kafidir” diyen, insanlığa ışık tutan düşünceleriyle halkımızın çağdaş uygarlık düzeyine yükselmesi için yaşamı boyunca hiç usanmadan, bıkmadan mücadele veren, Demokratik, Laik ve Sosyal bir Hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu,  eşsiz insan, ülkemizin gurur kaynağı, dünyanın en büyük liderlerinden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü kaybettik.


Herne kadar onun değerini, olmayan beyinlerine sindiremiyen, 80 yılın acısını çıkaracağız diye haykıran, sadece sarıklara, sakallara, takkelere, peçelere, şeyhlere, dervişlere, müritlere, tekkelere, zaviyelere, türbelere serbestlik getirmeyi demokrasi ve özgürlük sayan, bunlardan başka birey olmanın getirdiği insan hak ve özgürlükleri hiç görmeyen yada görmek istemiyen gruplar hatırı sayılır seviyede olsada ve bunlar kendi düşüncelerindeki partileri yönetime getirselerde, tüm baskılara, sindirme girişimlerine ve tehditlere rağmen Atatürk’ün izinde olan milyonlar bu günü gururla anacaklardır.

Her yıl olduğu gibi bu yılda bugün saat 9 u 5 geçe sirenler çalacak, tüm şehirlerde, kasabalarda yaşam bir an için duracak ve milyonlarca insan Atamıza saygı ve sevgisini bu şekilde ifade etmiş olacaktır.

AKP ve HÜKÜMET
Sn.Başbakanımız yurt dışı seyahati nedeniyle geçen yıl anma törenlerine katılamamıştı. 10 Kasım gününün önemini ve sadece yılda bir kere yapıldığını unutmuş olabilir! İşlerinin yoğunluğu sebebiyle ama hata onda değil, ona bu günün önemini hatırlatmayan kurmaylarında.
Bu yıl dileğimiz odurki Sn.Başbakanımız, atamızın ölüm yıldönümüne 
katılsın, katılsınki sırtını dayadığı %50 den  başka bir %50 daha halkın olduğunu bilsin ve onların tepkisini çekmesin.
Aslına bakarsanız bu yüzdeler konusunda tüm partiler halkı resmen kandırmakta, AKP nin en yüksek oyu aldığı 2011 seçimlere bir göz atalım :

Toplam Seçmen: 50.237
AKP  Aldığı oy  : 21.320 % 42.43
CHP  Aldığı oy  : 11.122 % 22.13      
MHP Aldığı oy  :  5.575  % 11.09
Diğer P.ve Kullanılmayan Oy : 12.220 % 25.35

GERÇEK BU RAKAMLARDIR, KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN.

Böyle ifade ettiğime bakmayın sevgili izleyiciler, olayı bilmiyecek kadar ne admin olarak ben, nede bu makaleyi okuyan izleyicilerimiz salak değiliz. 

Ancak Cumhuriyet Başbakanı'nın o Cumhuriyetin kurucusu olan Dünya Lideri Atatürk'ün ölüm yıldönümünü unutmuş olması kadar gülünç bir şey olamaz, "unutmuş olabilir!" kelimelerinin sonundaki ünlem işareti ile bunu belirtmiştim zaten. Nezaket gereği böyle ifade etmek zorundan kaldım, konunun içinde Başbakan kelimesi geçtiği için, bir Başbakanın böyle bir törene kasıtlı olarak katılmaması görülmüş bir olay değildir çünkü.

Kaldıki AKP iktidarının yada tek ses ve tam yetkili Tayyip Beyin, Atatürk devrimlerini halk nezdinde küçük düşürmek hatta zaman içinde silmek için bir karşı devrim çabası içinde olduğunu, ABD nezdinde BOP planlarına uygun olarak Orta Doğuda Sunni İslam merkezli ılımlı İslam patentli bir İslam Devletinin  kurulum çalışmalarının devam ettiğini (Arap baharı olaylarında AKP iktidarının Sunni gruplarla aleni ve gizli ilişkileri, Suriye ve Mısır'da ortaya çıkmıştır) sağır sultan dahil bilmeyen kalmamıştır. 

Zaten Atatürk ilkelerini bir türlü benimseyemeyen vede birey olmaktan korkan, demokrasiyi sadece din özgürlüğü ile seçime endeksleyen, Arap kültürüne aşina ve İslam Devleti olgusunu hiç yadırgamayan neredeyse %50 nin üzerindeki halkın varlığı ise iktidarın bu çalışmalarına alenen sağlamakta iken;

CHP NERELERDE :
Bu tehlikeli gidişatı önliyecek olan ve bu engellemeyi "bu doğru değil" " bu yanlıştır" gibi etkisiz kelimelerle değilde, iktidara alternatif parti olarak başarması gereken CHP ne yapıyor dersiniz, hiç bir şey tabi.

Biz devletçi partiyiz, biz sosyalistiz ve benzeri modası geçmiş tezlerle %20-25 lik oy potansiyelini koruma peşinde, liberal sistem içinde, hiç bir zaman gerçekleşmesi mümkün olmayan devletçi ekonomiyle iktidara gelme hayalinde, geçmiş 60 yılda olduğu gibi.

Ülkenin nereye gittiğinin farkındamıdır, değilmidir bilemeyiz ama, bildiğimiz tek bir şey var oda Tükiye Cumhuriyeti Devleti'nin başına gelecek tüm olumsuz olayların, felaketlerin günahları onların sırtında olacaktır.
Ancak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olduğunu açıklayan Şişli Belediyesi'nin başarılı Başkanı Mustafa Sarıgül, dün yani 9.Kasım.2013 C.tesi günü resmen CHP ne katılmış ve rozetini takmıştır.
Eski bir CHP li vede siyasal görüşünün çağdaş sosyal demokrat olduğunu bildiğimiz Sarıgül'ün CHP ne yeni bir nefes vereceği umudumuz tazelenmiş durumda. 

Özel sektöre "Ama" sız yaklaşan bir siyasetçi olması sebebiyle sanırım CHP nin, ekonomik programında yeni değişimlere adım atması sağlanacaktır. Keza günümüz dünyasında ve uluslar arası ilişkilerde CHP nin en büyük eksiği ve uyuşmazlığı bu ekonomik programdır.
Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun der CHP ve yeni üyesi Sarıgül'e gelecekte başarılar dilerim.

ETİKETLER : ATATÜRK ve 10 KASIM - SALİH BOZOK - MUSTAFA SARIGÜL - BOP PROJESİ - TAYYİP ERDOĞAN - NİKİTA KRUŞÇEV - LENİN - ROOSVELT - VENİZOLOS


Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020