Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

21.9.14

0
İnsanlık Ölüyormu Bilmecesi


İNSANLIK DÜN VARMIYDI da BUGÜN ÖLSÜN

İnsanlık ölüyor yada insanlık okadar gaddarlaşmış demeye gerek görmüyorum, sizlerde gerçek olaylardan çekilip hazırlanmış videoyu izleyince aynı düşünceye kapılacaksınız ve insanlık ölüyor değil, insanlık zaten ölmüş, okadar gaddarlaşmış değil, zaten gaddardı diyeceksiniz.

Sahibinin terk ettiği köpekcik
Geçmişten günümüze Türkiye topraklarında yaşamış olan ve günümüzde yaşayan Türk insanının yada Müslüman Türk isnanın (Ülkemizde büyük bir çoğunluk, müslüman olmayan Türk'e Türk demekten imtina eder) işine geldiği için evcilleştirdiği, sonrada karın tokluğuna kullandığı, işi bitincede tekmeleyip dışarı attığı, köpeklerin, kedilerin sokaklarda, kırlarda, o yardım ettiği ve dost sandığı iki yüzlü insancıklardan ne kadar çok eziyete maruz kaldıklarını, öldürüldüklerini anlatıyor video açık ve net bir şekilde.                                                                                              Sevap için kurban kesen müslüman
Videoyu izledikçe, o hayvancıkların ne kadar acı çektiklerini, adeta yalvarır gözlerle yapmayın, bizde canlıyız, bizde acı çekeriz dediklerini ama katil vede canavar ruhlu görevli yada sıradan insancıkların, bu zavallı hayvancıklara karşı bir nebzede olsun merhamet, acıma duygusu duymadan, canlı canlı çöp arabalarına atılıp sıkıştırıldığını, işkence çektirildiğini, ölüme terkedildiğini, acımasızca can çekiştirerek öldürüldüğünü görünce, içi cız etmeyen bir insanın varlığından söz etmek hemen hemen mümkün değildir.

Buda sıradan bir olay.
Resmi bir görevle, emirle yada hiçbir görevi olmadığı halde sırf içindeki aşağılık kompleksini yenmek için onlara eziyet edenler, akla gelmiyecek işkencelerle görevini yaptığını sananlar, emirleri verenler vede bunlara seyirci kalanlar, bu hayvancıklara bu kadar acı ve işkence çektirenlere, caydırıcı ceza vermeyen, yargı camiası, bu konularla ilgili ve önleyici kanunları çıkarmayan yasama, ellerinde sonsuz olanaklar olduğu halde hiç bir koruyucu, kollayıcı önlemlere el atmayan yürütme organları, bizler, sizler yani tüm devlet.
Bir suç varsa bu suç hepimizin.

Örnek olarak gördüğümüz, bildiğimiz Türkiye'yi gösterdik, diğer islam ülkelerinde ise sanırım tartışmaya dahi gerek duyulmaz çünkü büyümelerine zaman tanımadan kaynakta yok ediliyor olması çok yüksek bir olasılık.

İslam toplumlarının hayvanlara karşı bu kadar acımasızlığı, ilgisizliği acaba, son ve dünyaya yenilikler getiren Yüce Peygamberimizin tavır ve davranışlarıyle ters düşmüyormu sizlerce.

Büyük din alimlerinin anlatımlarına göre, rivayet odurki :
Peygamberimiz Uhud Seferi dönüşünde sahiplendiği ve ikametgahına getirdiği  Müezza adlı kedisini o kadar çok severmişki, bir gün otururken kediside gelip giysisinin uç kısmına uzanmış ve uyuya kalmış.
Ayağa kalkmak için hamle yapan Peygamberimiz bir bakarki sevimli kedisi eteği ucunda uyuyor ve bu güzel uyku içindeki kedisini uyandırmaya kıyamaz, sessizce eteğinin ucunu keserek kalkar.

Böyle alicenap, iyilik vede güzellikler timsali bir peygamberin yaymış olduğu dini, dahada yaygınlaştırmak, dini kuralları öğretmek, ibadetlerde önderlik etmek gibi görevleri bulunan ve hemen hemen hergün defalarca ibadeti, cenneti, cehennemi, helalı, haramı dillerinden düşürmeyen kendilerini din alimi sayanlar, müftüler imamlar veya bunların gönüllülerinden hangisi, vaazlarında, sohbetlerinde, yazılarında hatta camilerin duvarındaki yazı tahtalarında bu zavallı ve kimsesiz hayvanlar hakkında güzel bir söz söylemiş, yazmış, çizmiş yada nasihatta bulunmuş;

- Hangisi yazın sıcak günleri başladığında, sokak hayvanları için bir kap su ve yem koyun kapınıza, onları sevin, koruyun, onlar sizlere Tanrının emanetidir demiş;
- Hangisi keza aynı şekilde kışın soğuğunda, bu zavallı hayvanlar için, bahçenize, boş alanlara, parklara birer kulube yapın, biraz artık yemeklerinizden verin, acı çekmesinler, soğuktan hasta olmasınlar, ölmesinler demiş.

Ben naçizane olarak yanıtlayım, sonsuz rakamlı kütüphane sayılabilecek internette işim ve merakım icabı yaptığım araştırmalarda, yerli olsun, yabancı olsun bir bilgiye rastlayamadım.
Ben rastladım, ben okudum, ben vaazlarda, sohbetlerde devamlı dinledim, cami tahtalarında yaz ve kış aylarında devamlı yazılar vardır bu konuda diyen bir yiğit varsa çıksın söylesin.

Bu konuda yazanlar, ilan verenler, yol gösterenler, önderlik etmek isteyenler var hemde hatırı sayılır mikdarda çok var ama ne yazıkki bunların içinde yukardaki saydığımız mesleklerden yada alimlerden hiçbirisi yok.

İÇİNİZ ACIYACAK OLSADA YİNEDE VİDEOYU İZLEYİN ve GERÇEKLERİ GÖRÜN


Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020