Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

18.9.14

0
İnsanlık Öldümü, Ölüyormu.


İNSANLIK ÖLÜYORMU YOKSA ÖLMÜŞDE BİZİMMİ HABERİMİZ YOK

ÖZELLİKLE İSTANBUL BAŞTA OLMAK ÜZERE MEGA KENTLERDE İNSANLIK ÖLMEMİŞ İSEDE YAVAŞ YAVAŞ ÖLÜYOR ARTIK. ÇÜNKÜ BURALARDA HERKES BİRBİRİNE YABANCILAŞMIŞ, AMAN SENDECİLİK, BAŞIMA BELAMI ALAYIM GİBİ CÜMLELER ADETA İNSANLARIN BEYİNLERİNE KAZINMIŞ.
FOTOĞRAFLARI İZLEYİNCE SİZDE HAK VERECEKSİNİZ BU GÖRÜŞE.

Burası İstanbul ve en işlek caddeleri birleştiren Galata Köprüsü. Gelip geçenlerin haddi hesabı belli değil ama akşam üzerleri buraları mesken tutmuş amatör balıkçılar neredeyse akraba olmuş gibiler, hemen hemen hergün aynı insanlar aynı yerde balık tutmakla meşgul.
Buna rağmen bir arkadaşları kalp krizi sonucu yere yığılıyor ve öylece kalıyor, polis gelmiş koruma şeridini çekmiş yetkililer bekleniyor ama gel görki o samimi balıkçı arkadaşları kendi alemlerinde, oltalar atılmış en büyük balığı kim tutacak yarışında. Gelip geçenlerin ise hiç umurunda değildir zaten.
İNSANLIK? 
Kaynak: forum.shiftdelete.net/


                                                           **********************

Yer Başkent Ankara Yenimahalle Gersan Sanayi Sitesi 2306 Sokak. Bir şirkette çalışan iki arkadaş, çalıştıkları şirketin lüks aracıyla gece sefasına çıkmışlar, gece saat 04 dolaylarında aşırı hız nedeniyle bir kamyona arkadan çarpıyor ama durmuyor devam ediyor ve bu sefer bir tıra çarpıyor.
Araba hurdaya dönerken, araçta bulunan ve ağır yaralanan arkadaşını bırakarak sırra kadem basıyor.
Etraftan yetişenler ve itfaiyecilerce kurtarılan arkadaşı hastaneye kaldırılıyor,
Ağır yaralı 23 yaşındaki Mehmet Yıldız, hastanede yaşam savaşı verirken sürücü arkadaşı ortalıkta yok.
İNSANLIK? 
Kaynak: www.trthaber.com/


                                                        **********************

Yer İstanbul/Ümraniye, Dudullu'da bir cadde. Trafik pek kalabalık olmasada, hızla giden bir ticari taksi, önüne çıkan ve karşıdan karşıya geçmekte olan iki köpekten birine çarpıyor ve kaçıyor. Sorsan neden kaçtın, yaralı köpeği alıp veterinere götürebilirdin dense, abi ekmek parası zaman kaybedemem diyecektir, sanki diğer araçlar zıkkım parası için trafikteler. Sürat yapmakta onların hakkı çünkü ekmek parası, oh ne ala tutturmuşlar bir ekmek hikayesi devam et bakalım.
Yaralı köpek ortada kıvranırken, hiç kimse ilgilenmiyor ama arkadaşı bir an olsun onu yalnız bırakmıyor, kaçmıyor, birileri gibi insan olmadığı için de sağa sola yardım istercesine havlayıp duruyor.
Nihayet bu tablodan etkilenen bir iki vatandaş yanlarına gidiyor, yaralı köpeği emin bir yere getiriyorlar.
İNSANLIK? 
                                                        ***********************

Yer İstanbul Akatlar Kültür Merkezi önü. Sanatçı Bedri Baykam ve yardımcısı bayan toplantıdan çıkarken kapı önünde bıçaklı saldırıya uğruyor. Kanamayı farkeden Baykam kendisini atıyor yola ve ilk vasıtayla hastaneye yetişmek niyetinde ama nerdeee, burası Türkiye vede İstanbul.
Can havliyle, arkadaki bayanı unutmuş durumda bağırıyor, durun beni hastaneye yeiştirin, kan kaybım var desede meraktan duran arabalar bile kapısını kilitleyip basıyor gaza, olayı görüp toplanan insancıklarda sanki cambaz seyreder gibi olayı izliyor, yardıma koşan kimse yok, insanya bunlar doğaldır.
Nihayet yardım geliyor Baykam ve yardımcısı ölmeden hastaneye yetiştiriliyor ve kurtarılıyor.
Ülkemizde artık bıçaklamak, boğazlamak sıradan olay gibi geliyor insanlara, maşallah dedittirecek kadar da bu konuda ilerleme sağlamışız doğrusu.

Neden maşallah dediğime gelince, bir zamanlar kendisini islam din prof.ü olarak tanıtan yada öyle zanneden bir meczup TV kanallarından birine çıkıp şöyle buyurmuşlardı :
"Kurban kesmek genelde müslümanların içinde bulunan kan akıtma isteğini nötürüze eder, sıfırlar"  Yuh ulan senin gibi prof.e diye bağırdığımı hatırlıyorum.Bu kan akıtma arzusu müslümanlara hasmı verilmiş, diğer insanlara verilmemiş, yoksa kendi kurbanını, kendi adağını kendisi keserek yerine getirme gibi arap geleneğini yerine getire getire kan akıtma hastalığınamı yakalanmış müslüman toplumlar.
Çünkü nerede bıçaklama, kesme, boğazlama gibi ilkellik içeren bir olay varsa, hemen hemen tamamı islam toplumlarına has bir olay gibi, araştırma yaparsanız görürsünüz, arada parası olan tabanca yada pompalı kullanır.

Konuyu fazla dağıtmadan olaya dönelim demekki kan akıtmak hastalığı yanında birde akan kanı seyretme hastalığınada yakalanmış islam toplumları ve sonuçta :
İNSANLIK ? 
Kaynak : www.haberturk.com/


                                                        ************************

Burası Konya ve bir Tapu Dairesi. İnsanlar sıraya girmiş, kimi tapu alıyor, kimi tabu devrediyor, paralar el değiştiriyor, harçlar vergiler ödeniyor derken içlerinden birisi kalp krizi sonucu yere düşüyor. Daire yetkilileri olaya el koyuyor, ölüm gerçeği anlaşılınca üzeri örtülüyor ve savcının gelmesi bekleniyor.
Ne kadar zaman içerisinde geleceği belli değil savcının ama, aynı mekanda hiç kimsenin kılı kıpırdamıyor, sanki hiçbirşey olmamış gibi herkes kendi derdinde işlerine devam ediyorlar.
Savcı bekleme olayına gelince, herhangi bir ölüm olayında 112 gelmiş olsada ölüm gerçekleşmiş ise, müdahale edilmez, gerekli yerlere haber verilir okadar.
Savcılık rapor tutmadan cesedin bulunduğu yerden kaldırılması, yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulması, kesinlikle kanunen yasaktır, doğrusu budur, ölüm nedeninin ve mekanın incelenmesi için.
Ancak savcının olay mahalline gelmesi bazen saatleri bulmakta, bu durum hem orda bulunanları hemde yakınlarını üzdüğü vede tedirgin ettiği gibi olay mahallinde istenmeyen bir tablo oluşturmaktadır.
Naçizane fikrim odurki, kentin nüfusuna göre bu tür olaylara anında müdahelede bulunabilecek bir veya birden fazla motorize savcılık dairesi ihdas edilemezmi.
İNSANLIK ? 
                                                         **********************
ETİKETLER : İNSANLIK ÖLDÜMÜ - BEDRİ BAYKAM - AKATLAR KÜLTÜR MERKEZİ - KADIN CİNAYETLERİ - KURBAN KESİMİ - ADAK KESİMİ - GERSAN SANAYİ SİTESİ - GALATA KÖPRÜSÜ - OLTA BALIKÇILARI.Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz!
Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020