Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

9.5.14

0
Yıllarca Banyo Yapmamış Adamlar


1954 YILINDAN BU YANA BANYO ALMAYAN İRANLI  HACI (HADJİ)


(Yeniden güncellendi - 5 Kasım 2019)
İran’ın güneyindeki Fars Eyaleti Dejgah Köyünün kırsal arazisinde tek başına yaşayan 80 yaşındaki Amou Hacı (Haji), 1954 yılından bu yana tam 65 yıldır banyo yapmadan yaşıyor ve dünyanın en kirli adamı unvanın sahip, Hindistan’da yaşayan ve 45 yıldır banyo almayan
Kailash Singh ‘in bu unvanını elinden alıyor.Yöredeki söylentilere göre gençlik yıllarında birtakım duygusal gerilimler yaşayan Haji, bunalıma girmiş ve 1954 yılında kimsenin olmadığı kırsal alanlarda tek başına yaşamaya karar vermiş.Köy kırsalında yaptığı tuğladan bir yapıda, daha doğrusu küçük bir mağarayı andıran kulubesinde yaşamını sürdüren Hacı’nın derisi artık pul pul olmuş durumda ve oldukçada sertleşmiş kir tabakalarından dolayı.


Sosyal yaşamda diğer insanlarla arasındaki tek benzerlik ateş ve içmek için su kullanması. Paslı bir teneke içinde muhafaza ettiği sudan günde en az 5 litre su içiyor, yiyecek olarak da bulabildiği birkaç nebati ürün ve en çok sevdiği ölmüş kirpi eti.

Sakal ve saçları fazla uzayınca onları herhangi bir aletle kesmek yerine yaktığı ateşin alevi ile yakarak kısaltıyor, ayna olarak da çöpte bulduğu kırık bir otomoil yan aynasını kullanıyor.


Bir nevi taş devrini yaşayan Haji çok mutlu olduğunu, bu yaşam tarzına alıştığını, değiştirmiyeceğini söylüyor, arada banyo yapsan iyi olur önerilerinede çok kızıyor ve banyo yaparsam sıhhatimi kaybederim derken borudan yaptığı nargile benzeri, içine kurumuş hayvan pisliğini doldurduğu piposunu çekerken, poz vermeyide ihmal etmiyor.

Soğuk kış günlerinde ise zeminden aşağıda yaptığı kulubesine girer, başında eski bir kask giysileri ise üst üste giydiği eski püskü sağdan soldan toplanmış elbiseler ama Haji hayatından çok memnun toprakla bütünleşmiş durumda yaşamına devam ediyor.

Amou Haji Yaşamını Videoda izleyin.

                                    ***************************************

1974 YILINDAN BU GÜNE KADAR BANYO ALMAYAN HİNDİSTAN’lı SİNGH

45 Yıldır Banyo almayan ve bu yüzden dünyanın en kirli adamı unvanına sahip iken, 65 yıldır banyo almayan İran’lı Haji’nin ortaya çıkmasıyla kirli adam unvanını kaybeden 68 yaşındaki Kailash ‘Kalau’ Singh Hindistan’ın kutsal kenti sayılan Varanasi Şehrinin kırsal kesiminde bir köyde yaşamaktadır.Çiftçilik ve hayvan besiciliği yapan Singh, 7 kız çocuğu babasıdır ve kızlarınada çok düşkün olmasına rağmen bir erkek çocuğu olmasını çok arzu etmiştir ve bu yüzdende erkek çocuk oluncaya kadar kendi kendine söz vermiş ve 1974 yılında çok basit bir yaşam ile banyo yapmamaya karar vermiştir.

45 yıldır sadece ellerini ve yüzünü yıkamak için su kullanmış ve aradan geçen bunca yıl ona bu tür bir yaşam tarzını adeta benimsetmiştir.

Sonunda bir oğlan çocuğu olmasına karşın Singh bu yaşam tarzına bağımlı kalmış, değiştirmemiştir. Öyleki kardeşi öldüğü zaman dahi, gelenekleri uyarnca tüm akrabaları Ganj nehrine girip yıkandıkları halde o girmemiş ve bu yüzden de tepkilere muhatap olmuştur.

Yazları çok sıcak geçen Varanasi Kenti kırsalında eşi ve 8 çocuğu ile yaşayan singh, 47 dereceye ulaşan kavurucu sıcaklarda dahi dağlarda hayvanlarını otlatırken, bunaldığı, terlediği halde sözüne sadık kalmış duş almayı aklına getirmemiştir.


Singh akşam eve geldiğinde bir ara tek ayak üstünde yada bağdaş kurmuş durumda Hindu Tanrısı Shiva ya dua eder, tütününü çeker, böylece yorgunluğunun gittiğini düşünür.
Gerek eşi ve gerekse kızları devamlı bu yaşamdan vazgeçmesini istemiş olsalarda Singh'i ikna etmek mümkün olmamıştır.

Singh'i videoda izleyin.


Dünyanın en kirli insanları sayılan Haji ve Singh kendilerini o yaşam içerisinde çok mutlu ve huzurlu buldukları ve yaşam tarzı bağımlık yarattığı için bundan sonra vazgeçmeleri mümkün görülmemektedir.
Bizlerede ömür boyu mutluluklar demekten başka bir şey söylemek düşmez sanırım.

ETİKETLER : 60 YIL BANYOSUZ ADAM - İRAN LI AMOU HAJİ - HİNDİSTAN - KAİLASH SİNGH - TANRI SHİVA - VARANASİ KENTİ - GANJ NEHRİ - FARS EYALETİ - DEJGAH KÖYÜ


Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020