Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

25.4.14

0
Yasaklı Sitelere Girişte Google YöntemiYASAKLI SİTELERE GOOGLE/CHROME DESTEĞİNDE GİRİŞ YÖNTEMİ

Sevgili izleyiciler bilindiği gibi ülkemizde demokrasi okadar ileri düzeye geldiki, tüm gelişmiş ülkeleri neradeyse geride bıraktık (Bu cümleyi zamanda bir iktidar sözcüsü kullanmıştı, haklı çıktı) ve bu yüzden özellikle iktidar mensupları vede yandaşları istedikleri zaman istedikleri herhangi bir web sitesini rahatlıkla kapattırabiliyorlar, istedikleri zaman açtırabiliyorlar sonuç olarak bu işler çocuk oyuncağı gibi gelmeye başladı onlara.

Bir paylaşım sitesini kökten kapatmakmı istiyorsunuz çok kolay, özelliklede iktidar iseniz yada yandaşı iseniz, dediğim gibi çocuk oyuncağı. 
Önce en azından kendiniz hakkında bir yazı yada video hazırlayın, kişilik haklarınızı ihlal eden cinsten olsun, sonra bunu o sitede yayına verin, yayınlanır yayınlanmazda kişilik haklarım zedelendi diye müracaat edin.

Konuyu eline alan nöbetçi mahkeme kanun uyarınca anında o sayfanın kapatlması için karar alır (Genelde bu işler hep nöbetçi mahkemelerce yapılır, nedense) ve karar TİB na iletilir. 

TİB durumu site servis sağlayıcılarına bildirir sayfanın kapatılmasnı ister, tabiatıyle onlarda günü birlik bu işlemi yapamıyacaklarından, TİB önce sayfa kapatmayı dener, tabiki mümkün değildir bu işlem ve sonunda tüm siteyi kapatır.

Böylece kanun gereği sadece sayfa kapatılması için verilen mahkeme kararına dayanılarak site tümüyle kapatılmış olur.

Standart sitelerde herne kadar kapatılmasına sebeb olan sayfa URL üzerinden kapatılarak, site tümüyle kapanmaktan kurtulsada, özellikle TWİTTER – YOUTUBE – FACE BOOK – DAILYMOTİON ve benzeri  sosyal paylaşım sitelerinde URL üzerinden sayfayı kapatmada TİB (Telekomünikasyon İletişim Daire Başkanlığı) başarılı olamayınca, kolay yöntem seçilerek sitelerin tamamı kapatılmaktadır.

AKP İktidarı sadece bu paylaşım sitelerini değil, tek adam başbakanın yasaklanmasını istediği ansiklopedik sitelerde dahil her tür site anında yasaklanmaktadır. 
Nasıl olsa onlar için sorun yoktur, paylaşım, ansiklopedik veya bilimsel sitelere giren internet kullanıcıların hemen hemen tamamı AKP nin oy tabanı değildir, önce oy kaygısı sonra insanların aydınlanması.

Hoş bir AKP gönüldaşlarından bir aklıevvel dememişmiydi " Okurlar ve aydınlar AKP için tehlikeli guruplardandır, bizim için önemli olan okur cahiller yada okuryazar olmayanlardır"

Hal böyle oluncada bir sayfanın hatası ve bir kişinin mağduriyeti yüzünden 75 milyon cezalandırılyor. Bu durum ne kadar doğrudur, ne kadar adaletlidir ayrı bir tartışma konusudur ama teşbihde hata olmaz sa, bir ailede suçluyu bulamayan mahkemenin, tüm aileye idam cezası vermesi gibi bir şey bu.

Görünüşte sosyal paylaşım sitelerinin kapatılma keyfiyeti herne kadar kişisel bazı nedenlere bağlansada, gerçek, herkesinde bildiği gibi iktidarın daha doğrusu Başbakan’ın emri ile gerçekleşmektedir.


Ancak çok ilginç bir olay da şu, iktidarın yaptığı bu kapatma eylemlerini hep muhalif  parti taraftarları, karşı gençlik ve karşı internet kullanıcıları tenkit ediyor, itirazlarda bulunuyor, gösteriler yapıyor da nedense iktidara oy veren meşhur %46 grup içinde bir kişide olsa ne oluyor niçin kapatıyorsunuz, demiyor, diyemiyor sakin, sessiz ve hayatından gayette memnun.

İnsanın aklına gelmiyorda değil, 40 milyona yaklaşan bir internet kullanıcısı olan ülkede, hiçmi bu oy verenlerden kimse yok, hiçmi bu grupta araştırma yapan yok, varda ağabeylerine karşı seslerimi çıkmıyor, çıkarları zedelenir diyemi çekiniyorlar yada korkuyorlarmı, durum böyle ise haber kötü demektir, onlar bile bile ülkeniun başına bela olacak bir diktatör getirmek için çırpınıyorlar.

Yok bunların hiçiri değil, araştırma, öğrenme, bilgilenme, bilgilendirme ve paylaşım gibi konulara eğilim oluşmamış, daha doğrusu internet ile uzaktan yakından ilgileri yok, işte bu dahada kötü, kötüden öte felaket.
Bunun da anlamı ne yazıkki ülkenin cehalet cehenneminin içine doğru sürüklenmekte olduğudur.

İnternet yasaklamaları hakkında öngörülen değerlendirmeyi yaptıktan sonra  gelelim çözüme :
Bilindiği gibi gerek sosyal paylaşım siteleri ve gerekse klasik sitelerden yasaklanmış olanlara girmek için çok çeşitli programlar ve işlemler vardır.
Bunlardan bazıları PC nızın DNS numaralarını değiştirmek yada indirilen programın komutları takip edilerek yasakların bertaraf edilmesidir.

GOOGLE CHROME ile ÇÖZÜMLER :
Bizim sizlere anlatacağımız sistem Google’nin yasaklara karşı açtığı savaşta en başarılı olduğu iki programdır ve oldukça basit, pratik vede koaydır.

İstenen tek özellik tarayıcı olarak Google’nin Google Chrome tarayıcısını kullanmanızdır. Bu tarayıcıyı kullanan yada yeni yükleyenler kısa zaman içerisinde yasak sitelere girme şansına sahip olurlar.

1 nci PROGRAM : BROWSEC ( Get Free 7 Days Premium Trial)
Arama motoruna "Google Chrome için Browsec İndir" yazın ve açılan sayfada "EKLE" imlecini tıklayın, yeterlidir.
İşlem tamamlanmıştır, Browsec faal durumda oldukça istenen yasak sitelere girilebilir.

NOT:
Browsec faal durumda iken PC biraz yavaşlıyabilir, onun için gereksinim duyulmadıkça programın kapalı durumda kalması önerilir.

2 nci PROGRAM : Zen Mate
1- Önce Google Chrome’nin eki olan “Zen Mate For Google Chrome”  dosyasını indirin,
2- Dosyanın Google Chrome’ye eklenmesi için sizden E-Post adresi istiyecektir,
3- Gösterilen kare içine E-Post adresinizi yazıp okeylediğinizde, ekleme işlemi aktif duruma gelmiştir ve site size bir şifre gönderecektir.
Şifrenin gelmesiyle artık istediğiniz yasaklı siteye (Twitter-Youtube-FaceBook veya herhangi bir yasaklı site) rahatlıkla girebilirsiniz.

Özet olarak bu iki program indirilip uzantı olarak eklendikten sonra yasaklı olsun, olmasın tüm siteler eklenen programların yardımı ile yabancı bir ülke üzerinden üzerinden bağlanmış olacaktır. 

BENZER KONULAR :
Yasaklı Sitelere Giriş Diğer Yöntemler

ETİKETLER : YASAKLI SİTELER - GOOGLE CHROME - ZEN MATE - TİB - YOUTUBE - TWİTTER - FACEBOOK - DNS - DAILYMOTİON.

Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020