Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

12.3.14

0
Türkiye'nin Gündemi Şiddet ve KanBİR TOPLUMDA SEVGİ YOKSA YERİNİ ŞİDDET ve KAN ALIR

(Yeniden Güncellendi 01.Temmuz.2019)
ÜLKEMİZDE, SON YILLARDA  GÜN GEÇMİYORKİ YAZILI veya GÖRSEL BASINDA CİNAYET HABERLERİ OLMASIN ÖZELLİKLEDE KADINLARA KARŞI İŞLENMİŞ OLANLAR. 

CİNAYET ALETİ OLARAK DA GENELDE KULLANILAN BIÇAK VE BENZERİ KESİCİ ALETLER. YARALAMA, ÖLDÜRME, YOKETME GİBİ OLAYLAR BİR TÜRLÜ SON BULMUYOR.SANMAYINKİ BU TÜR OLAYLAR SADECE TÜRKİYE'de OLSUN, MERKEZİ ORTA DOĞU ÜLKELERİ OLMAK ÜZERE TÜM İSLAM TOPLUMLARINDA  AYNI OLAYLARI SIK SIK GÖRMEK OLASI BİR DURUMDUR.

AŞAĞIDA İKİ AYRI VİDEO YAYINLADIK, İZLEYİN VE KONU İLE İLGİLİ YORUMLARINIZI YAPIN. 

Bu Video ve yüzlerce benzeri, gelişmiş ülkelerin herhangi birinde hazırlanmıştır. 

Bu ülkelerin hemen hemen tamamında, çocukların henüz bebeklik çağından başlamak üzere hayvanlara karşı sevgi ve dostlukları pekiştirilir ve onlarında insanlar gibi bu dünyada yaşam hakları olduğu belirtilir.

Biz ve bizim gibi hemen hemen tüm islam ülkelerinde ise, bırakın kedi ve köpeklerin bebeklerle bir arada yaşamaları, hatta evlere alınması, bahçelerine dahi sokulması söz konusu olamaz.  
Bu video da Türkiye'de çekilmiş 

Tüm islam toplumlarında olduğu gibi bizde de islam dini gereği, bir hayvanın kurban adı altında, kadın, erkek, yetişkin yada çocuk ayırt edilmeksizin herkesin gözleri önünde bıçakla boğazından kesilmesidir.

Aslına bakılırsa gerçek islam alimlerine göre kuran da kurban kesiniz, kan akıtınız yada kestiğiniz kurbanın etini fakirlere dağıtınız diye bir ayette yok, sadece elinizdeki ihtiyaç fazları besin veya diğer malları (Hayvan, tahıl, giysi, altın, gümüs ve benzerleri gibi) allah adına fakirlere, yoksullara dağıtılmak üzere kamu alanlarına bırakınız anlamına gelen ayetler vardır.

Açıklamalara göre o dönemlerde kabe nin bulunduğu alan, insanların buluştuğu, kaynaştığı  yer olduğu için, kamu alanı olarak düşünülmüş ve yardımlar burada toplanmıştır.

Hacca gidenler Kabe de kurbanlarını kessinler ve etlerinide yoksullara dağıtılsın diye yetkililere versinler tefsiride bu açıklaması yapılan ayetler ile bağlantılıdır.

Bu konuda Türk ve dünya islam alimlerinin görüş ve ayet açıklamalarını detaylı bir şekilde işliyeceğiz, sitemiz sayfalarında.

Yardım için verilmesi gereken her türlü yiyecek veya diğer ihtiyaç mallarının, sadece hayvanlara endekslenmesi dolayısıyle çoluk-çocuk önünde kan akıtılması, buda yetmemiş olacakki, sevindiği zamanda, üzüldüğü zamanda aynı şekilde oluk oluk akıtılması ve bu ilkelliğin geleneksel duruma getirilmesi kimlerin çıkarınadır, hayvan tüccarlarınınmı, besicilerinmi yoksa hayvanlara karşı bu caniliğin kadınlar üzerinde de devam etmesini isteyen maganda sürülerininmi dir orasını bilemeyiz ama: 

Bu taş devri geleneği sonucunda bırakın hayvanlara karşı sevgiyi, bırakın onlarında dünyamızda yaşam hakları olduğunu öğretmeyi, aksine insan dışı tüm canlıların insanlar için yaratıldığı, onların emrine verildiği ve istediklerinde öldürme dahil her türlü işlemi yapabileceği öğretilmiş, dahada ileri gidilerek : 
Erkek egemenliğini kabul etmiş dini kuralların etkisinde kalan ve insan dışı tüm canlılar bizimdir diyen erkekler, bu sahiplenmeler içine kadınlarıda dahil etmiştir.

Hal böyle oluncada, diğer canlılar üzerinde tüm kullanım hakları olduğu inancı yanında aynı kullanım ve sahiplenme haklarının kadınlar üzerinde de geçerli olacağına kendilerini inandırmıştır.BENZER KONULAR :
Kurban bayramı Rezaleti, İstanbul Boğazı kana bulandı.
Türkiye'de Kadın olma, kadınlara şiddet ve Kadın Cinayetleri
İnsan dostu YUNUSLAR kökenleri, yaşamları, dostlukları
Danimarka'da utanmazlık örneği, YUNUSLAR gelenek uğruna katlediliyor.

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz!
Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020