Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

29.3.14

0
Suya düşen köpeğin kurtarılışı

HAYATINI KURTARANLARA BÖYLE TEŞEKKÜR ETTİ

Romanya'da düştüğü sudan, bir türlü çıkamayan ve her defasında da yosunlardan ayağı kayarak geri suya düşen köpeğin bu durumunu gören balıkçılar, yardımına koştular ve onu sudan çıkararak hayatını kurtardılar.

Buraya kadar, insanım diyen ama insan gibi insan olan herkesin yapması gereken bir davranış, daha doğrusu çaresiz kalmış bir köpeğin, bir canlının ölmesini pardon telef olmasını önlemek, islam toplumlarında ne yazıkki hayvanlara ölüm kelimesi dahi çok görülür.

Olayda esas dikkati çeken ve ilginç haber olmasını sağlayan nokta ise, sevimli köpeğin sudan çıkarılıp, su içerisindeki bir beton blok üzerine konulması ve buradan alınarak karaya çıkartılma anında, kurtar beni buradan dercesine hazır beklemesi ile karaya çıkarıldıktan sonraki sevinci, kurtarıcısına karşı minnettarlığını ifade eden neşeli oyunları.
Yeterki bir hayvana iyilik yapın, ona yiyecek içecek birşeyler verin, karnını doyurun, hayatını kurtarın, inanın o hayvancağız aylar hatta yıllar da geçse sizi hiç unutmayacaktır, fiziğinizden olmasa bile kokunuzdan tanıyacaktır sizi ve yanınıza gelerek minnettarlığını gösterecektir.

Bu vesile ile sizlere bir anımı anlatmak isterim, daha açıkçası istiyorum çünkü bazı insancıkların namkörlükle suçladıkları bir sokak kedisinin sadakatini kanıtlamaktır amacım.
Balıkesir'in zamanında en müstesna mahallelerinden birinde oturuyorum, ikamet ettiğim sokağın da, apartmanın da adları doğa aşıklarını imrendirecek cinsten ama gel görki o apartman bahçesine kedi, köpek girmesi, hava sahasından kuşların uçması, ağaçlarına serçelerin konması, ağaçların meyva vermesi vede ulu denecek kadar gelişmesi tamamen yasaklanmıştır. 

Son iki şık yapılan uygulamadan öğrenildi, bahçedeki erik ağaçları yerleri kirletiyor diye, ulu ağaçlar ise kuşlar konuyor diye kesilmiştir.
Bahçe etrafı ise dikenli tellerle çevrilmiş, özellikle alt bölümleri yavru kedilerin dahi geçmemesi için, tel arası
genişlikler iyice daraltılmış.

Bende inadına kedileri beslemeyi kendime görev saydım ve başta kapıcımız olmak üzere diğer birçok kem bakışlı kat maliklerinin kindarlık içeren tavırlarına rağmen onları beslemeye devam ettim.
Bir gün komşu bahçede, önceden bir iki defa görmüş olduğum ve yem verdiğim 3-4 aylık bir yavru kediyi gördüm bana doğru geliyordu ama başını kaldıramıyordu. Kafası adeta top gibi şişmişti kediciğin, hemen aldım elime kontrol ettim, evet apartman maliklerinin ve kapıcının sayesinde yaralanmıştı kedicik, boyun kısmında bir yırtık vardı ve dikenli telden geçerken meydana geldiği aşikardı. biryerlerine kına yaksınlar  diye seslice bağırarak doğruca özel veteriner kliniğine götürdüm.

Enfeksiyon olmuş boynu, hemen antibiyotik iyne yapıldı ve gerekli ilaçlar alındı, geri gelip kediciği balkonumuza getirdim bir kutu hazırlayıp yerleştirdim ve her gün yapılan antibiyotik tedavisiyle iyileşti kedicik, biraz daha gelişsin diye 4-5 ay balkonda besledim ve kendisini kurtaracak duruma geldiği kanaatiyle sokağa bıraktım, bıraktım ama yinede diğerleriyle birlikte sokakta beslemeye devam ettim.
Geceleri geliyor, apartman giriş merdivenlerinin altındaki boşlukta uyuyordu, özellikle bahçede yem vermeyi bıraktım, zarar verirler korkusuyla.

Aradan bir zaman geçti, yavrunun karşı şişmeye başlamıştı, hamileydi. Tabi yattığı yerde doğurması gerekiyordu, bekliyordum ama öyle olmadı, kedicik ortadan yok oldu bir gün aniden. Çöp bidonunun yanına da gelmiyordu, merak içindeydim ertesi gün  akşamı apartmanın arka tarafında bulunan kaldırımdan gelirken baktımki koşarak geliyor, yavru kedicik, biraz sevdim, benden ayrıldı ve hızla partmannın arka yüzündeki dükkanın balkonuna gitti, bende peşinden. Evet bizim yavrucak anne olmuş 4 tane minik şirin yavru doğrumuş, dükkan balkonunda, dükkan sahibide sahiplenmiş besliyor. 

Birlikte yiyeceklerini temin ederek, yavruların büyümesini sağladık, ama orada devamlı kalamıyacağı için, iki üç sokak ilerde bahçesinde kedilere yardımcı olan bir hayvansevere teslim ettik.
Sonradan anladıkki, kedi doğurmak üzere merdiven altında inlerken, birkaç apartman maliki ile kapıcı kediciği alıp sokağa atmışlar, oda en yakın olan dükkanın balkonunda doğum yapmış.

Kimse kusura bakmasın, üstüne alınan da alınsın ama, bu kapıcı ve kişiler, benden kat kat fazla müslümanlar vede dindarlar, ramazanda oruçlarını, namazlarını hiç sektirmezler, anlayan anlamıştır ne demek istediğimi.

Aradan bir yılı aşkın zaman geçti, kedicik görünmüyordu hiç, mutluki gelmiyor diyordum ve kendimi teselli ediyordumki, kedinin bırakıldığı sokak yakınlarından geçerken, birden ayağıma dolaşan miyavlayan bir kedi gördüm baktım benim minik anne.
Adeta sarılıyor bacaklarıma, sevincini belli ediyordu, hemen cebimde taşıdığım kuru yemlerden verdim sevdim ikimizde mutluyduk.

Kedim hala o sokaktaki bir evin bahçesinde yer bulmuş, orada yaşıyor, bende hemen hemen hergün gidip karnını doyuruyorum.
Kapı dışarı edildiğini vede azarlandığını unutmamış olacakki bizim sokağa bir daha gelmedi kedicik, ama iyilik yapanıda hiç unutmamıştı.
Biraz espiri birazda ciddiyet karışımı, onu dışarı atanların yanında hamile anne beni buldu dediğimde suratlarına baktım, acaba kızarma varmı diye ama yoktu tabi, olması için önce onların insan olması gerekiyordu.

Buyurun  çaresiz bir köpeğin kurtarılma serüvenini, görün onun mutluluğunu, sevincini vede teşekkür ifadesini.

VİDEO İZLEMEK İÇİN... TIKLAYIN. 

ETİKETLER : ÖLÜMDEN KURTARILAN KÖPEK - HAYVAN KURTARICILAR - HAMİLE KEDİ - KEDİ YAVRUSU - KAPICILAR - APARTMAN MALİKLERİ - HAYVAN DÜŞMANLIĞI - ÖNCE İNSAN - BAŞKA CANLI YOK.

BENZER KONULAR :
11 Yıllık dostun vedası
İnsan içini ısıtan görüntüler
Fransa gibi olamadık, olamayızda
Dilenci minik kuşlar
20 Yıllık dostluk sona erdi
Sahibini 10 Yıl bekledi
Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020