Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

23.2.14

0
Hayalet Kent San Zhi


CEHALET ve SAÇMA SAPAN İNANIŞLAR YÜZÜNDEN ATIL DURUMDA KALAN BİR TURİZM KENTİ.

Tayvan'ın kuzeyindeki San Zhi kentindeki küçük turistik bir bölgede turizm amaçlı ve yüksek gelirli kimseler için inşaatına başlanmış olan Ufo Evler yada San Zhi Pod Evlerin hikayesidir konumuz.


Etüdler yapılmış, planlar, projeler titizlikle hazırlanmış ve 1978 yılında temeller atılmaya başlanmış, ancak daha inşaatın yarısına gelmeden yüklenici firma işi bırakmış, ikinci, üçüncü derken, hiçbir firma geleceği çok parlak görünen Ufo Evler projesini tamamlıyamamış ve 1980 yılında projeden vazgeçilmiştir.
Sebeb olarak gösterilen olay ise, inşaat döneminde sıkça meydana gelen ölümcül kazalardır. Bu nedenle hiçbir firma inşaatı üstlenmemiş üstelik, inşaatta ölen işçilerin hayaletlerinin inşaat alanında dolaştığı şeklindeki dedikodular yüzünden bırakın yerleşmeyi, ziyaret için dahi olsa hiçkimse yöreye gelmeyi arzu etmemiştir.

Tüm bunlara rağmen inşaatın devamına karar verilmiş, ancak işçilerin isteksiz çalışmaları ve mali krizler dolayısıyla yapımına tamamen son verilmiş vede bu haliyle Hayalet Şehirler sınıfında yerini almıştır. 

Bilindiği gibi Doğu Asya geleneklerine ve inanışlarına göre, hayaletlerin veya kayıp ruhların mekan olarak kullandıkları yapılara zarar vermenin yanlış olduğu ve sonucunda korkunç olayların ortaya çıkacağı söylenir. Bununda etkisiyle ne devlet nede firmalar bu turistik yöreden ellerini çekmişlerdir.

    Güzel bir doğa ve yeşillikler içindeki bu villamsı yapıların kaderine terk edilmesi üzüyor insanı.

Yüzme havuzlarıyla ve muhteşem görünüşleriyle kendini kabul ettirmesine rağmen, söylentilerin ve garip  inanışların etkisiyle tarihin derinliklerinde kaybolacak bir tatil köyü.Tesisler 30 yıla yakın öylece kaldı, filmlere, gazetelere konu oldu, meraklılar ca resimleri çekildi, videolar yapıldı ve nihayet 2008 yılında tesislerin tamamen yıkılmasına karar verildi.

Bir iki tanesinin müze olarak korunması için yüzlerce online dilekçe verilmesine rağmen, dikkate alınmadı ve tesislerin tmamı 2010 yılında tamamen yıkıldı, Site ticari bir sahil beldesi ve su parkına dönüştürüldü.

ETİKETLER : TAYVAN - SAN ZHİ - UFO EVLERİ 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :

Görenleri şaşırtan mucize evler
Devasa gökdelenlerden ve çok katlı apartmanlardan sıkılan insanlar öyle binalar tasarlamış ki görenlere, bu kadarınada pes doğrusu dedirtmişler.Maden tükendi ve kent de terkedildi.
Norveç sınırları içerisinde, Svalbard Adaları üzerinde İsveç tarafından kurulan ve Rusya'ya satılan bir maden kasabası Pyramiden.
Ne zamanki kömür madeni tükenmiş, şirket çekilmiş ve kasaba hiçbir canlının olmadığı hayalet kente dönüşmüş.Uçuk insanlara göre uçuk evler 
Kimi evler ters dönmüş durumda ,  bazıları mağaradan dönme , kayalar arasında taş devri evleri gibi çeşitli, adına ev denilirse ikamet edilen yerler.Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020