Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

7.2.14

0
Fransa, Kediye İşkence Yapanı Affetmedi.FRANSA’da KEDİYE  İŞKENCE EDENE CEZA ve TÜRKİYE

Basından alınan haberlere göre Fransa 5 aylık Oskar isimli kedi yavrusuna işkence yapan ve yaralanmasına neden olan genci affetmedi.
Kedi ölmediği vede ağır bir yara almadığı için daha ağır bir cezadan kurtulan gence mahkeme, 2 YIL HAPİS ve 30 BİN EURO (90 Bin TL.) ceza verdi ve hapis cezasının 1 Yılını tecil etti, 1 Yıl yatacak.


Olay internette yayınlanan bir video ile ortaya çıktı, videoda sapık bir genç, kedi yavrusunu 3-4 metre yükseklikten yere bırakıyor ve bunu birkaç kere, sanki bir şeyler kanıtlarcasına tekrar ediyor, yaptığı bu acımasızlığı ise kameraya alıyor. Sonrasında da hazırladığı bu videoyu YouTube üzerinden internette yayınlıyor.

Videoyu izleyen İnternet kullanıcıları anında bir kampanya başlatıyorlar ve 24 saat içerisinde 137 bin kişi olayı kınıyor ve suçlunun yakalanıp cezalandırılması için internet vasıtasıyla suç duyurusunda bulunuyor.Başta Hayvan Hakları Koruma Dernekleri olmak üzere,Fransız Adalet ve içişleri bakanlığı yetkilileri olaya duyarlı davranarak anında araştırmalara başlıyor ve olayın failinin Marsilya’nın Mornette İlçesi sakinlerinden 24 yaşındaki Farid Chilas olduğu ve bu şahsın “Mornette Farid” rümuzu ile aynı zamanda Face Book kullandığı tesbit ediliyor.
Marsilya jandarması Mornette İlçesi’deki evinde bulduğu genci anında gözaltına alıyor ve tutuklanmak üzere yargıya teslim ediyor.

Sadist genç Mahkemede “Bilmiyorum niye böyle kötülük yaptım, pişmanım, söz veriyorum bir daha yapmayacağım” dese de cezadan kurtulamadı.
Savcı Emmanuel Merlin “Sanığın sapıkça ve sadistçe davranışı tüm gezegeni sarstı” diye suçladığı genç bu ceza haricinde ayrıca ömrü boyunca evcil hayvan sahibi olamıyacak.

Fransız Hayvan Hakları Savunucularından, “Brigitte Bardot Vakfı” sözcüsü Christophe Marie, kendi Twitter hesabında “ Hayvanlara karşı yapılan zulümde bu video sayesinde bir çok kişi duyarlı olmuş ve sadist genç yakalanarak yargıya teslim edilmiştir” şeklindeki mesajıyla duyarlı kişilere teşekkür etmiş ve bu tür kampanyaların destekçisi olacaklarını belirtmiştir.

Haber Kaynağı:

FRANSA’daki BU OLAYIN BENZERİ TÜRKİYE’de MEYDANA GELİRSE SONUÇ NE OLUR DERSENİZ :
“Nihayet ülkemizde de hayvan hakları korunuyor, onlara kötü davrananlar cezasını buluyor” diye alkış tuttuğumuz iki örnek verelim.
1- Uşak Merkez Organize Sanayi Bölgesinde Av tüfeği ile öldürülerek bir çukura gömülen 22 sokak köpeğinin katili sapık, cani ve sadist insan müsveddesi A.M. yakalandı.
Katil yaratığa her köpek için 876 TL. olmak üzere toplam 19.272 TL.ceza kesildi ve onaylandı.
Detaylı bilgi için.. TIKLAYIN.

2- İzmir/Bornova’de Üniversiteli bir genç, gece yarısı sokakta gezerken, bir dükkanın önündeki kutuda uyuyan felçli kediyi tekmeliyerek öldürmekten dolayı yakalanmış ve kedisine kabahatler kanununa göre cüzi sayılacak bir ceza kesilerek salıverilmiştir.
Ancak yardımsever dükkan sahibi, o kedi sahiplidir ve benimdir diyerek, canavar genç hakkında dava açmış ve mahkeme sadist gence 3 ay 10 gün hapis ile 1000 TL. para cezası vermiştir. Tabiatıyle hapis cezası ertelenmiştir. 

Detaylı bilgi için.. TIKLAYIN.

Bunun tersi olurda, Türkiye’deki bu iki olay Fransa’da meydana gelse ne olur diye soracak olursanız, yanıtı çok basit, bir idam edilmediği kalır, toplumun nefret duygularıda cabası.

ETİKETLER : BRİGİTTE BARDOT VAKFI - KEDİYE İŞKENCE - CANİYE 90 MİLYAR CEZA - FRANSA'DA HAYVAN HAKLARI - ÖLDÜRÜLEN KÖPEĞİN BEDELİ 876 TL.

BENZER KONULAR :

Bardak İçinde Kedicik Çok Mutlu
İki Minik Bebek Ne Düşünüyorlar acaba
Yavru Ördek Çok Sevimli
Minik Yavru Kedi ve Sabırlı Köpeğimiz
Yavru Wombatların mutluluğu

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sahibi Olduğu Kangal Köpeğine İşkence Eden Canavara Ceza Yok
Ülkemizde bir utanç kaynağı daha, tabi utanan olursa, olsaydı şimdiye kadar doğru dürüst bir kanun çıkardı ve böyle alçaklara gerekli ceza verilirdi.
Adi yaratığın biri kendi kangal köpeğine zinciri takmış, köprüden aşağı dereye atmış sözde temizlik yapıyor, zavallı köpeğin çektiği acı umurunda değil, alçak yaratığın.
Sonrada napıyorsun sen diyenlere karşı pis pis sırıtarak yıkıyorum diyor, cezamı ne cezası güldürmeyin insanı.

UŞAK'da 22 Köpeği Öldüren Katil ve Canavar'a Para Cezası
Uşak Organize Sanayi Bölgesi'nde görevli caninin biri, bilinmez belkide amirlerinden emir aldı, sanayi alanında karınlarını doyurmak için yiyecek bekleyen 22 köpeği av tüfeği ile öldürür.
İsminin dahi açıklanması suç sayılan bu alçak yaratığa verilen ceza sadece para cezası, 19.272 TL. Valilik onayı ile.
Yargımı, 22 köpek için yargımı olurmuş, altı üstü köpek.

Sele Kapılan Yavru Geyiği Kurtaran İnsan gibi İnsan
Burasıda Bengladeş / Noakhali kenti. Orman kenarında bir kısım halk pikniktedir derken bir yağmur bastırır ve kenardaki dere taşar, bir yavru minik geyikte, dereden geçerken kalın suyun içinde, bir türlü karaya çıkamaz.
Oradaki gençlerden Belal adlı birisi anında atlar suya, su boyunu aştığı halde, yavruyu eliyle havada tutarak sudan çıkarır.

Kediyi İşkence İle Öldüren Alçak Caniye Ceza Yok
Bu alçak, şerefsiz yaratığın Adı Can Aksoy, Eskişehir/Odunpazarı, Büyükdere Mah. Adalı Sk. No.23/6 da ikamet ediyormuş, üstelik de ÜNİ. öğrencisi.
Evine sokaktan bir yavru kedi alıyor, sonra onu parçalıyor, int. paylaşım sitelerinde yayınlıyor.
Şikayet edilmiş, gözaltına alınmış ve adi yaratık birde utanmadan Türkiye bana neyapacak demiş, doğru demiş, 300 TL. ceza hadi güle güle, bu yetmez devam et demişler ve salıverilmiş.

"GİDİNDE ELİN GAVURU DEDİKLERİNİZDEN DERS ALIN"


BENZER KONULAR

İzmir'de kedi vahşeti, cezası 3 ay hapis ve tecil.
Dışardan gelipte Güzel İzmir'in adını kirleten alçaklardan bir tanesi daha, üstelik ÜNİ öğrencisi, ne demeli bilmemki, bu şerefsiz okusa, diploma alsa ne yazar, yarın tek başına gördüğü bir çocuğa ne yapar.
Burası elin gavuru ABD/Minnesota. Ayaklarından rahatsız olan köpeğini her akşam rahatlasın diye serin suya sokan adam.
Adama bakın ya, bir köpek için işi gücü bırak göle git onu yüzdür, vah vah, neymiş köpek rahatlıyacakmış. Altı üstü bir köpek, biz onu mekruh diye bırakın evi bahçeye bile sokmayız, çünkü müslümanız elhamdülillah.Burası elin gavuru Japonya ve 10 yıl ölen sahibi geri gelecek diye bekleyen sadık köpek.
Japonya'da kendisini çok sevdiğini bildiği sahibi profesör, görevdeyken ölüyor ve her akşam onu garda karşılayan köpeği , ölünceye kadar her akşam garda onu bekliyor. Sevginin gücü.
Burası elin gavuru Avustralya, bir kadının atını kurtarma çabası.
Bizde olsa nemi olurdu, söylenmesi dahi insan olanın içini yakan cinsten, sözde at işkence çekmesin de sevmek, sevilmek sözcükleri nerede kaldı.

Burası Türkiye bir şiddet daha, alçak yaratık herzamanki gibi serbest.
Bilmem nekadar sabıkası olan pisliğin teki, yerde uzanmış kimseye zararı dokunmayan köpeğe tekme atıyor, yanındaki şerefsizde resmen sırıtıyor, diğer görenlerin ise gıkı çıkmıyor. Hem müslümanız hemde Türk ve dünyanın en merhametli toplumuyuz biz!!!


Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020