Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

7.2.14

5
22 Köpeği Öldüren Caniye Ceza YağmadıUŞAK’da 22 KÖPEĞİ ÖLDÜREN CANİYE 19.272 TL CEZA KESİLDİ

EVET CANİYE CEZA YAĞMADI ÇÜNKÜ ÇOK HAFİF BİR PARA CEZASI İLE KURTULDU. SAYFA BAŞLIĞINIDA BÖYLE SEÇMEMİZİN NEDENİ İSE, GELİŞMİŞ ÜLKELERDEKİ BENZER OLAYLARDA VERİLEN CEZALARIN ÜLKEMİZDEKİ CEZALARA GÖRE ORANTISIZ ŞEKİLDE CAYDIRICI OLMASI.

10.Aralık.2013 Tarihinde “Uşak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü” ne bir ihbar gelir ve ihbarda, Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde(UOSB) sokak köpeklerinin telef edildiği (öldürüldü demezler çünkü İslam toplumu ölümü dahi yakıştıramaz insan haricindeki canlılara) ve iş makinasıyla açılan bir çukura gömüldüğü iddia edilir.


Bunun üzerine Şube Müdürlüğünce başlatılan inceleme sonucunda, tarif edilen yerdeki kazıda 22 adet köpeğin cansız bedenine rastlanır.
Bu arada UşakHayvanları Koruma Derneği Başkanı Nebahat Avcu’da devreye girer ve incelemenin genişletilerek failin bulunmasını ister.

İnceleme ve soruşturmalar devam eder ve Uşak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ali Aydın, A.A. na yaptığı açıklamada soruşturmalarının tamamlandığını ve köpekleri av tüfeği ile öldüren kişinin Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünde çalışan A.M. olduğunu belirtir.

Ali Aydın daha sonra, bu kişiye “5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu” kapsamında, itlaf ettiği (Kanun da öldürdüğü demez) her köpek için 876 TL. olmak üzere toplam 19.272 TL. idari para cezası  uygulandığını, cezanın Valilik tarafından da onaylandığını söyler.Cezayla ilgili açıklamada bulunan Uşak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Nebahat Avcu ise bu tür olaylara ülke genelinde çok sık rastlandığını belirterek “Sorumlunun cezalandırılması umarım benzer olayların tekrarlanmasının önüne geçer. Kesilen ceza Türkiye’de böyle konuya verilmiş en büyük cezalardan biridir” diye memnuniyetini belirtir.

ADMİN NOTU:
1-  Kimse kusura bakmasın, kimsede halkın bu kadar saf olduğunu sanmasın, bir kere o A.M. denen cani bu işi kendi başına yapmamıştır. Yaptıranlarda yine aynı o kurumun yetkilileridir ve kesilen ceza da bir yolu bulunarak Müdürlükçe gelen aidatlardan ödenir.
Aksi takdirde 22 köpek av tüfeği ile öldürülecek, bunu kimse görmiyecek, duymayacak, sonrasında da bir iş makinası ile çukur kazılacak, öldürülen köpekler buraya atılıp üstü örtülecek, ve bukadar olaydan kimsenin haberi olmayacak, öyle ya A.M. adlı cani aynı zamanda iş makinası sahibi.
Aman beyler sakın ola bu hikayeyi açık alanda söylemeyin, kargalar toplanıverir, hepsi birlikte gülmezler, kahkahayı patlatırlar.

2- Hayvanları Koruma Kanunu’na gelince iyiki böyle bir kanun var ve bizde bu kanuna hayvanları koruyacak diyoruz, halk tabiriyle iyi korumalar. Öldürme kelimesini dahi insan harici canlılara çok görerek itlaf edildi, telef oldu gibi Arapça kelimeleri kullanan bir kanundan da ancak bu kadar koruma beklenir doğrusu.

3- Resmi ağızları bir kenara bırakarak sevgili Uşak Hayvanları Koruma derneği Başkanı Sayın Nebahat Avcu’nada bir sözüm olacak.
Hiç memnun olmayın, hiçde iyi oldu cezasını buldu demeyin, aksine çıkın ortaya siz bizimle dalgamı geçiyorsunuz deyin ve;

Böyle kanun olmaz böyle gülünç cezada. Biz müslüman bir milletiz, merhametliyiz, güçsüzlere acırız, onları koruruz diye arkanızı toza toprağa boğarken, biraz kendinize bakın, çıkardığınız kanunlara bakın ve yaptıklarınızla gurur duyun deyin ve devam edin;

Bu konuda dünyayı merak ediyorsanız gidin bir Fransa’ya bakın, elin gavuru, elin hıristiyanı diye beğenemediğiniz Fransa’ya, Adamın biri bir kediyi 4 metre yükseklikten aşağı bırakıyor birkaç kere,  sanki matah bir iş yapmış gibi bunu videoya çekip internette yayınlayınca, başı belya giriyor,  polis peşine takılıyor, yakalıyor yargıya teslim ediyor, kedinin sadece bacakları zedelendiği halde adam anında tutuklanıyor, arkasından sadistlikle suçlanıyor ve 30 bin Euro (90 bin TL) para cezası ile 2 yıl hapis cezası alıyor.

Evet sayın Nebahat Hanım bunları söyleyin, hemde haykırarak söyleyinki yetkililer belki kendilerine gelirlerde doğru dürüst bir kanun çıkartırlar ve bizde bu dünyada yalnız olmadığımızı anlar, diğer canlılarında yaşam hakları olduğunu öğreniriz.

********************************************************************


Konu sokak hayvanlarından açılmış iken, ilgimi çeken çok güzel bir makaleyide yayınlamak isterim. Antalya yerel gazetelerinden ANTALYA GÜNCEL Gazetesi köşe yazarı Ali Tongülüs’ün “Sokak Köpekleri İnsanlardan Kaçmıyorsa Orada Yaşayın” başlıklı makalesi aynen şöyle :


İnternetteki sosyal medya, bazen çok işe yarıyor..

Tekirdağ Belediyesi’nin sokak hayvanları için yol kenarlarına koyduğu “mama kutularını” da, İnegöl Belediyesi’nin yine yol kenarlarına sokak hayvanları için koyduğu “su kapları”nı hep bu sitelerden öğrendim..

Belediyelerin bu uygulamasını bizim belediye de duymuş olmalı ki..
Dün de Antalya Büyükşehir Belediyesi, “yol kenarlarına su kabı koyalım” diye bir çağrı yaptı..
Vatandaştan bu konuda duyarlılık istiyor..

Tekirdağ ve İnegöl belediyeleri bu işi “belediye olarak” yapıyor, bizim belediye vatandaşa çağrı yapıyor..
Böylece sokak hayvanlarına karşı olan o yüksek sevgi(!)sini göstermiş oluyor..

Ama..
Olsun, bu bile bir gelişmedir..
Yine de bu çağrı için teşekkürlerimi sunmak istiyorum..
Yakında “yemek” işini de çözerler herhalde..
İçimizde hayvanları seven var sevmeyen var..
Bunu “doğal” karşılayanlar olacaktır..
Ama ben “sevmeyenleri” doğal karşılayamıyorum..
İçinde (insan-hayvan-bitki fark etmez) “canlı” sevgisi taşımayan herkesten korkarım..
Bu tür insanlardan –bağışlasınlar- her tür kötülüğü beklerim..
Benimle aynı mahallede oturan (kendisini hiç tanımıyorum) bir okuyucum, içinde sevgi taşımayan “öğretmen bir aile”yi anlatmış..
Öyle güzel anlatmış ki..
O öğretmen karı-kocanın yetiştirdiği çocuklara acımadan edemedim..
İbretle okuyun diye..
E-mail ile gelen bu mektubu sizlere de aktarıyorum..
Buyurun..
İyi günler
Ben Fener Mahallesi 1974 Sokak’ta yaşıyorum..
Mahallemizde iki köpeğimiz, 5-6 tanede kedimiz vardır devamlı baktığımız..
Yazın herkes bir kap su koyar kaldırıma, yemek artıklarını bırakır, ellerinden geldiği kadar bakarlar..
Bildiğiniz üzere bu semtte genelde severler hayvanları, evlerinde de bakarlar..

Size ikisi de öğretmen olan bir çiftten bahsetmek istiyorum ben..
İki gözü de kör, gündüz bahçede kendi halinde oynayan, gece de eve aldığımız kedi için, “Ya bu kediye evde bakın ya da belediyeyi arayıp aldıracağız” diyen bir çift..

Mahallemize sığınmış bir köpeği “oynamak için koşturdu” diye döven kişinin karısı da, “bütün hayvanları Allah kahretsin” diye bağıran bir çift..
Önceleri belediyeye aldırmakla, şimdi de zehirlemekle tehdit eden bu “öğretmen” aile,  tek çocuklarını da kendileri gibi yetiştirdikleri için, daha 10 yaşlarında olan bu çocuk da bir kedi gördüğünde sanki fare görmüş gibi kaçıp söyleniyor..

Ne yazık ki bu aile ile aynı mahalleyi paylaşıyoruz..
Hani derler ya; “bir mahallenin sokak köpekleri insanlardan kaçmıyorsa orada yaşayın, komşularınız iyi insanlardır” diye..
Ne kadar doğru bir sözmüş..
Bu hayvanlar sadece o aileyi gördüklerinde kaçacak yer arıyorlar..
Bunları size yazdım..
O öğretmenlerin ismini vermeden, okullarını belirtmeden..
Ama bilsinler istedim..
Fener Mahallesi 1974 Sokak’ta kötü kalpli bir aile yaşıyor..
Bu dünyayı sadece kendilerinin zanneden “öğretmen” bir aile..
Üstelik, kendi çocuklarını da vicdansız bir şekilde yetiştiriyorlar..
Umarım yetiştirdikleri diğer çocuklara da bu nefreti aşılamıyorlardır..
Aylin Özaltın
Ne diyor Aylin Hanım?
“Bir mahallenin sokak köpekleri insanlardan kaçmıyorsa orada yaşayın, komşularınız iyi insanlardır..”

Bakın nereden nereye..
Rahat ve huzurlu bir şekilde yaşabilmek için..
Ev alırken, ev tutarken nelere dikkat etmemiz gerekiyor, görüyorsunuz..
Eskiler, “ev alma komşu al” derlerdi..

Şimdi “komşunu kolla projeleri” ile insanların güvenliği sağlanmaya çalışılıyor..
Bunlara bir de, “insanlardan kaçmayan sokak hayvanları”nı ekleyin artık..
Nasıl keyifli bir yaşam sürdüğünüze siz de şaşıracaksınız..
Yeter ki..
Bütün canlıları (insan-hayvan-bitki fark etmez) sevin, gönülden sevin..


ETİKETLER : ÖLDÜRÜLEN 22 KÖPEK - UŞAK ORGANİZE SANAYİ - HAYVAN HAKLARI - HAYVANLARI KORUMA KANUNU - KÖPEK BAŞI 876 TL. CEZA - FRANSA'da HAYVAN HAKLARI - İNSANLARDAN KAÇMAYAN SOKAK HAYVANLARI - HAYVAN SEVMEYEN İNSANDA SEVMEZ.

BENZER KONULAR :

Bardak İçinde Kedicik Çok Mutlu
İki Minik Bebek Ne Düşünüyorlar acaba
Yavru Ördek Çok Sevimli
Minik Yavru Kedi ve Sabırlı Köpeğimiz
Yavru Wombatların mutluluğu

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sahibi Olduğu Kangal Köpeğine İşkence Eden Canavara Ceza Yok
Ülkemizde bir utanç kaynağı daha, tabi utanan olursa, olsaydı şimdiye kadar doğru dürüst bir kanun çıkardı ve böyle alçaklara gerekli ceza verilirdi.
Adi yaratığın biri kendi kangal köpeğine zinciri takmış, köprüden aşağı dereye atmış sözde temizlik yapıyor, zavallı köpeğin çektiği acı umurunda değil, alçak yaratığın.
Sonrada napıyorsun sen diyenlere karşı pis pis sırıtarak yıkıyorum diyor, cezamı ne cezası güldürmeyin insanı.

Sele Kapılan Yavru Geyiği Kurtaran İnsan gibi İnsan
Burasıda Bengladeş / Noakhali kenti. Orman kenarında bir kısım halk pikniktedir derken bir yağmur bastırır ve kenardaki dere taşar, bir yavru minik geyikte, dereden geçerken kalın suyun içinde, bir türlü karaya çıkamaz.
Oradaki gençlerden Belal adlı birisi anında atlar suya, su boyunu aştığı halde, yavruyu eliyle havada tutarak sudan çıkarır.

Kediyi İşkence İle Öldüren Alçak Caniye Ceza Yok
Bu alçak, şerefsiz yaratığın Adı Can Aksoy, Eskişehir/Odunpazarı, Büyükdere Mah. Adalı Sk. No.23/6 da ikamet ediyormuş, üstelik de ÜNİ. öğrencisi.
Evine sokaktan bir yavru kedi alıyor, sonra onu parçalıyor, int. paylaşım sitelerinde yayınlıyor.
Şikayet edilmiş, gözaltına alınmış ve adi yaratık birde utanmadan Türkiye bana neyapacak demiş, doğru demiş, 300 TL. ceza hadi güle güle, bu yetmez devam et demişler ve salıverilmiş.

Kedisini yüksek atan canavara iki yıl HAPİS CEZASI Fransa'da.
Bu alçak yaratığa Fransız yargısı 2 Yıl Hapis + 30.000 Euro para cezası veriyor, kedide hiçbir yaralanma olmadığı halde.

Biz Müslümanız, şöyle merhametliyiz, böyle vicdanlıyız deriz, derizde elin oğlu "Hadi be sende" der tersler bizi ve ekler :


"GİDİNDE ELİN GAVURU DEDİKLERİNİZDEN DERS ALIN"


Share
Bizi Takip Edin

5 yorum :

 1. Zeynep Gürel Balıkesir11/2/14 16:06

  "Bir sokağın sokak köpekleri insandan kaçmıyorsa oraya yerleşin, iyi insanlar vardır orada" çok doğru bir söz de ozaman desenize bahçesi kalmayan Balıkesir Bahçelievler Mahallesindeki Lale ve Gül sokak galiba özürlü gibi, tamamı olmasada.
  Örneğin Gün Sk. No.20 deki iki katlı evin sahibi hanım, arka ayaklarını araba ezdiği için yürüyemiyen bir kedinin bahçelerine sığınmasına kızmış, kim koydu bunu buraya, alın atın bunu diyecek kadar vijdansız,
  Diğeri ise Menekşe Sk. no.24 deki ikiz ap.bahçesine, bırakın köpek, kedi anında kürekle kovalanıyormuş çünkü, serçeler bile büyük ağaçlara konup bahçeyi pisliyorlar diye, ağaçlar kesilmiş, hatta dökülen erikler de aynı şekilde kirlilik yaratıyor diye erik ağaçları kesilmiş durumda.
  Gelde bu iki apartman yakınlarında yerleş bakalım.

  YanıtlaSil
 2. Good article! We will be linking to this particularly great
  post on our website. Keep up the good writing.


  Here is my webpage; good minecraft server hosting

  YanıtlaSil
 3. Yоu coluld definitely see your enthusiasm within tҺe article you write.
  The sector hߋpes for even more passijonate writers such as you ѡho ɑren't
  afraid to mention hoow they believe. At aаll timws go
  after your heart.

  Alsso viit mmy site ... best business success stories books

  YanıtlaSil
 4. I'm really enjoying the theme/design of your weblog.
  Do you ever run into any internet browser compatibility issues?

  A number of my blog visitors have complained about my blog not operating correctly in Explorer but looks
  great in Safari. Do you have any tips to help fix this issue?


  Also visit my blog post: Minecraft Server Hosting Company

  YanıtlaSil
 5. Hi! Do you know if tҺey make any plugins to safeguard against hackеrs?
  I'm kinda рaranoid about losing everythinց I'νe worкed hard on.
  Any tips?

  Look into my blog post: Accident lawyer tampa

  YanıtlaSil

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020