Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

18.2.14

1
12 Yaşındaki Kız Çocuğunu KaçırdılarGÜZEL ve ÇAĞDAŞ İZMİR’in BİR KÖYÜNDE İLKELLİK HAKİM

(Yeniden güncellendi. 11.06.2019)
Görsel basında takip ettiğim programlar genelde haber bültenleri ile reality show programlarıdır. 
Kimine göre bu show programlar belki zaman geçirmek için izlenir ama, aslında ülkemizin birebir yansımasıdır oradaki ele alınan konular ve olaylar.

Atv da yayınlanan Müge Anlı’nın hazırlayıp sunduğu Tatlı Sert programında üç gündür üzerinde durulan  konu, Güzel İzmir’in gelişmiş İlçesi Kiraz’ın bir türlü çağa ayak uyduramayan geri kalmış Olgunlar Köyü'nde evinin avlusundan kaçırılan bir kız çocuğu ve ÇOCUK GELİNLER rezaleti.Ne olmuş yani, ülkenin her yöresinde böyle kız kaçırmalar olur, abartmanın ne gereği var diyecek kadar örümcekleşmiş beyinli, ilkel insanlar çok çıkar ülkemizde, onu biliyoruz ama, bu olay bir kız kaçırmadan ziyade, bir çocuk kaçırma.
Bu olaya, ilkellik ve geri kafalılık sonucu ortay çıkan kız kaçırma vakası değil sadece ve sadece sapıklık denir.


Müge Anlı’nın açıklamaları ile bazı basın organlarından öğrendiğimize göre, bazı basın organları diyorum, çünkü özellikle iktidar borazanı TV. Kanalları, hatta Müge Anlı’nın program yaptığı ATV kanalı dahi, ülkenin derin yaralarından birisi olmasına rağmen bir iki satırlık da olsa böyle olaylara yer vermezler. 


Tamamı, islamın bekçiliğini üstlenmiş, yetmedi çağdaş dünyanın terörist olarak ilan ettiği Mısır'daki şeriatçi müslüman kardeşler örgütü'nün (İhvan) avukatlığını savunan, bu da yetmemiş olacakki, adı geçen örgütün kodese tıkılmış yobaz lideri Mursi'yi ülkemizde misafir olarak davet edeceğini açıklayan bir liderin resmen besleme propaganda basını olmuş.


İzmir/Kirazlı’ya bağlı Olgunlar Köyünde, evliliği normal yollardan değilde kızı zorla kaçırarak kurmayı usul haline getirmiş ortaçağdan kalma ilkel bir aileden 30 yaşında boşanmış bir adam müsveddesi, henüz ilköğretimde okuyan 12 yaşındaki kız çocuğunu zorla evinin avlusundan kaçırıyor.

Aradan bir ay geçmiş olmasına rağmen ne o adam olacak mahluktan nede kız çocuğundan bir haber yok.
Çocuğun kaçırıldığını köy muhtarı öğreniyor ama adli mercilere haber verip vermediği meçhul, çünkü takip eden yok.

Sonrada Çocuk Gelinler Rezaleti ve yobazlar sürüsü 


Yıl 2014, çağdaş ülkeler yaşanır bir gezegen varmı yokmu derdine düşmüş, çalışmalar hızla yürütülürken, burası Türkiye,  islami kaideler kullanılarak 10-11 yaşlarındaki kız çocukların evlenmelerine cevaz veren, her hangi bir Arap yada Afrika ülkesi değil.


Burası Türkiye, ne 12 yaş buluğ yaşıdır deyip evliliğinde sakınca yoktur diyebilen ve bunuda İslam dinine bağlayan Afganistan, Somali, Sudan; nede bölge sıcak iklim bölgesidir ve kız çocukları 9 yaşında buluğu çağına girer, evlenebilmeleri için yasa teklifi verilmesini isteyen ve Tayip Bey tarafından bağrına basacak kadar sevilen Mursi’nin devlet başkanı olduğu Mısır yada diğer Arap ülkeleri değil ;

Burası dünyada bir eşi daha bulunmayan büyük lider Atatürk’ün Çağdaş, Laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti.
Evet Devletin ismi çok güzelde, ülkenin sosyal yaşamı bu kriterlere uyuyormu, cevap kocaman bir hayır.


1- Şayet uymuş olsaydı, çağdaşlığa çok yakın dediğimiz Batı Anadolu kentlerinde, hala evliliği kız kaçırmayla özdeşleştiren bir gelenek kalıntısı bulunmazdı ki çağdaş ve gelişmiş il olan İzmir’in bir köyünde 12 yaşındaki çocuk kaçırılmazdı.


2- Şayet uymuş olsaydı, ülkenin çeşitli yörelerinde, 15 yaşını dolduran kız çocuğuna, ebeveynlerin rızası ile evlenme izni verilmezdi.

3- Şayet uymuş olsaydı, kız çocukları bir meta gibi, para karşılığı , arazi karşılığı, hayvan karşılığı satılmazdı, alınmazdı yada karşılıklı değiş tokuş yapılmazdı.


4- Şayet uymuş olsaydı, flört etti diye kız çocukları diri diri toprağa gömülmezdi, boğazlanıp kuyuya atılmazdı yada aile kararıyla kurşunlanmazdı, bıçaklanmazdı.


5- Şayet uymuş olsaydı, boşanmak isteyen eşini, yada evlenmek istemeyen sevgilisini, daha anlamını dahi bilmediği namus saçmalığına sığınarak, sokak ortasında kan revan içinde bırakıp öldüremezdi.
Ve bunlardan daha onlarcası sıralanabilir, çağdaş saydığımız ülkemizde, çağdaşlığın öyle dört çekerle, son model telefonlarla, giyimle kuşamla olamıyacağını öğrenemediğimiz için.


Sonuç olarak, 1923 yılında Cumhuriyet kurulduktan sonra, çağdaşlık yolunda dünyanın hiçbir yerinde kadınlara, dolayısıyla kız çocuklarına verilmeyen haklar verilmiş, gerek eğitimde ve gerekse dinde, halkı uyutucu, beyinlerini uyuşturucu  tavır ve uygulamalardan kaçınılmış, halkın istediği değil, çağdaş dünya yaşamı hedeflenmiştir. (Halkın isteği yerine getirilseydi, bugün Atatürk, I nci Padişah Mustafa Kemal diye anılırdı)


Ancak II.Dünya Savaşı’dan sonra kutuplaşan dünyada, ABD nin can damarı olan Orta Doğu petrol yataklarına SSCB nin kaymasını önleyici tedbirler içinde Türkiye’ninde kullanılması söz konusu olunca, İnönü iktidarıyla bunu başaramıyacağını gören ABD çareler aramaya başlar ve İnönü iktidarının devrilerek işbirlikçi bir hükümetin yönetime geçmesi gerektiği benimsenir.


Bunun içinde büyük toprak sahipleri eşliğinde din merkezli ve kapitalizme yeşil ışık yakacak bir iktidarı yeterli görerek iki devredir muhalif kanatta bulunan toprak ağası Adnan Menderes ve ekibini desteklemeye karar verir.

ABD, Müslüman Türk toplumunun din konusundaki hassasiyetini çok iyi bildiği için, Menderes’den din konusuna ağırlık vermesini, yavaş yavaş dini özgürlük masalıyla Cumhuriyet öncesi zamana dönülmesini ister ve iktidarın kazanılması  ile devamının buna bağlı olduğunu söyler.


Ayrıca gerek iktidara yürürken ve gerekse iktidarları döneminde, başta Truman Doktrini ve Marshall Planı çerçevesinde yapılacak yardımların ardından açık destek yardımlarınında yapılacağını vaat eder.

Nihayet 1950 seçimlerini açık farkla kazanan Menderes, verdiği sözlerini hemen yerine getirmeye başlar ve ilk önce iktidarının devamı için dinde geri dönüşü başlatır ve simge olarak da Türkçe ezanın Arapça olarak okunmasını sağlar.


Böylece 1950 lerde başlayan başlayan irticai faaliyetler 60 yıl sonra meyvesini verir ve ABD nin istediği  model sunni İslam sistemi AKP ne nasip olan son darbeyle yerine oturur, böylece başında Laiklik kelimesi bulunan Türkiye Cumhuriyeti bir İslam devleti hüviyetine dönüşmüş olur.


Hal böyle olunca da tabiatıyle Atatürk’ün kadınlara verdiği tüm özgürlük ve kişilik hakları ortadan kalkar, namus, şeref, haysiyet sadece kadınlara endekslenir, kadın denildiğinde alınan verilen bir meta ve sahiplenme ortaya çıkar, AKP lilerin çok sevdiği Mısır İhvan lideri yobaz Mursi uygulaması gibi, kız çocukların 11-12 yaşlarında evlenmeleri normal duruma gelir.

Ve medeniyetin beşiği dediğimiz Güzel İzmir’in bir ilçesi, Yazar Yüksel Aytuğ’un dile getirdiği gibi :
Bizim vahşi batı şeklinde adlandırılır, boşanmak isteyen kadınlar boğazlanır, flört yapan kızlarımız diri diri toprağa gömülür, tüm bu rezaletlikler diz boyu devam ederken de bir lider çıkar, ülkemiz gelişiyor, Avrupa’yı yarı yolda bırakacağız gibi palavralarla bir türlü uyanamayan millete biraz daha takviye uyku ilacı vererek, muhtemel bir uyanma şansınıda tamamen yok eder.

ETİKETLER : 
KİRAZ İLÇESİ - İZMİR - MARSHALL PLANI - TRUMAN - ÇOCUK GELİN - KAÇIRILAN KIZ ÇOCUĞU - VAHŞİ BATI - TÜRKÇE EZAN - MENDERES - TOPRAK AĞASI - CUMHURİYET - SUNNİ İSLAM 


Share
Bizi Takip Edin

1 yorum :


  1. İzmir/Kiraz'daki kız çocuğu kaçırma Olayında adı geçen aşağılık yaratık M.K.(30) ile kaçırmış olduğu 12 yaşındaki Fatma Uzun nihayet Müge Anlı'nın olaya el atmasının ardından 4.Haziran.2014 tarihinde aynı ilçede kıskıvrak yakalandı. Çocuk ailesine teslim edilirken sapık pislik şerefsiz herif kodesi boyladı.
    Artık biraz adam olalımda böyle alçakları aramızda barındırmayalım.

    YanıtlaSil

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020