Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

31.1.14

1
Bayan Voleybolculardan Türbanlı Türbe Ziyareti.


ÇANAKKALE BELEDİYESİ VOLEYBOL TAKIMI TOPLUCA DUA ETTİ.

BATI MARMARA’nın KÜÇÜK AMA ŞİRİN İLLERİNDEN BİRİSİ OLAN ÇANAKKALE BELEDİYESİ BAYAN VOLEYBOL TAKIMI YAPMIŞ OLDUĞU MAÇLARDA TAM ANLAMIYLA BAŞARISIZ OLUNCA, ÇAREYİ  TÜRBE ZİYARETİ ve DUA İLE  HİÇ GÜNAHI OLMAYAN KOYUNLARIN KANINI AKITMAKTA ARADILAR.


YAĞMUR YAĞMAYINCA DUAYA ÇIKILAN BİR ÜLKEDE , MAÇ KAZANAMAYINCADA DUA EDİLECEKTİR TABİ.

TÜM YAŞANTIMIZDAKİ İŞLERİMİZ YADA BAŞARILARIMIZ ; İNŞALLAHLARLA, MAAŞALLAHLARLA, DUALARLA, KURBANLARLA OLMUYORMU , BUDA ONLARDAN BİR TANESİ OKADAR.


Yazılı ve görsel basına göre, Acıbadem  Bayanlar Voleybol Ligi’nde 14 haftayı geri bırakırken sadece bir defa galibiyet elde edebilen Çanakkale Belediyesi Bayan Voleybol Takımı’nın başkanı, teknik heyet ve oyuncuları, tüm bu başarısızlıkları şanssızlığa bağlayıp, çareyi dua etmekte buldular ve bayan sporcuların tamamı kapanarak türbanlarıyle türbe ziyaretine gittiler.


Hiçbir bayanın itirazı ve tepkisi görülmeyen türbe ziyaretinde dualar eşliğinde, onları mağlubiyetten kurtaracak günahsız koyunların kanları akıtıldı. 

İslam diniyle uzaktan yakından hiçbir alakası olmadığı halde sevinsekde, üzülsekde, kazansakda, kaybetsekde ne yazıkki tüm bunların vebalini itirazsız teslim olan biçare evcil hayvanlar çeker.
Adına kurban denen bu ilkel ortaçağ arap geleneği tüm İslam ülkeleriyle birlikte, adına laik çağdaş Türkiye Cumhuriyeti dediğimiz ülkemizde de ne yazıkki uygulanmaktadır.


Genelde kurban edilecek yada akıtılan kanı zevkle seyredilecek olan günahsız hayvanlar eli bıçaklı katili tarafından alana getirildiğinde, arada devlet büyüklerininde bulunduğu acıma duygusuna sahip bir kısım aydın ve halka malolmuş insanlar, onların canını bağışlıyor ve ilkellik içeren kan akıtma olayının görülmesini engelliyorlardı.


Ancak başta Çanakkale’liler olmak üzere ülkenin birçok yerinde alkışlanan, taraftarı olan bu bayan voleybol takımından bir bayanın ortaya çıkıp da yapmayın bunu, gereksiz dememesi biraz düşündürücü olmakta.

Diğer taraftan o bayan sporculara din bezirganlarından birileri çıkıpta, kardeşim işiniz düşünce giyiniyor, kapanıyor ve duaya gidiyorsunuz, işiniz bitince yarı çıplak sahaya çıkıyorsunuz olurmu bu, madem öyle maçlarada kapanarak çıkın der, zaman içinde bunları destekleyen bir parti de iktidara da  olursa ne cevap verecekler acaba.


                                Çanakkale Belediyespor Kulüp Başkanı İsmet Gümüşhan

Tabiki muhatap kabul etmeyip susacaklar ama ozamanda Temel in fıkrası anlatılacak kendilerine: 

Temel ile dursun sandalla açılırlar Karadeniz’e doğru, balık avlamaya. Karadeniz bu ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz ve tam bunlar açıkta avlanırken bir fırtına, tayfun derken dalgalar sandalı alabora etmek üzere. 

Bir telaş alır bizimkileri, sandal battı batacak, Temel hemen kovadan bir balık çıkarır, yukarı uzatır ve :
- Ey allahum durdur şu fırtınayı durdur, canımızı bağışla sana bir paluk vereyum, tabi duran bişey yok, Temel devam eder :
- Durdur şu afatu iki paluk vereyum der uzatır balıkları yukarıya doğru, yine duran bir şey yok, Temel eline üç balık alır, tam yalvaracakki, zaten tamamı onu bulmayan balıkları gören Dursun :
- Ula Temel napaysun, ha bu paluklari pitureceksun. Temel düşük bir sesle :
- Ula Dursun sus da, duyacak şimdi, allahı kandurayum.
Teşbihde hata olmaz derler ama bu benzetmede pek hata görülmüyor zaten, hani derlerya tıpkısının aynısı.

12 Kulübün olduğu Acıbadem Turnuvasında 11 nci sırada bulunan Çanakkale Belediyesi Bayan Voleybol Takımı’na başarılar diler daha üst seviyere çıkmasını temenni ederiz ama, bunun dualarla, türbelerle, özelliklede masum hayvanlarının kanını akıtmakla gerçekleşmiyeceğinide bilmelerini isteriz.

BİR KERE DAHA VE ÖZELLİKLE DE, ÇAĞDAŞLIĞA KOŞAN YADA KOŞTUĞUNU SANDIĞIMIZ, BÜYÜK LİDER ATATÜRK’e GÖRE ÇAĞDAŞ, LAİK, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’nde.

ETİKETLER :  VOLEYBOL TAKIMI - ÇANAKKALE BELEDİYE SPOR - BAYAN VOLEYBOL - ACIBADEM TURNUVASI - TÜRBE ZİYARETİ - KURBAN KESME - TÜRBANLI VOLEYBOLCULAR - İNŞALLAH - MAAŞALLAH
20 min-banner TR_468x60_20minutes_v1 Image Banner

Dsmart_banners 336x280 Image Banner

Share
Bizi Takip Edin

1 yorum :

  1. Voleybolcuların tamamı gitmemiş, sadece içlerinden bir kaç bayan gidenler.

    YanıtlaSil

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020