Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

23.11.13

0
TOKYO Motor Show-2013


TOKYO 2013 MOTOR SHOW (Oto Fuarı) AÇILDI


Japonya'nın başkenti Tokyo'da her yıl açılan ve geleneksel hale gelen " 43.TOKYO MOTOR SHOW.2013" (Oto Fuarı) 20.Kasım.2013 günü adına yakışır bir törenle açıldı ve fuarın ziyareti 01.Aralık.2013 gününe kadar devam edecektir.
Fuarda 14 yerli ve 18 yabancı marka olmak üzere toplam 32 marka otomobil ve motosikletin 2014 modelleri sergilenmekte.ULUSLAR ARASI İSİM YAPMIŞ MARKALARIN FUAR ÜRÜNLERİ

Japonya Yerli Ürünler :

TOYOTA
Fuara sayı bakımından en çok ürünle katılan Toyota'nın sergilenen çeşitli model ve türde 84 ürünü bulunmaktadır. Bunlar arasında göz dolduran "TOYOTA FCV CONCEPT ve "JPN TAKSİ Kavramı" nda sergilenen "FT-86 OpenConcept". "AQUA G SPOR" olarak Compact Hibrit Spor ve "NOAH Konsept" ile "Voxy KONSEPT" adlı yeni nesil MİNİVAN ürünler.

TOYOTA - LEXUS RC
Fuara sadece "LEXUS LF-NX" Spor Coupe ile katılıyor. Tasarımı kendilerine ait olan bu yeni nesil ürün ile ses getireceklerine inanmış durumda RC yetkilileri.
HONDA
Fuara yeni nesil ve ilginç model 26 ürünle katılan Honda firması diğerlerine göre iddialı görünüyor. Bunlardan "Honda S-660 KONSEPT" , "NSX Kavramı" süper lüks spor modeller ziyaretçilerin ilgisini çekmekte.Ayrıca :
HONDA-4 N serisinden "N-WGN" ise yeni nesil mini binek otomobil olarak görücüye çıkıyor. Honda Web sitesinde detaylı olarak açıklanıyor bu mini araçların iç ve dış dzaynları.HONDA'nın en ilginç tasarımı ise tek kişilik, insanın vücut hareketiyle yönlenen "UNI-CUB.B"  mobilite aracı sanırım geleceğin en ekonomik ve seri aracı olma özelliğini taşıyacaktır.
NİSSAN
38 Otomobil ile fuara katılan Nissan firması konsept otomobil "GT-R Nismo" dahil "Blade Planör" ile "Days Lukes" i ziyaretçilere sunuyor.

Ayrıca: Yeni model "Skyline" ve melez sistem "Sonsuzluk"da ilgi çeken ürünlerden.

SUBARU
Dünyanın ilk imajı sayılabilecek otomobillerininde içinde bulunduğu 22 adet ürünle fuara ktılan Subaru birçok yeni spor ürünle kendisini göstermek ister. Bu otomobiller "Revu - ogu" , "Sports Tourer" , Crossover konsept seven" ve benzerleridir.Ayrıca:
Subaru genelde spor tiplere ağırlık vermekte "Subaru BRZ Premium Sport Paketi" içinde özel hazırlanmış modellerde sergide ziyaretçileri beklemekte.MAZDA
Biren fazla motor ve otomobil ile fuara katılan Mazda'nın iddialı ürünlerinin başında yeni nesil ve yeni yakıt sistemleriyle kendisini gösteren "Crossover SUV" , CX-5 ile amiral gemisi modeli "Atenza" gelmekte.MİTSUBİSHİ
Üç ayrı güvenli yeni nesil ürünleri ile dikkat çekmeye çalışacak olan Mitsubishu'nun bu yeni tasrım otomobilleri "Konsept XR-PHEV" , "Concept GC-PHEV" ve "Konsept AR" dır.
DAİHATSU
Üstü açık "COPEN" gibi lüks spor otomobilleri ve çeşitli boyda ticari araçları ile fuara katılan Daihatsu kendisini kanıtlmaya çalışmakta, özellikle ticari araç alanında bende varım demektedir.
SUZİKİ
Özellikle dört tekerlekten çekişli kompakt crossever "X-Lander" modeli ile fuara getirdiği dünyanın ilk "cross-hiker" ürünü ile beğeni kazanacağındn emin görülüyor.
YAMAHA MOTOSİKLET
Fuara 19 ayrı model motosikletle katılan Yamaha, yarış motorlarının yanında dünyada ününü başka modellerde de kabul ettirmek için, ATV motorlara ilave olarak çeşitli konsept model "Scooter" , motor destekli bisiklet gibi ürünlerle de göz doldurmaktadır. 

KAWASAKİ MOTOSİKLET
Başta tanınmış modeli "Z 1000" olmak üzere 16 değişik üretimle fuara katılan Japonya/Kawasaki Heavy Industries firması, özellikle "Ninja.1000" , "Ninja.400" modelleriyle ilgi çekeceği umudunda. yrıca Z.10000 modelin performansıda gösteri içinde.***********************************************************


Japonya Dışından Katılan Ürünler

BMW
Otomobil dalında dünya devi sayılacak Alman BMW firması fuara, markasının ağırlığını taşıyan klasik model 4 kapılı ürünlerinden, "4 Serisi Cabrio" nun dahice tasarımı yanında "Bayerische Motoren Werke AG elektrikli otomobilinide dünyaya tanıtıyor. BMW ayrıca günün modasınada ayak uydurarak ekonomik geleceğin otomobili sayılacak mini mobilite alt ürünlerinide sundu.
Bunlardan "BMW-İ" , "BMW-İ3" , "BMW-İ8 dikkati çekmekte. İ3 ün güç kaynağı sdece elektrik, İ8 ise bir plugin hibrit sistemi ile donatılmış spor otomobil.


MERCEDES-BENZ
Dünyanın diğer bir devi Mercedes-Benz ise markasının ağırlığını taşıyan son 3 modelini fuarda ziyaretçilerin beğenisine sundu. 
Akıllı "Mercedes-Benz.AMG" , Dünyanın ilk vitrini haline gelen "S-Class" ve uzun "S-65 AMG" spor mudelleri göz doldurmakta.VOLKSWAGEN
Fuara 17 model ürünle katılan volkswaven grubu "PHEV" ve "XLI" modelleri yanında "e-up!" ve "E-Godl" elektrikli modellerinide ziyaretçilerin beğenisine sundu.
Volkswagen ayrıca sınırlı sayıdaki modeli "Beetle Racer" i sergiliyor. 40 Yıllık efsanevi modeli ilk defa burad dünyaya tanıtıyor, ek olarak 6da bu modelden satın lmak istiyenlerin taleplerini Web sitesinden kabul edeceğinide bildiriyor.PORSCHE
Spor, lüks ve sürat modelleriyle dünyaya kendisini tanıtan Porsche Tokyo fuarına  "Panamera Turbo S. Executive" turbo modeliyle katılıyor. 
Ayrıca dünyada ses getirecek olan yeni nesil modeli "Makantabo" otomobil ise dünyada ilk defa gösteriye çıkacak ve ABD Los Angeles ile Tokyo fuarında aynı anda ziyarete açılacaktır.
VOLVO
Tokyo Motor Show' da 7 ürünle tanıtıma katılan Volvo, "Concept Coupe" , "Volvo Car" Asya'da ilk defa görücüye çıkan modelleri.

AUDİ
Fuara 10 ürünle katılan Audi firması "Ultra(Çevre teknolojisi)" , "Audi Sport(Irk)" , "quattro (Dört tekerlekten çekiş tam zamanlı)" moddelleriyle ilgi çekecektir.
Bilindiği gibi Audi'nin temel teknolojisi Advanced Technology dur.PEUGEOT
Fuara genelde spor otomobilleriyle katılan Peugeot, "RCZ R" ve "208 GTİ"  modelleriyle ilgi çekeceği umudunda.

CİTROEN
Citroen, Tokyo Motor Show'a 4 ayrı model otomobil ile katılıyor. Bunlar elektrikli "DS.3" ve DS.3 CABRİO" ile petrol enerjili "GRAND C4 PICASSO" ve kompakt "C.3" model otomobillerdir.
RENAULT
Fuara 6 adet ürünüyle katılan Renault'un en ilgi çekici otomobili ise yeni nesil "Dejuri" aşk teması anlamında bir tasarım, gövde yapısı insan vucudunu andıran kavisler içeriyor.
JAGUAR LAND ROVER
Tokyo Motor Show'a 6 otomobil ile katılan Jaguar,  "Range Rover Sport" "F-Coupe" gibi yeni nesil modelleriyle Japonya'da ilk defa Land Rover'in tanıtımı yapılıyor.
***********************************************************  


KAMYON - ÇEKİCİ - OTOBÜS
Tokyo Motor Show' da bu tür büyük araçlarada yer verilmiş ve ziyaretçilerin beğenisine sunulmuştur.

HİNO MOTORS
Hino Motors firması fuara, "Plug-in Hibrit" modeli toplu taşıma otobüsü ile "Panço Mini" model daha küçük yapıdaki Türkçe adıyla minübüs ve Dıştan enerjili elektrikli "Merufa plug-in hibrid" ile güvenlik teknolojisiyle donatılmış "Selega" büyük turizm otobüsleri ile katılıyor.


ISUZU
Toplam 7 ürün ile fuara katılan İsuzu'nun ilgi çeken modelleri, "Elga melez" hibrit uzun yol otobüsü ile benzer otobüsler. 6.3 Grup motorlar ile teçhiz edilmiş araçlar genelde yurt dışı satışlara "Mu-X" endeksli.
MİTSUBİSHİ
Fuara orta boy otobüs ve kamyon türünde olmak üzere 7 araçla katılan Mitsubishi firmasının genelde Asya ülkelerinde tercih edilen modelleri ise şöyle :   
Özellikle kadın kullanıcılar için geliştirilmiş "Mitsubishi Fuso Kamyon ve Otobüs" , "Canter Eco Hybrid" kamyon , "Aero Kraliçe Premium Cruiser" büyük turizm otobüsü.

TEMA UD TRUCKS
Ağır kamyon ve çekicilerle dünya pazarında yer etmeye çalışan Tema firması, fuarda özellikle "UD Kamyon" serici ağır araçların tanıtımını yapmakta, deneysel araç olan Amiral Gemisi adlı kamyon, "Cuong Yakıt gösterici" , "QUON" ve "Questar" ağır yük kamyonlarının tanıtımında gayret göstermekte.BENZER KONULAR :

TOYOTA Fuar Standı
HONDA Fuar Standı

ETİKETLER : TOKYO MOTOR SHOW TOYOTA HONDA OTO FUARI

TÜM ARAÇLARIN DETAYLI BİLGİ ve RESİMLERİ YAPIM AŞAMASINDA DEVAM EDİYOR.


BİZİ TAKİP EDİN.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kadın Kamyon Sürücüleri
Dünyanın birçok ülkesinde artık devasa tırları, kamyonları öyle klasikleşmiş iri yarı adamlar kullanmıyor.
Genç, oldukça güzel ve dekolte giysili kadınlar bu mesleğe el atmış durumda ve karayollarınada renk katıyorlar.

SETRA - DAİMLER Otobüsleri
Her gün binlerce insanı kentler arasında taşıyan tek ve çift katlı Setra Otobüs resimleri.

MERCEDES-BENZ Otobüsleri
Dünyanın en rahat ve lüks araçları olan Mercedes-Benz vasıtalarının tarihçesi.Mercedes-Benz Otomobil İmalat Safhası

Dünyanın bir numaralı aracı sayılan Mercedes-Benz otomobillerinin robotlar eşliğinde montaj aşamasını gösterir video.Dünyanın en hızlı otomobili
Dünyanın en hızlı giden otomobillerinin hız rekoru, ABD Kennedy Uzay Merkezi pistinde kırıldı.
Hennessey Venom GT spor otomobil 270.49 MPH (435.31 Kmh) gibi rekor bir sürate erişmiştir.TOKYO Otomobil Fuarı-2013
43. Tokyo Motor Show Fuarının açılışı anlatılıyor, fuarda 14 yerli ve 18 yabancı olmak üzere 32 markanın otomobil ve motosiklet modelleri teşhir ediliyor, araçların tamamı 2014 model.

Güney Kore'de Balonlu OTO PARK

Güney Kore'de ilginç bir otopark, bu otoparkta öyle altında araba, boş park yeri aramaya gerek kalmamış.
Park yeri boş ise serbesttir bayrağı girişte rahat rahat görülebiliyor, şayet park yeri dolu ise araba park yerine girerken, üzerinden geçtiği manivela bayrağı yatırıyor.

Titanik Facıası
10.Nisan.1912 Tarihinde İngiltere'nin Southampton Limanı'ndan Nev York City'e gitmek üzere 2223 yolcusu ile yola çıkan, bulunduğu dönemde dünyanın en büyük ve en lüks buharlı yolcu gemisi R.M.S. TİTANIC, 4 günlük bir yolculuğun ardından 14.Nisan.1912 günü yerel saat 23.39 da Kuzey Atlantik sularında buz dağına çarparak sulara gömülür.Traktörler ve Tarihi
Lastik tekerleklisinden paletlilerine kadar geçmişte ve günümüzde traktörler

Green Card çekilisine katilarak siz de ABD de yasama ve çalisma imkanina kavusabilirsiniz!

Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020