Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

25.9.13

0
Japonya Deprem ve iki dost köpek


JAPONYA’da DEPREM SONRASI YARALI ARKADAŞINI BIRAKMAYAN KÖPEK

Japonya’da 11.Mart.2011 günü meydan gelen 9 şiddetindeki deprem ve tsunami felaketinin ardından, TV kamera objektiflerine takılan bir görüntüyü, dünya hayranlıkla izledi ve izliyor.
Tsunaminin vurduğu Sendai kentinde sular çekildikten sonra, yaralı arkadaşının başında soğuk havaya rağmen günlerce ayrılmayan ve yardım bekleyen  av köpeğinin görüntülerini izleyenler gözyaşlarına boğuluyor.

Tsunami olayının en ağır hasar verdiği Sendai kentinin Arahama bölgesinde çekim yapan bir TV.ekibi, enkazlar arasında hareketsiz duran bir köpeğin başındaki av köpeğini görünce, ölen arkadaşı başında nöbet bekleyen vefalı bir arkadaş sanarak olayı kameraya alırlar.

Çekim asnasında yatan köpeğin hareket ettiği görülünce ekip dahada olaya dikkatli yaklaşıyor ve çekime devam ediyor.
3 Dakikalık çekimde, binlerce insanın ve bir okadarda canlının yaşamını yitirdiği bölgede hayatta kalabilmeyi başaran Spanyel cinsi av köpeği, önce ekibe doğru koşarak onları uyarıyor, sonra koşarak geri gidip, soğuktan titreyerek yatan yaralı arkadaşını gerek ayaklarıyla ve gerekse yanına oturarak ısıtmaya çalışıyor ve bu tavrıylada izliyenlere adeta insanlık dersi veriyor.

Bu olay köpeklerin zeki oldukları kadar dost ve aşırı vefa duygularına sahip olduklarınıda göstermektedir.
İskoçya’nın başkenti Edinburg’da ölen sahibi John Gray’ın mezarından 14 yıl boyunca yani ölünceye kadar ayrılmayan vefalı Greyfriars Bobby isimli köpeği ile, Japonya/Tokyo’nun Shibuya tren istasyonunda, öldüğü halde aynı trenle gelecek umuduyla sahibi Tokyo Üniversitesi’nde görevli  Dr.Hidesabura Ueno’yu 10 yıldır her akşam istasyon çıkışında bekleyen ve 8.Mart.1935 akşamı son bekleyişi olan vefakar köpek “ Hachiko ” yu akla getiriyor.

Her iki köpekde kurtulmuş durumda :
Olayı kaydeden Tv. Ekibi çekim yaparken, aynı anda da yetkili mercileri aramış ve gelen ekipce her iki köpekde tedavi altın alınmıştır.
Tedavileri için gayret gösteren Japonya kedi ve köpek gıdaları şirketi sahibi Kenn Sakurai, Av köpeğinin sağlık durumunun çok iyi olduğunu, diğerinin ise tedavisinin devam ettiğini ve hayati tehlikesinin bulunmadığını belirtmiştir.

DİP NOT :
Olay günümüzde meydana gelmiş olsaydı, acaba diyor insan, Okyanusda balık ağlarına takılmış olan Balinayı kurtarmak için uğraş gösteren batı ülkeleri ile Kanada’nın kuzeyinde sopalarla başlarına vurularak işkence ile öldürülen Fok Balıkları için büyük gösteriler yapan yine aynı batı ülkelerinin sivil kuruluşlarına :
Ey batı, Okyanusdaki balina ile uğraşacağınıza Suriye’de öldürülen halk ile ilgilenin” yada :

Ey batı ülkeleri Kanada’daki Fok Balıklarını kurtarmak için çalışacağınıza Suriye’deki ölen sivillere bakın” diyenler (Suriye’de Halk ve sivil dedikleri El-kaide, El-nusra ve isyana katılan azılı İslam militanlarıdır), bu dost köpekleri gündeme getiren Tv. Kuruluşuna :

Ey TV. Şirketi, zaten ölecek olan iki it için uğraşıp haber yapacağınıza, Suriye’de, Mısır’da meydana gelen olaylarla ilgilenin ve demokrasi!!! İçin kan akıtan teröristleri haber yapın ve destekleyin” dermiydi.
Admin olarak bana sorarsanız evet aynen derlerdi.


sadık bir arkadaşlık örneği | izlesene.com
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz!
Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020