Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

9.8.13

0
THY.nın İki Pilotu Kaçırıldı


THY na ait UÇAĞIN  2 PİLOTU LÜBNAN’da KAÇIRILDI

Bu gün 9.Ağustos.2013 de, İstanbul-Beyrut seferini yapan THY na ait TK827 sefer sayılı yolcu uçağı gece yarısı Beyrut hava alanına indikten sonra, saat 03.00 sıralarında uçağın iki pilotu bilinmeyen kişilerce kaçırıldı. 

Servis aracının önü silahlı 4 kişi tarafından çevriliyor ve üniformalı olan kaptan pilot Murat Akpınar ile pilot Murat Ağca servis otobüsünden indirilerek alıkonuluyor ve ve ortadan kayboluyorlar.

Haber doğrulandıktan sonra pilotların sağ salim kurtarılması için Dışişlerince gerekli girişimler yapılıyor. 

Beyrut Havaalanında bekletilen yolcular tarifeli uçakla geliyorlar ve gönderilen iki pilotla kabin memurları uçağı getirmek üzere Beyrut’a gidiyorlar, oradaki mürettebatla birlikte uçağımızı geri getirecekler.

Buraya kadar olan olayların genel görünümü, tüm dünyada olduğu gibi sıradan bir kaçırma olayı, daha doğrusu adli bir olay. 

Ülkelerin emniyet kuvvetleri hemen inceleme, araştırma ve soruşturmalara başlar, kaçırılan kişilerin bulunmasına çalışılır, bulunur, fidye ödenir yada ödenmez, cezaları verilir vs.standart işlemler.

KAÇIRILMA OLAYININ NEDENLERİ:
Olayın Türkiye için önemli tarafı, pilotların neden kaçırıldığıdır, bilindiği gibi bundan öncede iki iş adamımız kaçırılmıştı, bulundu yada teslim edildi ve ailelerine kavuştular. 

Pilotların kaçırılışındaki ana neden, Türkiye’nin nedenini niçinini bir türlü çözemediğimiz Suriye politikasıdır ve Türkiye bu akıl almaz politika uyarınca, Suriye’deki sözüm ona demokrasi aşığı, dünyada ne kadar islami terörist varsa hemen hemen tamamının içinde bulunduğu sözde özgür Suriye Ordusu, daha doğrusu çapulcular ordusunun, Süriye Lideri Esad’ı devirmesine yardımcı olmaktadır.
Davutoğlu bu resimleri görmezmi acaba
Bu yardım ve destek son zamanlarda öyle bir hal almıştırki, artık esas patron duvar arkasından olayları takip etmekte, gerekli talimatları vermekte, maşa varken niçin elimi ateşe süreyim taktiği ile sonuca varmak istemektedir.

Diğer iki ortak Suud ve Katar’da Suriye konusunda geri adım atınca tek başına ortada kalan Türkiye’deki AKP iktidarı ne yapacağını şaşırmış, savaşa resmen katılsa olmuyor, katılmasa çapulcuların bu işi becerebileceği mümkün görülmüyor, tamamen geri çekilse oda mümkün değil gibi, çünkü neredeyse iç savaşın müsebbibi Türkiye görülüyor Araplara göre. 

Yine onlara göre Türkiye, Kuzey Afrika ve Kuzey Arap Yarımadası’nda BOP amacınında ötesinde, Müslüman Kardeşler Örgütleriyle birleşerek bir Sunni İslam hegemonyası kurmak istemektedir. 
Bunun içindirki her ne pahasına olursa olsun, Suriye Lideri Esad’ın devrilmesini ve yokolmasını istemektedir. 
Durum bu merkezde oluncada, aynı dünya jandarmalığı görevini üstlenen ABD vatandaşları gibi, bizim vatandaşlarımızında yaşamları risk altına girmektedir.
Bunlarmı Özgür ordu askerleri
Pilotlarımızın kaçırılışıda işte bu riskin sınırları dahilinde meydana gelen olaylardan bir tanesidir. Korkarımki başımızı çıkmaz bir belaya soktuğumuz Suriye’nin öyle yada böyle bir şekilde düzene girmesine kadar her zaman başımız ağrıyacak  ve her an içinde risk altında kalacağız.


ALIKONAN LÜBNAN'LI Şİİ HACILAR:
2012 Yılının Mayıs ayında İran’dan dönen Lübnan’lı 11 Şii hacı nın Suriye’den geçerken Halep yakınlarında çapulcular ordusunca daha açıkçası El-kaide militanlarınca silah zoruyla alıkonulması, Türk vatandaşlarının dışarıda veya içerde yaşamlarının risk altına girmelerinin ilk adımı olmuştur.

Lübnan Şiileri ve özelliklede alıkonan Şiilerin mensup olduğu silahlı aşiretler, olaydan Türkiye’yi sorumlu tutmaktadırlar.
Bu sebeblede hacıların alıkonulmasının ardından Lübnan’lı Şiiler Türkiye’nin aracı olmasını talep etmişler, Türkiye’nin girişimiyle iki hacı serbest bırakılmış, diğer 9 hacı bir yılı aşkın hala bırakılmamıştır.

Bu durumu oyalama olarak gören Aşiret önderleri kalan hacılarında serbest bırakılması için pilotlarımızı kaçırmışlar ve bunu açıkça da deklare etmişlerdir. Aslına bakarsanız Şiiler Türkiye’nin aracı olmasını değil, direk müdahele ederek hacıların kurtarılmasını talep etmektedirler, çünkü onlara göre sorumlu, onlara her türlü desteği veren Türkiye’dir ve sorunuda Türkiye çözecektir.

Davutoğlu birazda doğruları söylese
Buna karşılık Türkiye Dışişleri Bakanımız Sn.Davutoğlu ise,Bugünde yarında daha pek çok kez başımıza dert açacağı belli olan Suriye bataklığından çıkmak için girişimlerde bulunacağı yerde, Lübnan’daki vatandaşlarımıza en kısa zamanda ülkeye dönmelerini tavsiye etmektedir.

Adama sormazlarmı, Lübnan’dakiler döndü ya diğer Arap ülkelerindekiler ne olacak onları nasıl koruyacaksın.
Bu soruyu ben ve benim gibiler sorarda, ne yazıkki "gelmiş geçmiş en büyük dışişleri bakanı" diyen AKP destekçisi zevat sormaz, sormaz çünkü onlar için önemli olan sunni İslamın bekçisi Sn.Erdoğan’ın ne pahasına olursa olsun iktidarının devam etmesidir, vatandaş kaçmış, kaçırılmış onların umurunda değildir.

DİP NOT :
AKP İktidarının böyle hiç korkmadan, çekinmeden tavizsiz bir şekilde vede dilediği gibi politika izlemesinin tek nedeni her zaman söylediğimiz gibi karşısında iktidar alternatifi bir partinin olmayışıdır.
Umudumuz CHP ne yapılan okadar değişim çağrısına rağmen bir sonuç alamadığımızdan biz yine geleneksel hale getirdiğimiz ilanımızı koyalım.İktidara alternatif parti bulunmadığından dolayı tek partili rejime doğru sürüklenen, çok partili parlementer sistemli Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekası ve geleceği için :

1-  “Önce Vatan” yerine “Önce İnsan” diyebilen ve vatandaşlarının mutluluğunu ön planda tutan,

2- Laik, demokratik, çağdaş bir hukuk devletinin gereksinimlerini karşılamayı taahhüt eden,

3- Ekonomisini, içinde bulunduğu sistemin kurallarına göre düzenleyen, liberal ekonominin sadece muhafazakar yada din referanslı partilere ait olmadığını kanıtlayan,

4- Yerli ve yabancı sermaye yatırımları için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan,

5- İcraatını geçmiş geleneklere vede dini inançlara dayandırmayan, onları araç olarak kullanmak istemeyen,

6- Son olarak "Devlet memurunun bir düğmesini kopardın al sana 6 ay hapis cezası" gibi orta çağ zihniyetli, birey üzerinde devlet otoritesini gösterir saçmalıklar manzumesi kanun veya genelgelerin tamamını ortadan kaldıracak olan,

7- "Ben Vergi Mükellefiyim, Devlete Vergi Veriyorum" diyen vatandaşa "Al verdiğin Vergiyi" deyip suratına bankonotu atıp azarlayan, yada tek kurşunla alnından vurarak yere seren kolluk kuvvetlerine izin vermeyen,

SAMİMİ, KENDİSİNE GÜVENEN BİR MUHALEFET PARTİSİ ARANIYOR.

Aranan şartların tamamı bende var diyen parti varsa müracaat etsin, 2015 seçimlerinde iktidarı ön şartsız teslim edelim.

Arama İlanı veren      : Türk Halkı
İlan Tarihi                 : 30.07.2003
İlan geçerlilik süresi   : 30.07.2003 – 31.12.2014
Verilecek ÖDÜL        : 2015-2019 Arası 4 Yıllık İktidar.


Zanox satış ortaklığı HTML kodunun [LE269] BAŞLANGICI [LB269]
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020