Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

13.8.13

0
Şafak Pavey'e Hakaret eden Meczup
BÖYLE İNSANLAR KINANMAZ ONLARA SADECE YUH DENİR

ŞAFAK PAVEY'e HAKARET EDEN MECZUP PARTİDEN ATILDI ve TÜM TÜRKİYE TARAFINDAN KINANDI.

Görsel ve yazılı basından öğrendiğimize göre Malatya'da kendini bilmez örümcek beyinli bir meczup olan Melik Birgin adlı kişi, nasıl olduysa o beyniyle Twitter'de hesap açmayı becermiş ve haddini aşarak, yıllarca hayatını insanlar için adamış, insan dostu bir hanfendiye Sn.Şafak Pavey'e hakaret içeren bir tweet atmış.Şafak Hanım bunun gibi meczupları muhatap alıp yanıt vermez zaten, vermemişte. Ama şu bilinmelidirki böyle lerine yanıt verecek milyonlarca insan vardır ülkemizde ve o insanların altında ezilir kalır bu kişiler.
Yine basından öğrendiğimize göre bu kişi AKP nin kayıtlı üyesiymiş ve AKP yetkilileride doğrusunu yapmış, partiden kaydını sildirmiş ve sert bir şekilde kınamış.

Sn. Pavey'e naçizane bir önerim olacak, bu tür saldırılar her zaman olmuştur ve olacaktırda. Böyle basit insanların böyle densiz saldırıları sizleri yıldırmaz, doğru gördüğünüz ve gittiğiniz yoldan sizi döndüremez, bundan eminim. 
Ancak şunu belirtmek istiyorum, ben sizler kadar başarılı değilim ve olamamda, çünkü bu yaşıma kadar insanları tanıdıkça inanın aşırı bir hayvan sever oldum çıktım.

KİMDİR ŞAFAK PAVEY
Aslen Erzurum'lu olan ve 10.Temmuz.1976 dünyaya gelen Şafak Pavey, en az kendisi kadar ünlü, cesur ve yürekli bir gazeteci olan Ayşe Önal'ın kızıdır.


Yüksek öğrenim için gittiği Londra'da Westminster Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler Bölümü’nü bitiren Pavey, yüksek lisansını London School of Economics’de tamamlamıştır.

Uluslar arası İşaret Dili’ne akıcı olarak  vakıf olan Pavey, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca dillerini çok iyi konuşmakta, ayrıca Arapça ve Farsça’yıda giriş seviyesinde bilmektedir.
Sanat eğitimi almak üzere gittiği İsviçre/Zürih, Cenevre Üniversitesi’nde iken, tekerlekli sandalye ile yaşamaya çalışan bir arkadaşını trene bindirirken bir kaza geçirmiş ve bu kazada sol kol ile sol bacağını kaybetmiştir.
Böyle büyük bir kaza geçirmesine vede bacağını, kolunu kaybetmesine rağmen, yaşama sevinci, bağlılığı ve gücünden hiçbir şey kaybetmeyen Pavey, bu duruşu sayesinde Zürih Üniversitesi Hastanesinde tez konusu olmuş ve tez kitap olarakda yayınlanmıştır.

Sağlığına kavuştuktan sonra öğrenciliğinde de hiç ara vermediği insan hakları konusundaki çalışmalarına hız verdi.
Sponsorluk için öğrenciliği boyunca, uluslararası medya şirketleri için yaptığı serbest gazetecilik, belgesel yapımcılığı ve tercümanlık gibi çalışmalara devam etmiş, ülkemizdeki Agos Gazetesi’nin ilk Türk köşe yazarlığını yapmıştır.

Bu ve bunlara benzer çalışmalara devam ederken, çalışkanlığı, hırsı ve üstün becerileri sayesinde BM. Mülteciler Bölüm yetkililerinin dikkatini çekmiş ve 2003 yılında BM.Mülteciler Yüksek Komiserliği’nde göreve başlamıştır.

Bu görev onun için, engelli olmanın saha çalışmalarında engel teşkil etmiyeceğini kanıtlamak için bir fırsattı ve çalışmaları ile bunu kanıtlamış oldu.
2003 Yılından 2010 yılına kadar, Mülteciler Yüksek Komiserliği adına : 
- Cezayir, Sahra, Mısır, Yemen, Lübnan, Suriye, ve Irak’da İnsani Yardım Görevlisi olarak,
- İran ve Afganistan’da Sözcü olarak;
- Cenevre Genel Merkezi’nde Global Halkla İlişkiler ve Stratejik İletişim Projelerinin Yöneticisi olarak,
- Washington’da Kennedy Nansen Mülteci Ödülü Komitesi’nin koordinatörü olarak,
- Macaristan’daki BM. Mülteciler Yüksek Komiserliği Orta Avrupa Üst Düzey Sözcüsü olarak görev olmış;

2010-2011 yıllarında da:
- Cenevre’de BM. İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Sekreteri olarak görev yapmıştır.

Cenevre’deki son görevinde iken istifa ederek,15 yıldır ayrı kaldığı Türkiye’ye dönmüş ve 12.Haziran.2011 genel seçimlerinde CHP nden İstanbul 1. Bölge 5 nci sıradan milletvekili seçilmiştir.

30.Temmuz.2012 Tarihi itibariyle CHP Merkez Yönetim Kurulu’nda “Doğa Hakları ve Sosyal Politikalar”dan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Şafak Pavey ayrıca : 
- Türkiye-Güney Kore Parlamentolararası Dostluk Grubu Üyesi ve 
- Türkiye-Norveç Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkan vekilidir.

Siyasi partilere gelince, sayın parti yetkilileri, öyle her kapınızı çalanı, üyemiz çok olsun diye kaydetmeden önce ufakta olsa bir incelemeden geçirin. Sinek küçüktür ama mide bulandırır derler bu sözümü özellikle AKP için söylüyorum, böyle sizce küçük sayılabilecek olaylar, bir gün gelir yaptık, yapıyoruz dediğiniz tüm eserleri ve yatırımları bir anda sıfırlar, söylemesi bizden.

Sana gelince M.Bilgin, şayet gazetelerde görünen resim sen isen vede bu hakareti sen yaptıysan, ülkemiz gençliği adına çok üzüldüğümü belirtmek isterim. Senin gibi daha hayatının baharında bir gencin, bir Türk gencinin böyle örümcekleşmiş beyine sahip olması ve bundada yaptığı  tavırlarla ısrarcı olduğunu göstermesi tabiatıyle her Türk Vatandaşı gibi benide üzmüş ve gençler hakkındaki üzer her Türk vatandaşını.

Bilip bilmediğin insanlar hakkında kelamda bulunmadan önce sana tavsiyem, önce oku, öğren, sonrasındada ister kına, ister takdir et ama illaki oku ve öğren.

Sn. Pavey hakkında yukarıdaki açıklamayı okuyunca belki yüzün kızarır sanırım, böyle bir insan hakkında sarfettiğin cümleler yüzünden, tabi azda olsa içinde bir insanlık kaldıysa. 

İkinci tavsiyemde insanları kınama, hiçmi duymadın "Kınama komşunu gelir başına" deyimini. Hadi diyelim bunu duymadın, o senin ağzına yakışmayacak mukaddes ismi söylerken, hiçmi aklına gelmedi, bu tavrından dolayı o büyük Yaradan'ın; bir gün gelir bir kazaya kurban gider ve iki bacağını birden alacak güçte olduğu. Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz!
Share

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020