Bumerang - Yazarkafe

8 Mart Kadınlar Kodu

YASAK SİTELER

30.8.13

2
30 Ağustos Zafer Bayramı


30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Her ne kadar bayramınız kutlu olsun diyorum ama içim buruk nedense. Diğer Milli Bayramlarımız 23. Nisan 19.Mayıs, Cumhuriyet Bayramı gibi bu gün bu bayramımızda sönük geçiyor, sönükleştiriliyor ne yazıkki.

Geçmiş yıllarda onlarca bayram geçirdik ama son yıllardaki gibi bilinçli olarak tüm görselliği ve etkinlikleri pasifize edilmiş böyle bayramlar görmedik.

Cumhuriyet döneminin kazanılmışlıklarına karşı büyük hırsla tepkisini dile getiren AKP iktidarından ziyade, Arap alemine daha doğrusu Ortadoğudaki Arap menşeili Müslüman kardeşler örgütüne, kendi ülkesinden daha fazla önem veren ve onlar için neredeyse ülkesini kanlı bir savaşa sürüklemekten çekinmeyen bir iktidarı hala destekleyen, Mısır'ın bilmem neresindeki Rabia meydanının adını ve işaretini sırf AKP liler istiyor diye kutsallaştırıp, logoları ellerinde günlerce sokaklarda, kadını ile erkeği ile tekbir getiren, lafa gelince İslam barış dinidir deyip, savaş sloganları atan grubu bir çift sözüm olacak.

Bu kadarmı nefret ettiniz size bu ülkeyi kurup teslim eden Atatürk ve arkadaşlarından, bu kadarmı nefret ettiniz, dünyayı kasıp kavuran 2.Dünya Savaşı'na binbir türlü politikalarla girmemeyi başarıp, babanızın, dedenizin, amcalarınızın, dayılarınızın ölmesini önleyen ve nenenizin, annenizin, yengelerinizin dul kalmasını önleyenlerden.

Özelliklede grup içindeki hanımlar, Cumhuriyet devrimlerinin sizlere sunduğu, ozamanlar dünyada çok az sayıda ülkelerin, kadınlarına verdiği hakların üzerindeki bireyliği kazanma ve insan haklarına sahip olma olgusu çokmu üzdü sizi yada çokmu bol geldi bu tür demokratik haklar, biz erkeklere göre ikinci sınıflığı kabul ediyoruz, erimiz ne derse doğru söyler ve onların arkasından gideriz felsefesi çokmu hoşunuza gidiyor.

Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı, Arap ve Arap geleneği sevdalısı gruplara tek önerimiz, biraz tarih okusunlar, geriye doğru gidip görsünler o hayran oldukları milletin, İngilizlerin safında yer aldıktan sonra Osmanlı askerini arkadan gelip göğsünden hançerliyerek elindeki sancağı yere fırlattığını.
Sonrada 30 Ağustos ve diğer tüm zaferlerin nasıl kazanıldığına çok azda olsa ışık tutacak olan GAZİ KOVAN  makalesini okusunlar vede ekindeki videoyu izlesinler.
Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz!


Share

2 yorum :

 1. Analarımızı dul kalmaktan kurtarmak mı? İstiklal Mahkemeleri'nde asılan nice insanın karısı dul kaldı. Sadece resmi tarih okuyan biri yanılır, devrimcilerin hazırladığı tarih kitapları yalanlarla doludur ve devrimin gerçekleşmesi için böyle yapılmıştır. Devr-i sabık dediğimiz "eskiyi çöpe atma" gerçekleşmezse devrim yapamazsın, bu yüzden de oturur resmi tarih yazarsın. Ama içinde bulunduğumuz dönemde gerçek tarih kendisini ortaya koyarken hala resmi tarihi temel alan bir yaklaşım kabul edilemez. Bu yüzden "hiç mi tarih okumazlar" lafı boştur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Samsun'lu19/2/14 22:20

   Doğru söylersiniz, İstiklal Mahkemeleri'nde alınan tüm kararları tasvibetmek mümkün değil tabidirki. Ancak yıkılmış din merkezli bir mutlakiyet rejiminden, halkın hiç bilmediği vede duymadığı demokratik sistemi getirecek olan Cumhuriyet rejimine dönüşümün acısı ve etkisi çok büyük olacaktır. Böyle bir devletin idamesine karar vermiş gücün, arada ortaya çıkacak olan ve halkında tasvip ettiği rejime geri dönüşü zorla yerine getirmek isteyen odaklara karşı acımasız olması doğal karşılanmalıdır. Çünkü halk hiç bilmediği bir rejime karşı kulluğu adeta yaşam tarzı haline gelen mutlakiyeti çok rahatlıkla kabul edecek durumdadır.
   Böyle oluncada egemen güçler rejimin kısıtlamasız olarak devamı için acıda olsa bir takım sert reçeteleri uygulamak zorunda kalacak, eski rejime dönüşü şüpheli görülen her olguya fırsat tanımayacaktır.
   Bilindiği gibi devlet kendi rejimini korur, değişime izin vermez. Bu durum cumhuriyet rejiminde de mutlakiyet rejiminde de aynıdır değişmez. Kendisini yıkmaya çalışan her gücü yok etmek için elinden geleni yapar.

   Sil

Sudoku

HER GÜN YENİ BİR SUDOKU BULMACA
     Powered by SudokuKingdom.com
NASIL OYNANIR :
Rakamları Yerleştirme :
1- Fare imleci istenen RAKAM üzerine getirilir ve TIK. Önceden yüklenen rakamlar içinde tıklanan rakam kaç tane varsa kırmızı çerçeve içinde belirir.
2- Seçilen rakam Fare ile istenen boş kareye getirilir ve TIK.
3- Silmek için Fare İmleci (X) üzerine getirilir ve TIK.
4- Fare ile silinecek rakam üzerine gelinir ve TIK.
Kurallar :
1- Aynı Blok.içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
2- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.
3- Aynı Satır içinde 1 den 9 a kadar tüm rakamlar yer alır. (Toplam:45) 2 Aynı rakam yer almaz.

FİLM-SLAYT-MÜZİK-KLİP

VİDEOLAR - Çeşitli

VİDEOLAR (Sevimli Hayvanlar)

TARİHTE BUGÜN-Hürriyet Kafe


Tarihte Bugün v.8.0
************************************

REKLAMLAR

Green Card çekilişine katılarak siz de ABD de yaşama ve çalışma imkanına kavuşabilirsiniz! ABD......
PERA BULVARI 28.6.2020